Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Spalanie

    Mnie dziś nie osłabiła a rozbawiła dziewczyna w tico na Solidarności przed Bankowym w stronę Wisły. Zatrzymała się na pasie do skrętu w prawo i z włączonym kierunkiem w lewo odwróciła się w moją stronę robiąc oczy jak kot w shreku żebym ją wpuścił :lol:

  • #2
    [O1] Spalanie

    Niedawno zauważyłem, że komputer oszukuje mnie co do średniego spalania. :evil: Z czystej ciekawości postanowiłem po tankowaniu pod korek przeliczyć ile autko spaliło i wyszło +/- 0,5 litra więcej niż pokazywał komputer. :? Pytanie do innych posiadaczy O1 w TDI czy też macie podobnie czy może raczej u mnie jest coś nie tak? VAG nie wykazuje żadnych błędów w zegarach.
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • #3
      rafiki, toż to nie premiera, ze masz jakies rozbieżnosci
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        tolerancja to się nazywa
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          U mnie też oszukuje, pokazuje większe średnie spalanie niż w rzeczywistości. Co ciekawe wygląda tak jakby sporo zawyżał spalanie na wolnych obrotach. W lato wskazania komputera są zawyżone o jakieś 0,3 0,5; w zimę (zawsze odpalam silnik i dopiero wtedy odśnieżam) ten błąd dochodzi do 0,8 l/100km. Swoich wyliczeń jestem pewien.
          Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

          Komentarz


          • #6
            knrdlvn, mi teraz (zimą) wychodzi ok. 0,5-0,7 więcej niż na komputerze chociaż odśnieżam zgodnie z prawem na zgaszonym silniku, latem nie sprawdzałem, bo dopiero jakieś 3 miesiące temu zasięg po zatankowaniu na full spadł z 1060 pokazywanego latem do ok. 900, a i tak przejeżdżam 800 i już wtedy komornik na desce rozdzielczej przypomina o swoim istnieniu. Nie wiem czy z powodu zimy, czy z innego ten zasięg spadł.
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • #7
              Wskazaniami zasięgu wg. komputera nigdy się nie przejmowałem, zawsze wychodził większy niż w rzeczywistości. Śledze natomiast zużycie paliwa podczas każdego tankowania metodą: wlać do pełna, ilość litrów/przejechane kilometry razy 100. dopiero taki pomiar uznaje za miarodajny. Nie zauważyłem żeby w zimie spalanie znacząco wzrosło.
              800 km od pełnego baku do zaświecenia rezerwy daje jakieś 6l/100km.
              Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

              Komentarz


              • #8
                J/W dawno przestalem sie przejmowac co pokazuje komputer, a gdybym wierzyl w te liczby ktore mi pokazuje to bymbyl najwiekszym bajkopisarzem na forum
                bo u mnie przy 160-170 przy 4 osobach i bagazu pokazuje 5.3 a w rzeczywistosci je jakos 7 moze ciutke wiecej
                Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                Komentarz


                • #9
                  Jest możliwość skorygowania wskazań komputera, opisana zdaję się nawet na tym forum.
                  Kto nie pije z nami, pije przeciwko nam!

                  Komentarz


                  • #10
                    rafiki, A czy po zatankowaniu pod korek kasujesz wskazania MFA1 przyciskiem Reset aby prawidłowo naliczał :?:
                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                    =================================================

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez knrdlvn
                      800 km od pełnego baku do zaświecenia rezerwy daje jakieś 6l/100km.
                      czyżby TDI miały mniejsze zbiorniki paliwa niż TSI? Bo ja w moim TSI mam identycznie a wiadomo przecie że diesel mniej pali... :wink:

                      Komentarz


                      • #12
                        maciek.sz, wszystko zalezy od krótkiego sredniego spalania. Jak masz 6 to masz 800 jak masz mniej to ta wartość rośnie itd.
                        Inline 5 cylinders

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez endryu
                          rafiki, A czy po zatankowaniu pod korek kasujesz wskazania MFA1 przyciskiem Reset aby prawidłowo naliczał :?:
                          Jak to się kasuje? Czy po zatankowaniu, gdy na wyświetlaczu (tym w obrotomierzu oczywiście) wyświetla się średnie spalanie, należy skasować ten wynik naciskając przycisk Reset który jest w dźwigni wycieraczek od dolnej strony? Czy jakoś inaczej?
                          Silnik R18A2.
                          http://www.dadrl.org.uk
                          http://www.lightmare.org

