Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

    No właśnie o to mi chodziło...
    Czyli że w taki sposób komp pokazuje już słabe aku, albo zbieg okoliczności, że te systemy zanotowały już pokaźny spadek napięcia :wink:
    To wszystko możliwe prawdopodobnie dopiero od któregoś rocznika.

  • #2
    wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

    Podczas jazdy na gazie zaobserwowałam dość wysokie spalanie benzyny. Naturalnym jest że benzynę spala się wraz z gazem natomiast u mnie jest to dość duża ilość obu substancji.
    Wg komputera oraz wskazań licznika przy każdorazowej jeździe auta na gazie do kolejnego tankowania mam o około 10km mniej (a jeżdżę na trasie ok 35-60km).
    Nieodgadnioną zagadkę stanowi dla mnie również miernik ilości gazu mający 5 kresek podświetlanych na zielono, jedną na czerwono oraz jedną lampkę.
    Zbiornik gazu mam 51l i weszło ostatnio 44l gazu, przejechałam 420km, świeciła się czerwona kreska oraz kilkukrotnie mignęła lampka- oznacza to koniec gazu i jazdę na benzynie?
    Nie ogarniam w ogóle tej instalacji i zużycia gazu i benzyny...
    Ona wspaniała, wyjątkowa, wyczekana, upragniona. Moja Tusia!
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73721

    Komentarz


    • #3
      Re: wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

      Z góry przepraszam jeżeli napiszę coś co jest dla Ciebie oczywiste, ale z treści Twojego maila wywnioskowałem, że jesteś dopiero na początku zdobywania wiedzy o jeździe na gazie.
      Jazda na gazie polega na tym, że samochód zawsze odpala tylko na benzynie i pierwszy odcinek trasy pokonuje tylko na benzynie, aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury automatycznie przełącza się na gaz i jedzie tylko na gazie. Więc jak teraz jest zimno na dworze to czas potrzebny, żeby silnik osiągnął odpowiednią temperaturę jest dłuższy, czyli samochód dłużej jedzie na benznynie i więcej jej spala. Z tego względu możesz obecnie mieć większe zużycie benzyny. Warto też podjechać do jakiegoś gazownika na przegląd instalacji, wymieni Ci filtry i odpowiednio ją poustawia.
      Nie wiem jaką masz instalację LPG, ale w mojej jeżeli chodzi o wskaźnik gazu to jest następująco: jak samochód rusza to jedzie na benzynie i wtedy palą się diody zielone i jedna czerwona, po przejściu na gaz tylko zielone. Jak gaz się kończy to ostatnia zielona dioda zaczyna mrugać następnie, instalacja zaczyna piszczeć, a jak gaz się skończy to samochód automatycznie przechodzi na benzynę i wtedy jest tylko czerwona dioda

      Komentarz


      • #4
        To jest dla mnie oczywiste. Poprzednim samochodem z gazem jeździłam 4lata. Silnik również 1,6 ale mniej koni i w zimę spalał połowę mniej gazu niż Octavia stąd moje pytanie o to czy jest to anomalia czy też regularne zjawisko bo ten typ tak ma.

        Martwi mnie jedynie ilość spalanej benzyny.
        Ona wspaniała, wyjątkowa, wyczekana, upragniona. Moja Tusia!
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73721

        Komentarz


        • #5
          Możliwe, że to kwestia ustawienia temperatury przejścia z benzyny na gaz. Pewnie w skodzie masz ustawioną wyższą niż w poprzednim aucie i dlatego dłużej jedzie na benzynie, a czy ta temperatura jest prawidłowa to tylko gazownik po podłączeniu do komputera Ci powie.
          Ile pali Twoja octavia tego gazu?

          Komentarz


          • #6
            To, co zostało już wspomniane, czyli temp. przełączania a druga sprawa to przełączenie na benzynę np. z uwagi na spadek ciśnienia, temp gazu itp. (czyli kwestia wydajności reduktora).

