Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1 wyjazd samochodem na wakacje, porady i spostrzeżenia :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1 wyjazd samochodem na wakacje, porady i spostrzeżenia :)

    afrodyta1201, no niby tak, te alkomaty są dobre, rekordy u mnie w pracy jakie pokazuje też niczego sobie :diabelski_usmiech 3,5 promila i facet przychodzi do roboty suwnicą operować :?

  • #2
    1 wyjazd samochodem na wakacje, porady i spostrzeżenia

    Witam!

    A więc w tym roku po raz 1 jadę swoim samochodem na wakacje ze swoją Lubą + 2 osoby
    Naszym celem jest Jastrzębia Góra,a wyruszam z Mińska Mazowieckiego.

    Plany są takie, żeby być u celu w poniedziałek 22 lipca, wyjeżdżamy w nocy między niedzielą a poniedziałkiem o 3 nad ranem. Powrót w Sobotę

    Pytania mam co do przygotowania samochodu do trasy oraz samej trasy. Mam nadzieję, że udzielicie mi kilku przydatnych rad

    A więc moje pytania są następujące:

    -Serwis olejowy miałem ostatnio przy 174 tyś. km. Teraz mam 182 tyś. a olej zmieniam co 10 tyś. warto to zrobić przed drogą?

    -Warto wymienić filtr kabinowy?

    -Co dokładnie sprawdzić i wziąć ze sobą oprócz butelki oleju?

    -jak przygotować się do drogi?


    A teraz pytania co do drogi:

    Nawigacja pokazuje mi trasę przez:

    -Warszawa trasa e30
    -Skręt na trasę A1
    -Trasa S6
    -Przez Redę
    -Władysławowo

    Większe miasta:

    -Warszawa
    -Koło Głowna
    -Koło Kutna
    -Aleksandrów Kujawski
    -Koło Grudziądza
    -Koło Tczewa
    -Koło Gdańska i Gdyni
    -Władysławowo

    Ta trasa ma 538km

    Tak pokazała nawigacja po załadowaniu trasy, pytanie do was: Co warto ominąć? Warto jechać tymi płatnymi drogami? czy lepiej pojechać tymi bez opłat, wtedy pokazuje się taka trasa:

    -Warszawa E30
    -Skręt na E77
    -Koło Łomianek
    -Koło Płońska
    -Przez Strzegowo
    -Przez Wiśniewo
    -Koło Nidzicy
    -Koło Olsztynka(cały czas E77)
    -Omijając Gdańsk i Gdynie
    -Władysławowo

    I ta trasa ma 455km I zastanawiam się czy ta krótsza nie jest wygodniejsza

    Czy macie jakieś spostrzeżenia, uwagi, porady, jakie miasta ominąć? :P

    Trochę się napisałem, ale chce dobrze się przygotować i liczę na waszą pomocną dłoń! :P

    Pozdrawiam!
    Moja Skoda

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

    Komentarz


    • #3
      Cześć,

      Bez wahania wybieraj trasę S7, czyli Warszawa-Mława-Nidzica-Ostróda-Gdańsk. Odcinek Płońsk-Mława jedzie się dość kiepsko, ale poza tym trasa jest przyjemna, a do tego 120 km drogi ekspresowej oddanej niedawno, o standardzie bliskim autostrady (i oczywiście za darmo dla osobówki). W aktualnej sytuacji, gdy na S7 jest tyle niemal pustych kawałków ekspresówki, nadkładanie trasy aby przejechać się 150 km autostradą jest bez sensu, zwłaszcza że dojazd do niej jest zły.

      Skoro wyjazd dopiero za jakiś czas, to może jeszcze trochę pojeździsz na starym oleju i zmienisz tuż przed wyjazdem. A nawet jeśli nie i jak przejeździsz na nim 11-12 kkm, to przecież się nic nie stanie Ważne, aby trzymać poziom do górnej krechy na bagnecie.

      Przed wyjazdem warto by auto obejrzał mechanik, ale tak z tygodniowym wyprzedzeniem, aby w razie czego zdążyć jeszcze usunąć usterkę. Obejrzeć od spodu, sprawdzić taką pierdołę jak mocowanie tłumika - gumka za 5 zł potrafi zepsuć całą podróż... Oczywiście ciśnienie w oponach wg podręcznika, mierzone na zimnych kołach (nie po długiej jeździe, nie po nasłonecznieniu), uwzględniające obciążenie. Sprawdź powietrze w kole zapasowym.

      Będziesz jechał w nocy, warto mieć dobre żarówki, oczywiście wszystkie sprawne, no i czyste światła. Koniecznie czystą szybę - umytą od środka!

      Zabierasz ze sobą olej, zapasowe bezpieczniki, naładowany telefon z internetem i kamizelkę odblaskową. Więcej nie będzie potrzebne, samochodu sam nie naprawisz jak da dupy.

      Przed wyjazdem pilnuj pogody, najlepiej jakieś mapy radarowe z opadami - osobiście lubię jazdę w nocy, ale tylko wówczas gdy jest sucho. Natomiast w nocy w deszczu jest chujnia. No i wycieraczki sprawdź, czy nie mażą.

      Spakuj się wcześniej, wyśpij przed jazdą -> ten punkt będzie najtrudniejszy w praktycznej realizacji...

      Szerokiej drogi!
      M.

      P.S. 23 sierpnia to nie poniedziałek...
      666 4U

      Komentarz


      • #4
        Dzięki Wielkie! daje "pomógł"


        Oczywiście to miał być 22 lipca, nie wiem dlaczego napisałem sierpień, mój błąd, ale już poprawiony ops:

        Skoro wyjazd dopiero za jakiś czas, to może jeszcze trochę pojeździsz na starym oleju i zmienisz tuż przed wyjazdem. A nawet jeśli nie i jak przejeździsz na nim 11-12 kkm, to przecież się nic nie stanie Ważne, aby trzymać poziom do górnej krechy na bagnecie.

