Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieprzyjemny zapach z nawiewu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nieprzyjemny zapach z nawiewu

    Szkoda że nie wszędzie można znaleźć warsztat który ogarnia Baracudy, mi jak padły MEDy nikt nie chciał się podjąć takiego mixa . I poszedł 1kpln.

  • #2
    Nieprzyjemny zapach z nawiewu

    Witam,

    Zauważyłem a w zasadzie poczułem, ze z nawiewu leci nieprzyjemny zapach - krótko mówiąc śmierdzi i to nawet konkretnie. Co ciekawe, smrodu nie czuć jak klimatyzacja chłodzi. Jak klimatyzację wyłączę, lub jak różnica temperatury na zewnątrz i wewnątrz jest niewielka to wtedy czuć. Dodatkowo nawiew na dużych obrotach jest strasznie głośny.

    W sumie już od dwóch lat mam ten problem, lecz nabicie klimatyzacji + ozonowanie częściowo go złagodziło. Częściowo dlatego, że smród mimo wszystko pojawiał się raz po raz i nie mogłem wyłapać tej zależności.

    Co to Waszym zdaniem może być?
    Poprzednie autko nie miało klimatyzacji i przez 9 lat nie miałem takiego problemu.
    www.oskarwrobel.pl

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź czystość odlotu czy nie ma jakiś butwiejacej materii organ. Jak liście

      Wymiana filtra p.pylkowego to podstawa.

      Potem chemia

      Velox spray do dezynfekcji wpisujesz na parownik poprzez miejsce po filtrze na wyłączonej klimie

      Na drugi dzień zabezpieczasz jonami srebra np firmy nanochem nano protect Silver

      Środków starczy na kilka lat tej czynności

      Komentarz


      • #4
        Dzięki. Spróbuję tak zrobić.
        www.oskarwrobel.pl

        Komentarz


        • #5
          Wymiana filtra, a przed nią - jak wali na maksa to ciśnieniowe mycie parownika (np Tunapem w jakimś serwisie - żadne tam pianki-sranki), po nim ozonowanie i założenie nowego filtra, najlepiej węglowego. Sprawdzone, praktykowane. Zawsze działa. Koszt całości 200-240 złotych w zależności od ceny filtra.

          Później - po wyeliminowaniu smrodu - dwa razy w roku zmiana filtra, używanie klimy z głową ( wyłączanie na kilka minut przed końcem dłuższej jazdy żeby osuszyć parownik i kanały) i 2x na rok profilaktycznie ozon układu z wymontowanym filtrem. Tak się zapobiega później powrotom smrodów= grzyba.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X