Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.6 MPI z gazem problem z check engine

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.6 MPI z gazem problem z check engine

    Dzień dobry. Proszę o pomoc. Posiadam Skodę Octavie II po lifcie z silnikiem 1.6 MPI z nowo założoną instalacja LPG na której przejechałem może 4000 km. Samochód na 88000 przebiegu. Od pewnego czasu zapala się na żółto kontrolka check engine. Nie odczuwam żeby brakowało mocy, samochodem nie szarpie, obroty równe. Spalanie takie same jak przed pojawieniem się kontrolki. Mechanik stwierdził że do wymiany jest sonda lambda i to musi być oryginał bo inaczej po jakimś czasie znowu się pojawi problem. Mam pytanie czy ktoś z państwa miał podobny problem i może coś podpowiedzieć. Dziękuję

  • #2
    Problem występuje na gazie i benzynie? Czy tylko przy jeździe na LPG?
    Masz możliwość diagnostyki komp. (np. VCDS)?
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Z tego co mi przekazali w serwisie to problem będzie się pojawiał i na gazie i na benzynie. Po wyjeździe z serwisu kontrolka się paliła ( widocznie nie usunęli błędu ) po jakimś czasie zgasła sama, jazda na gazie

      Komentarz


      • #4
        Tak jakoś dziwnie się to zbiegło z założeniem instalacji. Oczywiście możliwe jest uszkodzenie sondy, ale warto wcześniej wszystko posprawdzać.

        Generalnie bez logu z vcds'a i ew. sterownika od gazu to ciężko coś powiedzieć więcej.

        Instalacja montowana u sprawdzonego instalatora? Generalnie polecam lpg-forum; warto przejrzeć info o zakładach w swoich okolicach i poczytać opinie - zawsze jakiś punkt odniesienia.
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Podpinam się pod temat mam ten sam problem i nie wiem jak sobie poradzić czy mogę prosić o kontakt priv?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X