Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trasa Warszawa - Kraków przez Radom i Kielce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trasa Warszawa - Kraków przez Radom i Kielce

    Czołem. W piątek 7.30 ruszam w trase jak w temacie. Zazwyczaj jeżdżę przez Częstochowę ale tym razem kusi mnie żeby spróbować tędy i przy okazji zobaczyć obwodnicę Radomia (jeśli w ogóle ma to sens przy tej trasie). Jak wygląda obecnie sytuacja na tym odcinku siódemki? Google Maps pokazuje mi sporo remontów, a jak to wygląda w rzeczywistości?
    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

  • #2
    Zamieszczone przez Waśka Zobacz wpis
    Czołem. W piątek 7.30 ruszam w trase jak w temacie. Zazwyczaj jeżdżę przez Częstochowę ale tym razem kusi mnie żeby spróbować tędy i przy okazji zobaczyć obwodnicę Radomia (jeśli w ogóle ma to sens przy tej trasie). Jak wygląda obecnie sytuacja na tym odcinku siódemki? Google Maps pokazuje mi sporo remontów, a jak to wygląda w rzeczywistości?
    Nie ma problemów wielkich. Czysta przyjemność nie jechać przez Radom. Do Kielc spoko, natomiast koło Chęcin już gorzej. Ale można sobie zrobić objazd przez Chęciny właśnie. Dalej też dobrze.
    P.

    Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


    • #3
      Teraz gdy jest obwodnica Radomia (jeszcze nie testowałem) i od paru lat obwodnica Kielc to raczej bez sensu jeździć przez Katowice. Jedyny minus to wjazd do Krakowa ale to od godziny zależy.
      Pozdrawiam
      perfex

      Octavia HTP

      Komentarz


      • #4
        Teraz jak omijasz Radom, to sporo zyskasz. Do Chęcin jedziesz cały czas dwupasmówkami - bez małego kawałka za Szydłowcem. Wiadomo, koło Chęcin trochę grzebią, potem od Jędrzejowa do granicy Małopolski "S - ka" no i tradycyjnie, najwolniej (dużo ograniczeń) od Miechowa za Słomniki do Krakowa. Słomniki - Kraków najwięcej czasu marnujesz na "50", "70" itp. Ale teraz jest coraz lepiej. Zawsze z okolic W-wy śmigam "7" i coraz bardziej się cieszę, jak droga się zmienia.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Koło Chęcin już nie grzebią, przynajmniej w głównym ciągu trasy. A więc od nowej obwodnicy Radomia leci się cały czas S-ką, kilka km koło Skarżyska jest jeszcze zwykła drogą. Później od Skarżyska, obwodnicą Kielc i już bez żadnych spowolnień koło Chęcin jedzie się do Brzegów między Kielcami i Jędrzejowem. Cały czas robią odcinek Brzegi - Jędrzejów. Na wysokości Jędrzejowa jest S-ka do granicy woj. świętokrzyskiego. Obecnie kończony odcinek Brzegi - Jędrzejów ma być przejezdny wg zapewnień wykonawcy do końca tego roku. Tak więc jadąc z Warszawy jedyne spowolnienie będzie koło Skarżyska (tam jest obwodnica w budowie) i dopiero wjeżdżając do woj. małopolskiego schodzimy na ziemię i wracamy na zwykłą drogę .
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • #6
            Super, czyli w ferie śmigam aż do granicy Małopolskiego - z wyjątkiem tych kilku kilometrów koło Skarżyska. Bardzo dobra wiadomość.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Koło Skarżyska jak wygląda ten brakujący kawałek?
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Ma być otwarty do końca roku.

                Moja Octavia:
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                Rafał

                Komentarz


                • #9
                  Oby, na ferie będzie jak znalazł.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Też na to liczę

                    Moja Octavia:
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                    Rafał

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie, nakręcacie się jakimiś kawałkiem odcinka koło Skarżyska, jak w zasadzie od Miechowa do Krakowa będziecie stali w korkach. No chyba że pojedziecie późną nocą
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Nakręcam się, bo jak wjadę w Grójcu, to już koło Skarżyska nie muszę nogi z gazu zdejmować - śmigam, aż do granicy świętokrzyskie/małopolskie. Z roku na rok coraz szybciej jednak. Po przejazdach w poprzednich latach (powrót z Poronina, wyjazd zawsze o tej samej porze - niedziela około 16 00 - 17 00) z 7 - 8 godzin wcześniej, w tym roku (pomimo zakorkowanej zakopianki, objazdu Krakowa przez Balice, bo w mieście wszystko stało i objazdu w Słomnikach ze względu na wypadek) - udało mi się do Karczewa koło Otwocka (z końcówką lokalnymi drogami od Grójca) dojechać w 5,5 h.

                        Jak małopolskie by ruszyło z S7 - to też by był postęp.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                          Jak małopolskie by ruszyło z S7 - to też by był postęp.
                          Już ruszyło, budują węzły na "7" którymi S7 będzie omijać Słomniki od zachodniej strony.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak nakręcam się, bo w Chęcinach zjeżdżam z S7 i dalsza część tej trasy mnie na razie nie interesuje.

                            Moja Octavia:
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                            Rafał

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                              Już ruszyło, budują węzły na "7" którymi S7 będzie omijać Słomniki od zachodniej strony.
                              tylko Słomniki na razie? Od Słomników do Kraka - to najgorszy (czytaj - najwolniejszy) odcinek "7".
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                "Liczący prawie 8 km długości fragment drogi ekspresowej S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną zostanie udostępniona kierowcom 18 grudnia - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad."

                                Gotowy następny odcinek drogi S7 pomiędzy Warszawą a Kielcami

                                Ja jeszcze liczę na oddanie do ferii obwodnicy Góry Kalwarii - na dojeździe do S7 w Grójcu.



                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Teraz po wjeździe na S7 w Grójcu do granicy.
                                  Małopolski droga mija piorunem

                                  Gorzej w Małopolsce.

                                  Tak samo z powrotem. Byle z Zakopca do granicy województwa. Potem już super.

                                  Zakopianka z tymi niby nowymi odcinkami, to na razie jedna pomyłka. Dojazdy, przejazdy - wszystko w korku i kręcenie.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X