Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

    Fajny kurak, teraz tylko (znow sie powtorze)

    "na glebe go i dystanse" :diabelski_usmiech (Lukii jutro )

    Swoja droga z polskiego forum wlasciwie nikt nie bierze Combi...

    W DE jest zupelnie na odwrot.

  • #2
    Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

    Mam na oku Passata B5FL z silnikiem 2.0 TDI 136HP o oznaczeniu BGW. Silnik bardzo mało popularny w Passacie B5 i co za tym idzie informacji na jego temat też jest niewiele. Z tego co zdążyłem wyczytać to jest to silnik 8 zaworowy na pompowtryskiwaczach i podobno nie trapią go przypadłości 16 zaworowych motorów, czyli pękająca głowica, ale tylko podobno. Auto miało "mokrego" DPFa ale jest już wycięty i zrobiony program. Wyczytałem też, że silnik konstrukcyjnie jest bliźniaczy do 1.9 TDI 131HP. Został jedynie rozwiercony do 2.0 pod DPF. Podobne silniki montowano w Audi i Skodzie Superb.
    Jeżeli mieliście styczność z takim silnikiem albo znacie kogoś kto z takim miał styczność i możecie się wypowiedzieć na temat jego awaryjności i problemów jakie mogą z nim być związane to będę wdzięczny za jakąkolwiek informację na jego temat.
    Zacząłem bardziej drążyć temat przed zakupem bo okazało się w ostatniej chwili, że auto ma za dużo oleju w silniku i to tak z 1 cm ponad stan a sprzedający na pewno oleju nie dolewał.

    Komentarz


    • #3
      Re: Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

      Zamieszczone przez gregor6
      Auto miało "mokrego" DPFa ale jest już wycięty i zrobiony program.
      to powinno być karalne, zarówno posiadanie jak i świadczenie tego typu usług

      Komentarz


      • #4
        Re: Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

        Zamieszczone przez vesatis
        Zamieszczone przez gregor6
        Auto miało "mokrego" DPFa ale jest już wycięty i zrobiony program.
        to powinno być karalne, zarówno posiadanie jak i świadczenie tego typu usług
        karalne powinno byc robienie urzadzenia ktore pada do 100k km i kosztuje 4k zl.

        Komentarz


        • #5
          Re: Wszystko co wiecie na temat silnika 2.0 TDI 136HP

          Zamieszczone przez vesatis
          Zamieszczone przez gregor6
          Auto miało "mokrego" DPFa ale jest już wycięty i zrobiony program.
          to powinno być karalne, zarówno posiadanie jak i świadczenie tego typu usług
          to powinno być podane dla potomnych gdzie, za ile i czy dobrze zrobione - co by skorzystać
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol
            to powinno być podane dla potomnych gdzie, za ile i czy dobrze zrobione - co by skorzystać
            Tego nie wiem, bo jeszcze go nie kupiłem a aktualny właściciel też tego nie robił. Takiego już nabył.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X