Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja LPG a brak dokumentów. Niemcy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Instalacja LPG a brak dokumentów. Niemcy.

    rafiki, przyganiał kocioł garnkowi a kto się wczoraj nie dał przegadać 8) a dysk mam tylko do stacjonarki

  • #2
    Instalacja LPG a brak dokumentów. Niemcy.

    Witam
    Znalazłem w niemieckim ASO całkiem ładne autko z instalacją LPG.
    Niestety sprzedawca nie posiada żadnych dokumentów na tę instalację (Abgasgutachten, GAP, GSP, książka serwisowa etc.).
    Odzyskanie od poprzedniego właściciela tych dokumentów jest niemożliwe gdyż od kilku miesięcy leży w śpiączce a samochód do ASO sprzedała jego matka która tych dokumentów odnaleźć nie może.
    Za to do dowodu rejestracyjnego wbita jest adnotacja o instalacji (z pełnym jej opisem) a w Briefie jest wzmianka, że samochód jeździ na benzynie i LPG.
    Jeżeli zdecyduję się na zakup tego samochodu to ASO zrobi nowy TUV który będzie obejmowal również instalację gazową.
    W związku z powyższym mam pytania:
    1. Czy faktycznie można w Niemczech zrobić TUV bez powyższych dokumentów?
    2. Ile kosztuje wyrobienie nowych dokumentów?
    3. Czy takie dokumenty można uzyskać w wydziale komunikacji? Bo chyba musiały być przedstawiane.
    4. Czy brak tych dokumentów utrudni/uniemożliwi sprowadzenie tego samochodu do Polski?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi

    Komentarz


    • #3
      Wystarczy wymiana butli na nowa z aktualna homologacja i gaz zostanie wbity do dowodu. Zalatwianie homologacji na juz zalozona butla to strata czasu moim zdaniem, bo nowa butla z zalozeniem to 400-500zl i spokoj na 10 lat.

      Po co Ci TUV jak auto przyjedzie tu, to i tak jedziesz na przeglad zerowy, nasi znow maja focha na zagraniczne przeglady.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Na razie mieszkam w Niemczech.
        I nie wiem kiedy i czy wrócę do Polski.
        Aczkolwiek bym wolał nie kupować samochodu który kiedyś będzie sprawiał mi problemy z powodu braku dokumentów.
        Teraz będzie świeży TUV zrobiony przez ASO ale za pewien czas będę musiał samodzielnie go robić a nie do końca jestem pewien czy można go zrobić bez tych dokumentów.
        Ludzie z ASO mogą mieć znajomości w TUV-ie i jakoś to przejdzie ale kiedyś to będzie już mój problem.

        Komentarz


        • #5
          Niemieckich przepisow nie znam. Ale jak raz zrobili, to czemu potem maja nie zrobic
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Dostałem dziś ksero nowego TUV-u z adnotacją, że gaz też przeszedł badania.
            Ale czy faktycznie można to zrobić bez żadnych dokumentów :shock: ?
            Czy też to jakiś przekręt?

            Komentarz


            • #7
              PUPPY, jak masz wszystko wbite.... to w Polsce papier na butle potrzebny - wiec tylko zrobisz to w Polsce lub nową butle z paierami... i gotowe.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X