            Najlepiej podjechać do dobrego gazownika --> namiary np. z Error 503: Unknown domain
            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

            Komentarz


            • #7
              Do wymiany mam również filtr gazu. Poprzedni właściciel mówił że będzie 3x pikać po zgaszeniu jak trzeba będzie wymienić i że za 1-2tys mam się tego spodziewać i tak właśnie jest.

              Czy to również może mieć jakikolwiek związek?
              Czy prawda jest że usunięcie wspomnianego "pikania' zrobić można jedynie w warsztacie, który gaz zakładał ze względu na kod dostępu znany tylko jemu? To również wiem od poprzedniego właściciela.
              Ona wspaniała, wyjątkowa, wyczekana, upragniona. Moja Tusia!
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73721

              Komentarz


              • #8
                TheAnnette, nie wiem, jaką masz instalkę w aucie, ale w STAGu można ustawić czas przeglądu --> efekt dźwiękowy po wyłączeniu stacyjki. Do wspomnianego STAGa można bez problemu kupić kabel, soft jest na stronie producenta.
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz


                • #9
                  Re: wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

                  Zamieszczone przez TheAnnette
                  Podczas jazdy na gazie zaobserwowałam dość wysokie spalanie benzyny.
                  Że co :?: :shock: :shock: :shock:
                  Artur

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

                    Zamieszczone przez r2r
                    Zamieszczone przez TheAnnette
                    Podczas jazdy na gazie zaobserwowałam dość wysokie spalanie benzyny.
                    Że co :?: :shock: :shock: :shock:
                    Wbrew pozorom jest to możliwe, jak się ma włączony dotrysk benzyny powyżej pewnych obrotów, ale to wszystko jest wróżenie z fusów. TheAnnette podjedź do jakiegoś dobrego gazownika, żeby Ci ta instalację ogarnął.

                    Komentarz


                    • #11
                      Że co :?: :shock: :shock: :shock:
                      Zdarza się --> źle dobrane podzespoły, zła regulacja, niepoprawny montaż itp. - wówczas sterownik przerzuci na benę.
                      Przykładowo:
                      Error 503: Unknown domain
                      Error 503: Unknown domain
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

                        Zamieszczone przez aronus
                        Wbrew pozorom jest to możliwe, jak się ma włączony dotrysk benzyny powyżej pewnych obrotów
                        Czyżby ktoś był na tyle zapobiegliwy, aby fundować sobie dotrysk w O1 1.6 :?:
                        Artur

                        Komentarz


                        • #13
                          Re: wysokie spalanie benzyny podczas jazdy na gazie

                          Zamieszczone przez r2r
                          Zamieszczone przez aronus
                          Wbrew pozorom jest to możliwe, jak się ma włączony dotrysk benzyny powyżej pewnych obrotów
                          Czyżby ktoś był na tyle zapobiegliwy, aby fundować sobie dotrysk w O1 1.6 :?:
                          Pewnie nie, ale teoretycznie jest to możliwe, a skąd wiesz, czy na przykład z tą skodą ktoś nie pojechał na serwis gazowy do ASO :lol:

                          Komentarz


                          • #14
                            aronus, to świsnęli mu w takim razie bardzo brzydki numer (czyt. przeprogramowali na dotrysk i prawdopodobnie nie raczyli nawet poinformować). Całe ASO :roll:
                            Artur

                            Komentarz


                            • #15
                              wcale nie musi być dotrysk aby wcinał PB podczas jazdy na LPG...
                              TheAnnette, trzeba podjechać do ogarniętego gazownika na kompleksowy przegląd instalacji
                              np kontrowersyjny ale mocno w temacie Nikodem z Legionowa (do odnalezienia na Error 503: Unknown domain) 8)
                              www.SPAmobile.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                no_fear, aronus, Andrzej.P, dzięki za rady i podesłane linki
                                przejadę się do jakiegoś gazownika i zobaczę o co chodzi
                                Ona wspaniała, wyjątkowa, wyczekana, upragniona. Moja Tusia!
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73721

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X