Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jazda bez dokumentów, dowodu rejestracyjnego - jaki mandat?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jazda bez dokumentów, dowodu rejestracyjnego - jaki mandat?

    Zamieszczone przez mruf
    @oldbrother: jestem pewien, że smród żaden nie będzie się ciągnąc, słupki sprzedaży nie spadną z tego powodu, a 90% użytkowników nawet nie zauważy zmiany w spalaniu. W tym momencie chciałbym tylko dowiedzieć się który z elementów jest za słaby: reduktor/wtryskiwacze/głowica.
    Nie wiem jak się ma obecnie sprzedaż Skody ale procentowo rok do roku to raczej są na minusie... Te ich nowe Skody jakoś nie podbijają rynku - tych Rapidów, CityGo, Octavek III nie mówiąc o Yeti czy Roomsterach które są już dość długo jakoś tabunami na drogach nie widać...
    Sprzedaż im ciągnęły przez lata przede wszystkim Fabie i Octavki. O ile Fabia czy SuperB jest chyba jeszcze najlepszym wyborem w relacji jakości do ceny to już nowa Octavka po doposażeniu w miarę normalnym to już wydatek 70/80 tysi - to conajmniej o dychę za dużo żeby być u nas hitem sprzedaży!!! W dodatku nie ma już 1.6 MPI który dał się jako tako gazować - pozostałe benzyniaki są albo herlawe albo/i kłopotliwe w użytkowaniu/awaryjne (1.2, 1.4 TSI) a przy tym nie aż tak ekonomiczne jak pokazuje producent w tabelce. Silnik 1.6 TDI jest w miarę fajny ale cholernie drogi i w porównaniu do konkurencji (np.KIA) o wiele słabszy... Nadzieja w Octavce III kombi (floty) ale jak pokazali w porównaniu niedawnego Auto Świata (z 17.06) w wersji 1.6 TDI przegrała z Kią Cee'd kombi - głównie przez słabszy i bardziej paliwożerny silnik (105 KM vs. 128KM), ceną (82.4 tys.PLN vs. 74,5 tys.PLN), oraz czasami przeglądów i gwarancją (2 lata vs. 7 lat) Wytknięto jej też mankamenty w komforcie resorowania (twarde, trzęsące pasażerów), pewność prowadzenie (z tyłu belka skrętna), 5-cio biegowa skrzynia biegów, słabe wyposażenie podstawowe. Tak więc nie jest Octavka III aż taka rewelacyjna - za wszystko każą sobie słono dopłacać (nawet za koło zapasowe czy zapalniczkę) Aż dziw że na wyposażeniu jest podnośnik, trójkąt i gaśnica... :?
    P.S.
    Sorry - zapomniałem jeszcze że skrobaczkę do szyb we wlewie paliwa dają gratis... Amazing... :wink:

  • #2
    Jazda bez dokumentów, dowodu rejestracyjnego - jaki mandat?

    Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale forum...
    Nie znalazłem tego na forum ani w sieci, więc zapytam:
    Jakie dokumenty są wymagane do jazdy? Jakoś nie mogę doliczyć się pięciu...:
    Kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów.
    50 zł za brak każdego z wymaganych dokumentów, nie więcej niż 250 zł
    Prawko, OC, dowód rejestracyjny i co dalej???
    No przecież nie karta pojazdu, paszport, dowód osobisty czy książka serwisowa...
    Może paszport Polsatu? :P :lol:

    Komentarz


    • #3
      Re: Jazda bez dokumentów, dowodu rejestracyjnego - jaki mand

      Zamieszczone przez autoLamer
      Prawko, OC, dowód rejestracyjny i co dalej???
      Właśnie trzy najwarzniejsze wymieniłeś.
      Za brak każdego policja wymierza mandat w kwocie 50,00 PLN.
      Nie wiem skąd wziąłeś kwotę 250,00 PLN?

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        Z najnowszego taryfikatora (2012.06.09)

        Komentarz


        • #5
          Bo to uniwersalny przepis. W ciezarowkach mozliwe ze bedzie potrzebny kurs na przewoz rzeczy i cos cos tam jeszcze.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            chodzi o to gdybyś jechał samochodem np ciężarowym z przyczepą to do wymienionych dokumentów dojdzie dow. rej. przyczepy i oc przyczepy to masz już 5 dokumentów

            Komentarz


            • #7
              Aaaaa, o tym nie pomyślałem ops:
              U siebie w mieście dwa razy w ciągu 13 lat pokazywałem dowód rej. - raz mandat, raz rutynowa kontrola, więc jak 5 dyszek, to się skuszę nie wozić :wink: :twisted:
              W aucie jak zostawię, to w przypadku kradzieży problem z ubezpieczycielem :|
              Dzięki, pozdr.

