Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wypadek koło Lubljany - Słowenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wypadek koło Lubljany - Słowenia

    Kierowca ciągnika z cysterną miał pecha. Kto by się spodziewał, że takie małe g...no, jadąc za szybko spowoduje destrukcję wielkiego samochodu. Kierowca cysterny spadł z wysokiego wiaduktu i zginął

    Żeby nie naczepa go pociągnęła, to może by wyszedł z tego.

    Znam ten odcinek - nawet w tym roku wracałem tamtędy - tam faktycznie do d...py jest ostry zakręt na wiadukcie. Wcześniej prosta i autostrada. Jest ograniczenie, ale nie każdy go przestrzega. Niestety.


    pozdrawiam - Darek

  • #2
    Darek oglądałem to kilka razy i jestem przerażony tym wypadkiem.
    Próbował się ratować ale masa go pociągnęła. kierowca Corsy ponoć bez obrażeń.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Masakra, nie wiem po jaką cholerę na tym wiadukcie tak ostro poprowadzili zakręt. Jak ma to być autostrada lub ekspresówka, to można przewidzieć co się będzie działo. Tak jak u nas w PL na ringu BB.

      Ludzie zap....ją - a znak ograniczenia to nic nie znaczący malunek.

      Ta Corsa to chyba strzeliła go w przednie koło. Żeby tak go wytrącić - musiała nieźle zap....lać. I wbrew logice - mały przeżył, a duży....... i bez winy.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Corsa uderzyła w tylną oś ciągnika i wpadła pod oś naczepy, niestety była to cysterna wypełniona pewnie jakimś płynem sądząc po tym jak go pociągnęła, a to że go pociągnęła jest spowodowane samym przemieszczeniem się płynu w cysternie.
        jeżeli byłaby to normalna naczepa moglby się to nie skończyć aż tak tragicznie

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
          Masakra, nie wiem po jaką cholerę na tym wiadukcie tak ostro poprowadzili zakręt. Jak ma to być autostrada lub ekspresówka, to można przewidzieć co się będzie działo. Tak jak u nas w PL na ringu BB.

          Ludzie zap....ją - a znak ograniczenia to nic nie znaczący malunek.

          Ta Corsa to chyba strzeliła go w przednie koło. Żeby tak go wytrącić - musiała nieźle zap....lać. I wbrew logice - mały przeżył, a duży....... i bez winy.
          Generalnie strasznie zły jestem na kierowców co na łukach jadą jak na śmierć, szczególnie takie suwy czy auta typu partner, berlingo, które aż widać jak się przechylają na bok i w każdej chwili mogą stracić przyczepność. Ja zawsze łuki wolę pokonać łagodniej a na prostych mogę jechać szybciej, łuki zawsze są zdradzieckie...

          Komentarz


          • #6
            Gdzieś czytałem, że ta cysterna była pusta. Jakby była pełna, to mogłoby wybuchnąć jakby tak spadła.
            Szkoda kierowcy tira...R.I.P.
            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
              Gdzieś czytałem, że ta cysterna była pusta. Jakby była pełna, to mogłoby wybuchnąć jakby tak spadła.
              Szkoda kierowcy tira...R.I.P.
              Ale dziwnie się zachowała jak na pustą cysterne, ewidentnie widać jakby coś ja gwaltownie przeciazylo. Cysterny nie woza tylko benzyny ropy itd

              Komentarz


              • #8
                Wiem, że nie tylko, ale tak gdzieś pisali, że to paliwowa pusta, może strzelali z czapy.

                Komentarz


                • #9
                  Raczej płyn ją pociągnął na bok. Przynajmniej tak to wyglądało. Ale może jak była lekka, to poszła na tych pachołkach betonowych, podcięły ją.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Pytanie jeszcze co to za cysterna bo głównie wypełnione są albo do pełna albo mają przegrody wewnątrz.
                    Inna sprawa, że kierowca próbował się ratować a może gdyby właśnie nie próbował to nic by się nie stało bo masa by go uratowała.

                    Można gdybać ale doszkalanie własnych umiejętności na torach czy matach poślizgowych też potrafi uratować życie.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      To wg mnie nie była cysterna z paliwem. Ciągnik nie ma żadnych ADR-owych oznaczeń. Przynajmniej ja nie widzę. A i po samej cysternie wydać że to jakaś do spożywczych albo przemysłowych bardziej ale nie niebezpiecznych produktów raczej. Prosze mnie poprawić jeśli się mylę.
                      Dostał w lewe przednie koło i tam przy tej prędkości i miejscu nie miał żadnych szans na ratunek wg mnie.
                      Przyczyna jest jedna - facet w corsie.
                      A coby było gdyby to sobie można gdybać teraz.
                      Patrząc po tym jak zachowuje się corsa po uderzeniu i jak osobówka za cysterną widać że gość z corsy ciął jakby nie spodziewał się zakrętu - ślepy a może smsa czytał - tyko on wie....
                      Ciężarówki są duże i masywne ale przednie koło jest ich piętą achillesa. Pęka opona albo dostajesz w nie i ciężko o miszcza co potrafi to opanować przy dużej prędkości z ciężarem na plecach jak nie ma miejsca na boki a w tych konkretnych warunkach tym bardziej gdy masa cysterny jest nad barierką.



                      Nie sposób przygotować dróg na wszystkie sytuacje.
                      Podobno tam 20 metrów było. Czysto hipotetycznie skoro ciągnik z naczepą ma 15-16 m to jak poszedł cysterną w dół jak widać gdyby miał szczęście powinien z tego wyjść. Nie miał.
                      Szkoda szofera.
                      Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                      Komentarz


                      • #12
                        To był silos do przewozu materiałów sypkich np. różnych granulatów

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X