Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej Motul Specific CNG/LPG 5W40

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Olej Motul Specific CNG/LPG 5W40

    Witam,
    gdyby kogos interesowalo podaje linka TUTAJ do mojej (fotorelacji) z wymiany lanucha w 2.0 FSI typowe objawy jak w Waszych przypadkach. Mozna porownac stary i nowy lancuch.

  • #2
    Olej Motul Specific CNG/LPG 5W40

    Witam serdecznie
    Zamontowałem gas do mojej octavi 2.0 115KM silnik AZJ i silniek strasznie bierze olej ok 1l/1000 KM. Dowoedziałem się, że dużą poprawę uzyskuje się po zastosowaniu olejów MOTUL. Moje pytanie do Was to czy ktoś stosował olej Motul Specific CNG/LPG 5W40, jakoś mało się o nim słyszy/czyta i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może z Was go stosował przy takim problemie jak mój i jakie wnioski z tego.
    Jeżeli temat jest w nie odpowiednim dziale to prosze przenieść.
    Pozdrawiam
    Ile to 2+2*2=?

    Komentarz


    • #3
      heh myślisz że jak zmienisz olej na inny to przestanie Ci go brać ?? jeśli olej się spala to trzeba szukać przyczyn ubytku a nie zmieniać olej.
      Mastershine - Auto Detailing Studio

      Komentarz


      • #4
        To jaka według Ciebie może być przyczyna ubytku jeżeli na benzynie jest OK a na gazie spanienie jak wyżej.
        PS jeżeli możesz to zawieraj w jednym poscie bardziej konstruktywne wypowiedzi.
        Pozdrawiam
        Ile to 2+2*2=?

        Komentarz


        • #5
          Czasem silnik na gazie bierze olej mniej lub więcej zależy od kondycji silnika stylu jazdy itd ale 1l /1000km to dużo jest, więc albo masz strasznie rzadki olej albo coś nie tak z silnikiem, motul jest gęstszym olejem niż np. mobil. Nie wiem co teraz masz zalane i ile km ma auto na tym oleju stuknięte.
          Mastershine - Auto Detailing Studio

          Komentarz


          • #6
            kamij, pytanie jaki masz przebieg (opinie niestey sa takie o tym silniku ze przy wiekszym przebiegu lubia brac olej) niewiem czy 1l to nie za duzo ale ja zauwarzylem to tez u siebie 1l gdzies na 3 miesiace a dodam ze nie mecze samochodu (zreszta jazda wiekszosci krotkie odcinki po miescie)
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...271830#1271830
            http://ifotos.pl/galeria/xwnrs
            President Jonny II ASC + Triflex

            Komentarz


            • #7
              witam
              Widzę że inni też mają problemy z "ginącym" olejem. Ja posiadam 1.8T 20V, olej volvoline 5W40 i też mi ucieka. Silnik jest suchy. Ja spróbuje do turbiny zajrzeć, może ona zaczyna brać?

              Komentarz


              • #8
                Ciężko wyczuć czy coś zobaczysz w turbinie ja niebawem będę musiał wymienić olej i chyba przejdę na pół syntetyk i zobaczę czy też będzie podobnie że spalaniem oleju ale liczę że jak będzie olej troszkę gestrzy to powinien mniej znikać
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...271830#1271830
                http://ifotos.pl/galeria/xwnrs
                President Jonny II ASC + Triflex

                Komentarz


                • #9
                  kamij, dość spore to zużycie oleju. mysle ze w takim przypadku zmiana oleju, nie spowoduje zauważalnego zmniejszenia brania oleju. te silniki mają taki urok ze z czasem zaczynają brać większe ilości oleju. ja co prawda nie miałem 2.0 ale 1.6 z LPG i przy przebiegu 180 tys km max dolewałem 1L oleju. wydaje mi sie ze tutaj to może byc kwestia zuzywania się jakis uszczelniaczy badź pierscieni.
                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                  (znajdź również na fb)

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Olej Motul Specific CNG/LPG 5W40

                    Zamieszczone przez kamij
                    Witam serdecznie
                    Zamontowałem gas do mojej octavi 2.0 115KM silnik AZJ i silniek strasznie bierze olej ok 1l/1000 KM. Dowoedziałem się, że dużą poprawę uzyskuje się po zastosowaniu olejów MOTUL. Moje pytanie do Was to czy ktoś stosował olej Motul Specific CNG/LPG 5W40, jakoś mało się o nim słyszy/czyta i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może z Was go stosował przy takim problemie jak mój i jakie wnioski z tego.
                    Jeżeli temat jest w nie odpowiednim dziale to prosze przenieść.
                    Pozdrawiam
                    zapraszam do podwieszonego tematu o olejach do silnikow benzynowych i tam dowiesz sie m.in

                    jak mozna przy pomocy plukanki odblokowac zapieczone pierscienie tlokowe

                    jakie oleje sa polecane do silnikow z LPG i bynajmniej nie koniecznie z napisem na opakowaniu LPG


                    dowiedziec sie można co to jest olej syntetyczny i dlaczego 90 procent olejow syntetycznych w PL nie jest syntetyczna


                    i

                    wisnia na torcie obalony zostaje mit ze im starszy samochod tym olej musi byc mniej syntetyczny


                    byc moze za 22 pln zmniejszysz spalanie oleju

                    rowniez istotny parametr to odparowalnosc wg NOACK ktora decyduje wrecz liniowo o znikaniu oleju w kontakcie z wysoką temperaturą. ...

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X