        Przed wyjazdem warto by auto obejrzał mechanik, ale tak z tygodniowym wyprzedzeniem, aby w razie czego zdążyć jeszcze usunąć usterkę. Obejrzeć od spodu, sprawdzić taką pierdołę jak mocowanie tłumika - gumka za 5 zł potrafi zepsuć całą podróż... Oczywiście ciśnienie w oponach wg podręcznika, mierzone na zimnych kołach (nie po długiej jeździe, nie po nasłonecznieniu), uwzględniające obciążenie. Sprawdź powietrze w kole zapasowym.
        Dobra myśl z tym mechanikiem.. Teraz myślę, że jak wstawię samochód do mechanika, to niech już zrobi ten serwis olejowy co by skodzie lepiej się toczyło

        Co do koła to wezmę myślę by wziąć krzyżaka z przedłużką bo moje śruby lubią się zapiekać, bez przedłużki i porządnego klucza ani rusz :/ do tego jeszcze odkręcić dystanse... mam nadzieje że gumy nie złapię po drodze

        Co do trasy to jak mówisz że bez problemu jechać S7, do tego przyjemna droga to będę jechał tą trasą.. jakieś uwagi czy omijać szerokim łukiem jakieś miasta czy po prostu ciąć przed siebie?

        Żarówki niedawno zmienione na mocniejsze, które dają więcej światła, w bagażniku stare w zapasie :wink:

        Telefon będzie nawigacją, zakupiłem sobie właśnie ładowarkę do niego, został jeszcze do kupna jakiś porządny uchwyt :wink:

        Też preferuję jazdę w nocy, a co do wycieraczek... moje zaczynają mazać i będę się zastanawiał nad wyborem nowych..

        Co do snu to będzie trudno.. :lol: Mam nadzieje że fotele Occi zdadzą egzamin

        Pozdrawiam!
        Moja Skoda

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

        Komentarz


        • #5
          Skoro koledzy już pomogli wybrać trasę to ja dorzucę tylko, że jestem obecnie w Jastrzębiej Górze więc będe wyglądał forumowej Octy pozdrawiam i do zobaczenia na trasie
          Mniejsza siostra:
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66377

          Czyszczenie tapicerki w domu klienta | Ozonowanie pomieszczeń - Śląsk!
          Rabat na hasło OCP

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Voytaz_Fabia
            Skoro koledzy już pomogli wybrać trasę to ja dorzucę tylko, że jestem obecnie w Jastrzębiej Górze więc będe wyglądał forumowej Octy pozdrawiam i do zobaczenia na trasie
            Jeszcze się nie okleiłem, ale do czasu wyjazdu to zrobię także będzie mnie można łatwiej rozpoznać Będę wypatrywał na trasie, do zobaczenia, szerokości życzę
            Moja Skoda

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Michał019
              Co do trasy to jak mówisz że bez problemu jechać S7, do tego przyjemna droga to będę jechał tą trasą.. jakieś uwagi czy omijać szerokim łukiem jakieś miasta czy po prostu ciąć przed siebie?
              Po prostu nie ma sensu nadkładać drogi aby dostać się pod Toruń i stamtąd A1, zwłaszcza że dojazd do A1 jest zły. Natomiast S7 (dawna E77) to droga zawsze z poboczem, do tego ilość wiosek po drodze nie jest tak duża, jak na innych krajówkach, więc ogólnie jakoś się leci. Krajobraz na Warmii ładny Ale najważniejsza sprawa, przesądzająca o wyborze, to ok. 120 km nowych dróg ekspresowych, dwie jezdnie po dwa pasy z poboczem, zupełnie nowa jakość na tej drodze. Mi dojazd z Warszawy-Włoch do Gdańska pod dom, zajął ostatnio w nocy ok. 3:20, przy czym przestrzegałem ograniczeń na zabudowanych, średnia 104 km/h naprawdę bez szaleństw, jakby auto było mocniejsze, to dałoby się szybciej, bo te nowe ekspresówki są miejscami zupełnie puste i można bezpiecznie grzać i nadrabiać w zamian za spokojniejszą jazdę na gorszych odcinkach.
              Miast po drodze nie ma, wszystko omijasz bokiem (Mławę, Nidzicę, Olsztynek, Ostródę, Elbląg). Gdańsk omijasz nową obwodnicą południową, która prowadzi do istniejącej od lat obwodnicy trójmiasta. Uwaga - w dni powszednie rano panuje duży i dość agresywny ruch na tej drugiej! Jedziesz nią do północnych dzielnic Gdyni. Tam może być ciasno, na odcinku do Rumi, ale o poranku ruch jest przede wszystkim z Rumi do Gdyni, a Ty będziesz jechał w przeciwną stronę.

              M.
              666 4U

              Komentarz


              • #8
                Dzięki wielkie za szczegółowe informacje, dużo się dowiedziałem, teraz wszystko sobie poukładam i przygotuję się


                Dziękuje i pozdrawiam!

                [ Dodano: Wto 23 Lip, 13 19:34 ]
                Witam dotarlem na miejsce no i pojechalem trasa taka jak mi polecano droga przyjemna, w wiekszosci nowa, bylk kilka fragmentow dziurawych no ale do przezycia Skoda dala rade, jedynie po drodze 3 razy odcielo turbine 3 raz zakonczyl sie kontrolka na liczniku jednak po kilku przystankach zgasla na droge pusto w wiekszosci, pod Gdynia korki i powolnym krokiem az do Jeleniej Gory

                Pozdrawiam!
                Moja Skoda

                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X