Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trasa Warszawa - Konin - Wrocław

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trasa Warszawa - Konin - Wrocław

    narasta, hmm...może po prostu tykał go jakiś domorosły amator?

  • #2
    Trasa Warszawa - Konin - Wrocław

    Ruszam w nocy z Warszawy do Wrocławia. Zawsze jeździłem Trasą Katowicką, Bełchatów, Wieluń, Oleśnica. Gierkówki mam już jednak dość i czas na przetestowanie nowej alternatywy: Warszawa - Konin (A2) i teraz pytanie jak z Konina jechać na Wrocław.
    Kalisz - Ostrów Wlkp. - Oleśnica? Ktoś kiedyś na forum pisał, że Ostrów Wlkp - Oleśnica to dość wąska i dziurawa trasa, mało komfortowa na noc :-(
    Może więc lepiej Ostrów Wlkp. - Krotoszyn - Milcz - Trzebnica?
    A może jeszcze jakoś inaczej?
    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

    Komentarz


    • #3
      gieu, ja tamtędy jeżdżę raz na dwa miesiące. Jak dla nie wariant pierwszy. Nie ma tragedii z dziurami a wiesz że u mnie za miękko to nie jest :wink:

      BTW - przyszło mi na myśl rozwiązanie problemu czarnej dziury w tylnej kanapie - FLOKOWANIE! :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Ja jechałem Waw->Wrocław przez A2 do Konina (gdy jeszcze A2 kończyła/zaczynała się w Strykowie) droga super (4godz 30 min z krótkim postojem na kawę). Kalisz był trochę dziurawy i niezbyt dobrze oznakowany (fabryczna nawigacja raz mnie zawiodła) z A2 drogą 25 śmigasz do samej Oleśnicy.
        Poleciłem tą drogę kilku osobom i każda była zadowolona.

        Siemion
        "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."

        Komentarz


        • #5
          Czy coś się zmieniło na ww trasie (oddane nowe odcinki dróg itp )?
          Będę jechał za około 2 tyg tą drogą (możliwe warunki zimowe) i widzę alternatywne połaczenie przez Tomaszów, Bełchatów i Wieluń, w dodatku 40 km krótsza trasa.

          Rozumiem, że przewaga pierwszej trasy polega na przejeździe autostradą aż do zjazdu na Konin? Czy to jej jedyny plus?
          Kolega optował zdecydowanie za drugą z możliwości, tj. Bełchatów. Z drugiej strony nie chciałbym się rodzinnym dupowozem z żoną i dzieckiem przebijać przez zaspy na bocznych leśnych dróżkach
          była O1 1,6 102 KM
          była O1 1,9 TDI 90 KM
          była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
          był Citroen Berlingo 1,6 HDI
          jest Ford Tourneo Courier

          Komentarz


          • #6
            pleban, jak chcesz najlepiej sie dostac z Wawy do Wroclawia to w 100% polecam trase Wawa -> A2 do zjazdu na Poddebice (pierwszy zjazd za Orlenem w kierunku Poznania) -> Warta -> Błaszki -> Antonin -> Olesnica -> Wrocław. Wychodzi około 350km i w miare sprawnie jadąc jestes w stanie przejechać ze średnią 100km/h.

            Trasa przejechana w ostatni weekend - zero utrudnien po drodze.

            Komentarz


            • #7
              wielkie dzięki
              wypróbuję przed świętami
              była O1 1,6 102 KM
              była O1 1,9 TDI 90 KM
              była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
              był Citroen Berlingo 1,6 HDI
              jest Ford Tourneo Courier

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X