              Komentarz


              • #8
                Z praktyki w przypadku osobówki najważniejsze jest OC, a komplet to oc, dow. rej., prawo jazdy, dowód osobisty. Miałem kilka razy sytuację, że zapomniałem portfela i po podaniu pesel nie miałem problemów z brakiem prawa jazdy i dowodu, ale miałem rejestracyjny z oc.

                Komentarz


                • #9
                  autoLamer, a jak prowadzisz cięzarówkę bez dokumentów to na dzień dobry 3 koła oni taki mają taryfikator 90% wykroczeń = 3 koła :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez autoLamer
                    raz mandat, raz rutynowa kontrola, więc jak 5 dyszek, to się skuszę nie wozić :wink: :twisted:
                    i w koncu wniosek do sądu, jak będziesz to robił uporczywie

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak ciagniesz przyczepke to dochodzi jeszcze OC przyczepy i dowod rej. no i homologacyjka na hak I sie uzbiera
                      Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                      Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez McGan
                        . no i homologacyjka na hak
                        Pierwsze slysze, daj podstawe prawna :twisted:

                        Hak ma nabity swoj paszport na tabliczce znamionowej. Jak hak został wbity do dowodu to na podstawie czegos, tym czyms byl dodatkowy przeglad techniczny, gdzie diagnosta powinien to wystawic na podstawie wlasnie tej tabliczki.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez dato
                          Z praktyki w przypadku osobówki najważniejsze jest ... dowód osobisty.
                          a od kiedy w Polsce masz obowiązek noszenia przy sobie dowodu osobistego :twisted:
                          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez dato
                            po podaniu pesel nie miałem problemów z brakiem prawa jazdy i dowodu
                            Dowodu nie musisz miec przy sobie i nikt od ciebie tego nie wymaga. Nawet policjant podczas kontroli prosi dowód JEŚLI MASZ GO PRZY SOBIE. Podczas kontroli musisz mieć:
                            1. Dowód rejestracyjny pojazu którym się poruszasz
                            2. Oryginał potwierdzenia opłacenia polisy OC
                            3. Prawo jazdy powierdzajace uprawnienia do prowadzenia pojazdu którym aktualnie się poruszasz.
                            To wszystko. Mowa oczywiście o zwykłym kierowcy, a nie o kimś kto wykonuje zawodowo przewóz osób, lub towarów.
                            Jesli chodzi o konsekwencje wynikajace z braku ww. dokumentów podczas kontroli drogowej, to zgodnie z taryfikatowem mandatów nieposiadanie króregokolwiek z powyższych dokumentów zagrożone jest karą grzywny mandatowej w wys. 50 zł za każdy brakujący dokument.
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              i w koncu wniosek do sądu, jak będziesz to robił uporczywie
                              Nie będę, tak się nabijam z mojej statystyki kontroli (raz na 6,5 roku) :wink: Pewnie po 1-2 kontrolach bym stwierdził, że lepiej piwka się napić :P
                              autoLamer, a jak prowadzisz cięzarówkę bez dokumentów to na dzień dobry 3 koła oni taki mają taryfikator 90% wykroczeń = 3 koła
                              nieźle :shock: dobrze, że nie prowadzę zawodowo :wink:
                              Dowodu nie musisz miec przy sobie i nikt od ciebie tego nie wymaga.
                              Też tak uważam, jeszcze przy żadnym mandacie (poza miastem było więcej :szeroki_usmiech) nikt mnie nie pytał o dowód osobisty.
                              Dzięki za odpowiedzi.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez autoLamer
                                Nie będę, tak się nabijam z mojej statystyki kontroli (raz na 6,5 roku) :wink: Pewnie po 1-2 kontrolach bym stwierdził, że lepiej piwka się napić :P
                                dobrze, że za to nie ma punktów karnych

                                Komentarz


                                • #17
                                  No właśnie o to chodzi, zero punktów i 50 zł to prawie nic, ale i tak nie powinno być obowiązku wożenia tych dokumentów. Mieli to zmienić, ale projekt ustawy pewnie zdechł jak wszystkie ułatwiające ludziom życie.
                                  Albo zamroził się w zamrażalce sejmowej :wink: Kopacz może i odKopała, ale spadł jej i rozpadł się na kawałki :P

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez autoLamer
                                    ale i tak nie powinno być obowiązku wożenia tych dokumentów
                                    Dla mnie wożenie dokumentów ma sens. Przy jakiejś stłuczce jak kierowcy się dogadają czyja wina to spiszą oświadczenie i jadą w swoją stronę, a jak nikt nie będzie miał dokumentów to czekaj na policje aż przyjedzie, ustalą kto jest kto itp itd i na koniec sprawca jeszcze dostanie mandat.
                                    Octavia ASZ/RS
                                    Jetta A5

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X