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie przed wirusem też oszukiwał, ale max o 0,4l na 100 km pokazywał więcej niż z obliczeń z tankowania ( rezerwa-tankowanie do pełna-2 odbicia pistoletu-jazda, i tak niemal za każdym tankowaniem ), po wirusie pokazuje 1l więcej, niż wynika to z obliczeń. Pokazuje mi powiedzmy 6,9l, to wiem, że naprawdę spalił 5,9l, choć jeśli by się dało to jakoś w miarę łatwo skalibrować, to chętnie bym się na to pisał...
                            O1 Rider 140KM & 305Nm by Aligator

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez dragster
                              należy skasować ten wynik naciskając przycisk Reset
                              Tak. Przytrzymując reset powyżej 1s.
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • #16
                                Podziękował
                                Silnik R18A2.
                                http://www.dadrl.org.uk
                                http://www.lightmare.org

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja mam rozbieżności pomiędzy wskazaniem kompa, a rzeczywistym spalaniem na poziomie 0,1-0,2 l. Wg mnie jest ok.

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    endryu, zawsze kasuję MFA1 i 2 i zawsze wychodzi po tankowaniu, że autko wzięło te 0,6-0,7 więcej niż pokazuje komputer :?
                                    knrdlvn, jesteś pewny, że jest na forum?
                                    رافال
                                    Spoty
                                    Cause freedom is a lonely road
                                    My O2FL

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      rafiki, Forum - Octavia Club Polska

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        zima, tryb mieszany (m/w 1/4 zbiornika wyjeździłem po Warszawie, reszta w dość zróżnicowanym ruchu na krajowej 17) i na 42 l LPG przejechałem ok 470 km. innymi słowy: 8,9 l / 100 km z prostego rachunku. komputer niby miał wskazywać wg spalania beznyny, ale średnie spalanie (wyzerowałem po wjechaniu na 17) wykazywał 8,5 l / 100. sam nie wiem co o tym myslec.

                                        kiedy jechałem po totalnych zadupiach, polach i wioskach, gdzie w święta nie było prawie żadnego ruch, i przez bite 120 km jechałem prawie bez zatrzymania, stale i równomiernie z prędkościami 60-100 km/h, komp (wyzerowany przed trasą) wskazywał średnie spalanie 6,9. wierzyć mi się nie chce, ale jeśli poprzednio wskazywał w miarę obiektywnie to co z tym fantem zrobić?
                                        Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W mojej O2 komputer zaniża pomiary spalania o około 0,5l/100km - to jest w granicach 7-12 % i chyba wiekszość aut tak pokazuje z tego, co zauważyłem.
                                          OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                                          Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Waśka, ja jadąc do DE na banie w 5 osób załodowany do pełna, Non stop bite 140km/h, na kompie wskazane 7.8 a w/g zatankowania na stacji wyszło 10.2-3. Przy jednej osobie mniej i mniejszym załadowaniu jadąc ta samą predkościa komputer pokazał mniej ale i na tankowaniu wyszło poniżej 10l gazu komp wskazywał 7.5 o ile się nie myle. Nie wiem czy tak wszyscy maja ale chyba to norma. NIe próbowałem jeszcze jechać w trasie 90-100km/h ale moze jak będe w PL zatanuje do pełna i zobaczymy jak wtedy wyjdzie. Nawet nie wiem czy to dobre spalanie mi wyszło
                                            Laurin&Klement

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              guteq, z LPG zawsze będzie wskazywał o x procent więcej niż spaliłby na benzynie, ponieważ komp w samochodzie pokazuje Ci to, co spaliłby benzyny przy takim a takim wciskaniu gazu przy takim a takim, określonym na kalibracji w fabryce obciążeniu. u mnie ten współczynnik wygląda tak:
                                              spalanie LPG=wskazanie kompa pokładowego + 30% - u Ciebie wygląda podobnie wg. informacji z Twojego wpisu. tak długo jak nie masz check engine ani błędów w kompie - jest OK. komp w liczniku (chyba) nigdy nie pokaże Ci spalania LPG

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                czernobyl, wszystkie auta w Dieslu zawsze miałem wiec wolałem się dopytać
                                                Laurin&Klement

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Podbiję temat - od jakiegoś czasu mój komputer przekłamuje o ok 0,7l w górę, co jest dość irytujące. Znalazłem info że niby mozna w Instruments zrobić adaptację i wpisać odpowiednio niższą/wyższą wartość niż fabryczne 100 w kanale 3. U mnie kanał 3 wyskauje jako nieaktywny, osohozi? :roll:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X