Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa do Denso K20 TT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alternatywa do Denso K20 TT

    No właśnie najgorzej jak człowiek sie przyzwyczai A i na rynku wtórnym ciężko znależć cos sensownego nie składanego z 3 .marbab, dzieki no u mnie nie ma lekkiego życia,ciężka noga ale każdy stuk albo podejrzany dzwięk od razu eliminowany jest lubię jak jest cacy

  • #2
    Alternatywa do Denso K20 TT

    Witam,
    Zastanawiam się czy przy kolejnej wymianie świec wrzucić coś innego typu NGK lub Beru Z90...
    Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie.
    Na Denso silnik chodzi dobrze (telepie jak zwykle) ale zastanawia mnie wytrzymałość tych świeczek....

    Komentarz


    • #3
      Re: Alternatywa do Denso K20 TT

      Ja od zawsze jeżdżę na NGK i moim zdaniem przy LPG dopuszczalny przebieg dla tych świec jest mniejszy niż 30 tys. km. Ostatnio świece zmieniłem po przebiegu 30 tys. km i auto zaczęło lepiej jeździć tzn lepiej zbierać się z dołu. Taka odczuwalna różnica na plus moim zdaniem oznacza, że stare świece miały już dosyć i należało je zmienić nawet wcześniej.
      Czy innej firmy świece wytrzymały by dłużej tego nie wiem, ale osobiście dłużej niż 30 tys. km przy LPG na żadnych świecach bym nie jeździł, bo słaba świeca bardziej obciąża cewkę a potem ludzie piszą, że w 1.6 MPI cewki padają.

      Komentarz


      • #4
        No dobra, a czy ktoś z Was używał świec Beru ?
        Wiem, że cewki i kable mają jedne z najlepszych ale nie znam opinii o świecach tej firmy.

        Komentarz


        • #5
          raz w 1.6 BFQ wsadziłem BERU - w sumie nie czułem żadnej różnicy wobec trójelektrodowych NGK

          u mnie z kolei kończące się ostatnio świece w BSE dawały znać w ten sposób, że auto powyżej 3500rpm praktycznie przestawało przyspieszaćm(tzn. przyspieszalo, ale jakby pod maską było 100Nm/60KM) - ale miały przejechane ok. 25 tysi na benzynie i potem ponad 20 tysi na LPG. wymiana na standardowe, trójelektrodowe NGK przywróciła pracę silnika do normy

          Komentarz


          • #6
            Platynowe NGK PFR6Q cena wysoka ale chyba ciezko o cos lepszego :wink:
            Audi 1.8T AVJ

            Silnik smaruje
            Ravenol SSL

            Komentarz


            • #7
              Odgrzewam.
              Wrzucam dla potomnych, :wink: przestałem jeździć do ASO na przeglądy i zapomniałem o wymianie świec przy przeglądzie na 60 tys ops: skapłem się jakiś czas temu o tym, ale skoro silnik chodzi normalnie to postanowiłem poczekać jeszcze chwile z wymianą świec. :P

              No i tak wyglądają Denso K20TT po przebiegu 65tys km na LPG

              PS.silnik cały czas chodził bez zarzutu i palił około 10l lpg
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez leonn
                Wrzucam dla potomnych...
                Ta pierwsza z lewej wygląda jak nowa

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez j23znowunadaje
                  Ta pierwsza z lewej wygląda jak nowa
                  chodził mu na 3 garach to się nie zużyła... :P
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X