Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowe oznaczenia paliw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowe oznaczenia paliw

    Czy ktoś może ma całkowite pojęcie jak to będzie wyglądało na stałe? Obecnie oprócz PB 95, PB 98 jest nowe oznaczenie w kółku E 5 lub E 10.

    OK. Teraz wiadomo, że jak mam dystrybutor PB 95 i razem z tym E 5, to tankuję benzynę 95 oktanów i 5 % bio/sro dodatków. Jak mam dystrybutor PB 95 i razem z tym E 10, to tankuję benzynę 95 oktanów i 10 % bio/sro dodatków - co dla mnie jest już pewną zagadką. Nie wiem czy 10 % dodatków jest dobre dla mojego silnika. Teraz na dystrybutorach wiem, że tankowałem 95 i 5 % ekologicznych popłuczyn. Czyli takie paliwa były do tej pory. 5 %. Więc jak spotkam E 10, to mogę sądzić, że to jest coś, czego do tej pory producent mojego samochodu nie dopuszczał do stosowania. O ile teraz widzę stare i nowe oznaczenie - nie ma problemu. Ale podobno docelowo, stare PB mają całkiem zniknąć, a zostaną tylko te nowe E - czy to prawda?

    Moje wątpliwości są takie:
    - tankując E 5 (bo co do E 10 nie mam zaufania), skąd będę wiedział, że tankuję "swoją" PB 95, a nie droższą PB 98?
    - czy to nie jest wprowadzanie od strony na stacjach (bez możliwości wyboru po pewnym czasie) paliw E 10?

    W artykułach w necie są sprzeczne informacje, na niektórych zdjęciach ewidentnie E 5 jest powiązane tylko z PB 98, a E 10 tylko z PB 95! Czyli jak nie chcę tych badziewi eko w nadmiarze (10 %) to pozostanie mi tylko (za jakiś czas) droższa PB 98?

    Aktualności - Aktualności motoryzacyjne
    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
    pozdrawiam - Darek

  • #2
    We wszystkich artykułach podają tak:
    • E5 – benzyna o maksymalnej zawartości biokomponentów do 5 procent. Obecnie oznaczana, jako PB 95 i PB 98.
    • E10 - benzyna o maksymalnej zawartości biokomponentów do 10 procent.
    Jeśli znikną stare oznaczenia, to jak dowiedzieć się, czy tankujemy PB 95 czy PB 98 przy dodatku 5 %?

    A paliwo z dodatkiem 10 % to jakie?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      W Biedronce przy oleju roślinnym nie ma nowych oznaczeń ;D

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
        W Biedronce przy oleju roślinnym nie ma nowych oznaczeń ;D
        hehe - no wlasnie.

        A serio mowiac - co im do łba przyszlo, zeby robic te oznaczenia?
        Nowe oznaczenia paliw już na stacjach w Polsce. Zobacz, jak po zmianach rozpoznać benzynę, olej napędowy i autogaz - Dziennik.pl
        to E na benzyne to jest od czego? Za komuny byla bodajze Etylina... a B na oznaczenie diesla? od brudas? ;-)
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          E to ma być oznaczenie Pb z odpowiednią ilością biododatków. 5 lub 10 %. Tylko: do tej pory widziałem dystrybutory z tym oznaczeniem jako dodatkowym, oprócz Pb. I zawsze było E 5, czyli 5 %. A teraz w artykułach piszą bardzo mętnie. Że nowe oznaczenia będą oprócz starych. Albo, że stare znikną. I co mi wtedy mówi E 5 czy E 10? Czy dotychczasowa Pb 95 będzie tylko E 5, czy też E 10? Czy 10 % dodatków jest dla mojego silnika bezpieczne? Czy jak będzie samo E 5, to skąd mam wiedzieć czy wlewam Pb 95 czy droższą Pb 98? Paranoja.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Ostatnio rozmawiałem właśnie na temat paliw ze znajomym Niemcem,który troszke coś tam na temat motoryzacji wie jako,że ściga się na torach.
            Jak zapytałem się o benzyne E10 to złapał się za głowe i powiedział nigdy w życiu.Nie ciągnełem go za język na ten temat bo bardziej chodziło mi o diesla.
            Jak patrzyłem na stronie arala niemieckiego to tam jest już te 5% bio a docelowo ma być do 2020 10 % bio także dziękujmy naszej Uni.
            Cały czas wciskają ciemnotę o ekologi co2 a tu cytat ze strony Arala:
            ''
            Tak więc w Niemczech zostanie wdrożony wymóg unijny, zgodnie z którym udział biomasy we wszystkich klasach paliw wzrośnie do dziesięciu procent do 2020 r. I przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2. Aral z zadowoleniem przyjmuje wprowadzenie nowego gatunku paliwa, które pozwoli firmie na spełnienie wymogu dotyczącego biopaliw przewidzianego prawem od 2011 roku. Jednocześnie ustawowy wymóg certyfikacji zrównoważonych biopaliw wejdzie w życie od przyszłego roku. Ich celem jest wykorzystanie wyłącznie ekologicznych składników pochodzących ze zrównoważonej uprawy.

