Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kompletny wydech ze stali nierdzewnej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kompletny wydech ze stali nierdzewnej


  • #2
    Kompletny wydech ze stali nierdzewnej

    Ostatnio podczas zmiany kół zauważyłem, że tłumik końcowy jest dość mocno skorodowany (w jednym miejscu szykuje się dziura). To i tak lepiej niż w Fiacie (tam tłumik padł po 3 latach). Zastanawiam się jaki sens miałaby modyfikacja całego układu wydechowego: kolektor jest żeliwny, więc zostaje, dalej katalizator też i wszystko co później czyli rura i dwa tłumiki końcowy i środkowy oraz tłumik drgań wykonane byłyby z nierdzewki. Nie miałoby co przegnić.

    Patrzyłem na ceny, zamienników zgodnych z oryginałem nie ma. Oryginał (tłumik końcowy) używka kosztuje 300 zł, o cenę nowego w ASO boję się spytać. Jak myślicie? Byłby sens wykonywać taki mod? Nie zależy mi na jakimś tuningu i buczeniu, chodzi jedynie o trwałość i takie parametry akustyczne jak daje fabryka.

    Komentarz


    • #3
      zależy ile autem chcesz jeszcze jeździc :wink:

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez
        zależy ile autem chcesz jeszcze jeździc :wink:
        raczej długo patrząc na dzisiejsze cenniki Skody

        Komentarz


        • #5
          Z doświadczenia wiem, iż bardzo dobre są tlumiki Asmet. Jeśli chcesz mieć wieczny spokój, nierdzewka. Zawsze można poprosić producenta o dźwięk fabryczny.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • #6
            wszystko super, tylko żaden z producentów zamienników nie oferuje tłumików do 1.2 TSI, popatrzcie na strony Walkera czy Izawitu, tłumiki uniwersalne są do bani

            Komentarz


            • #7
              nierdzewka czy kwasówka?

              ASMET jest całkiem sympatycznie wykonany i z dobrej stali, ale to jednak nie kwasówka/nierdzewka
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez krzynol
                nierdzewka czy kwasówka?
                a to nie to samo? ps. Asmet też nie ma w ofercie tłumika do 1.2 TSI

                Komentarz


                • #9
                  masz blisko do GT Performance
                  ja u nich robiłem kompletny wydech z nierdzewki i jestem bardzo zadowolony.
                  Octavia 2 RS-R 350hp

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez 1bizkit
                    ja u nich robiłem kompletny wydech z nierdzewki i jestem bardzo zadowolony.
                    z kolektorem i katalizatorem czy bez?

                    Komentarz


                    • #11
                      Przyjedźcie do mnie to wybierzemy coś, szczególnie do mocnych potworów za 1/3 ceny :wink: Mam tego tony ale nie wszystkie średnice. Podobnie ma się z rurami ochronnymi i progami do terenówek. :wink:
                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez vesatis
                        Zamieszczone przez 1bizkit
                        ja u nich robiłem kompletny wydech z nierdzewki i jestem bardzo zadowolony.
                        z kolektorem i katalizatorem czy bez?
                        wg. życzenia klienta wszystko może zrobić.
                        Octavia 2 RS-R 350hp

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X