Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegląd NEGATYWNY ze względu na emisję spalin

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przegląd NEGATYWNY ze względu na emisję spalin

    Panowie,
    kojarzy ktoś jaka jest norma emisji spalin w przypadku benzyny 2009r. 122km?

    Byłem właśnie na przeglądzie, wszystko sprawdzane wnikliwie i oczywiście zaczęło się w moim przypadku od sprawdzenia emisji spalin (przy odpalonym silniku + na wyższych obrotach 2/3k). Wynik przeglądu negatywny ze względu na emisję spalin ponad normę. Diagnosta powiedział, że norma mieści się do 0,3 u mnie było ok. 1,2. 2 tygodnie na zrobienie, więc chciałbym zająć się tematem i wrócić na przegląd. Diagnosta zwrócił uwagę, że może być odłączona sonda lambda bądź brak kata.
    Jak to jest z normą w przyosdku takiego rocznika rzeczywiście jest taka?

  • #2
    a urządzenie miał z waznym przeglądem ?

    Komentarz


    • #3
      jaka była temperatura oleju?

      u mnie było podobnie bo do stacji mam krótki odcinek i diagnosta się przyj....ł
      Uprzejmie oświadczyłem, iż analizę ponoć ma się przeprowadzać przy temperaturze roboczej więc chwilkę poczekamy. Szczęka mu opadła.
      Wsiadłem do auta. Zapaliłem. autko pochodziło minutę na ok 2500obr aż olej złapał 88 stopni i Pan oznajmił że faktycznie igła 0,01 - chyba było.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Poddałem pod wątpliwość jego pomiary i po krótkim przemyśleniu udałem się do innej stacji diagnostycznej. Przejazd niewiele dalej, ale diagnosta sprawdził, że byłem w WORDowskiej stacji i oczywiście sprawdził spaliny. No i cóż, u tego wynik pozytywny. Octavia wygląda ponadprzeciętnie i widocznie tamten diagnosta musiał się uczepić. Dlatego odradzam stację WORD na Towarowej w Olsztynie. Drugi diagnosta jest w tej stacji okey, ponieważ widziałem jego podejście do klientów i samochodów, a o tym już negatywne opinie słyszałem i jednak w WORDowskiej stacji sprawdził mi spaliny na zimnym (do stacji miałem blisko i nie czekał na rozgrzanie), a wymyślał wyciętego kata, gdzie przecież oglądał auto od spodu i widział, że jest. 99zl. wydane dodatkowo, ale opinia na pewno zostanie wystawiona.
        Mój mały błąd, że auto robi głównie miasto, a trasy 2-3 razy w miesiącu i ostatnia była z 3-4 tygodnie temu. Ale to co wymyślił sobie tamten diagnosta podając mi inne pomiary niż były wykazane (co sam podejrzałem) i rzekomo przekroczone 3-krotnie to już przesada. Przejazd niewiele dalej do innego i już emisja spalin w normie (0,25 przy 3k obrotów). Po trasie byłoby na pewno mniej.
        Ostatnio edytowany przez Dejmien_97; 9995236.

        Komentarz


        • #5
          Ważne że ogarnięte.



          Bezawaryjnej jazdy Kolego

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X