            Komentarz


            • #7
              Jeszcze coś ciekawego
              Według Federalnego Ministerstwa Środowiska, około 95% wszystkich samochodów napędzanych benzyną w Super 95 E10. Nowe pojazdy są zwykle przystosowane do E10. Jeśli pojazd toleruje E10, skontaktuj się z producentem pojazdu. Wykaz pojazdów zgodnych z normą E10 można również znaleźć na stronie internetowej pojazdów zgodnych z normą E10 pojazdów marki Deutsche Automobil Treuhand GmbH E10. Nawiasem mówiąc, ta lista jest również dostępna na stacjach paliw Aral. Przed pierwszym tankowaniem z E10 upewnij się, że Twój pojazd jest w stanie tolerować E10. Jeśli nie masz pewności, czy Twój pojazd będzie działał lub jeśli producent nie może udowodnić, że Twój pojazd jest zgodny z E10, wypełnij Aral Super 95 lub Aral SuperPlus 98, z których każdy zawiera maksymalnie 5% bioetanolu.

              Komentarz


              • #8
                Tylko. Jeśli stare oznaczenia znikną, to jak dowiem się czy na baniaku z E 5 jest Pb95 czy Pb 98, za którą nie chcę przepłacać? Mnie E 10 też nie przekonuje.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Może trzeba napisać do Poznania, czy E 10 dla mnie jest dobre?
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    zrównoważone uprawy? niezrównoważone mózgi mają w tej UE, wszędzie kasa się liczy, a silniki mogą się rozpadać, niech ludzie kupują nowe padła....przecież

                    Komentarz


                    • #11
                      Śmiesznie się to czyta. Tzn. Was się śmiesznie czyta. Chociaż w sumie nie śmiesznie, bo potem mamy wyniki wyborów jakie mamy...

                      A tymczasem w USA:
                      Almost all U.S. gasoline is blended with 10% ethanol - U.S. Energy Information Administration (EIA)

                      95% benzyn sprzedawanych w USA to E10.

                      M.
                      666 4U

                      Komentarz


                      • #12
                        T może jedz do USA na wybory,jak tak bardzo śmiesznie jest

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam gdzieś co sprzedają w USA. Mogą na samych biododatkach jeździć. Ich cyrk. Mnie interesuje to co jest u nas.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            Swoja droga czemu B oznacza zamiast benzyna to diesel? To jeszcze benzyna powinna miec oznaczenie D...
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                              zrównoważone uprawy? niezrównoważone mózgi mają w tej UE, wszędzie kasa się liczy, a silniki mogą się rozpadać, niech ludzie kupują nowe padła....przecież
                              Biopaliwa nie mają nic wspólnego z dobrem silnika, nic wspólnego z ekologią w całościowym ujęciu. To kolejny wkręt pod szyldem "ekologicznym" i ściema. Ekologia tego jest taka jak samochodu elektrycznego w polskich warunkach.
                              Pomysł powstał spory czas temu żeby poprawić rentownośc rolnictwa w Europie i w Stanach (Amerykach i pewnie nie tylko tu ale tu głównie) które było nieopłacalne i w perspektywie niedalekiej zwiastowało mega kłopoty dla wówczas "rządzących".
                              Miał on sens 25-20 lat temu gdy ceny surowców rolnych były niskie a perspektywy dla tej gałęzi gospodarki wieszczono jeszcze gorsze - nadprodukcja i takie tam bzdury wkręcane przez analityków=wrózbitów.
                              Tańsze "dodatki" do paliw kopalnych miały mieć zbawienny i korzystny wpływ na wszystko i wszystkich a najłatwiej było sprzedać pomysł ludziom w "ekologicznym" opakowaniu. Od kilku lat ekonomia tego pomysłu już taka wesoła nie jest.
                              Ale jest przymus dolewania to będzie sie kręcić a za to płacą obywatele. Po co dotować z budżetu co jest politycznie i spolecznie niepożadane. Lepiej zrobić myk i obciążyć tym obywateli.
                              Temat długi i szeroki bo Kowalski płaci za to dużo więcej niż mu się wydaje. Bo boom na biopaliwa w latach 2000 spowodował zwiekszone zapotrzebowanie na surowce rolnicze co doprowadziło do sporych wzrostów ich cen (co oczywiście było głównym założeniem planu - poprawa rentowności rolnictwa) ale napędzane sezonowo dodatkowo złymi warunkami pogodowymi w konkretnych latach, "czarnowidztwem" ww/w wrózbitów i pazernością funduszy inwestycyjnych/giełdą i spekulacją wpłynęło na spore hustawki cenowe kiedy wzrosty cen zbóż ( w latach 2008/2010) doprowadziły do tego, że dodatki zaczęły obciążać zamiast odciążać finansowo paliwo, napędziły inflację i inne - do teorii że ceny zywności wywolają konflikty na świecie. Kowalski dorzuca się do tego wszystkiego w paliwie ale i m.in. przez to też np żarcie mu zdrożało. To w najprostszym ujęciu.
                              Jak z innym nośnikami energii - u nas aktualnie temat na topie ( dlaczego od pewnego czasu górnicy nie strajkują? Kasa się znalazła na przywileje, emerytury pomostowe i inne że nawet nie przeszkadza już im likwidajca stanowisk). A kto za to płaci?
                              A w temacie - sytuacja wszedzie podobna i w skali mikro i makro - rządzący mają spokój, poparcie pewnej sporej grupy społecznej i się kasa zgadza.

                              To tak co do tego "zrównoważenia niezróznoważonych mózgów".
                              Sew Ty , ja, my wszyscy mamy hajs, bogacimy się (podobno) to chyba możemy sie dołożyć do wszystkich "biednych" - potrzebujących. Miej gest i wrażliwość społeczną

                              Jeśli to OT to przepraszam.
                              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X