Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

drgania/szarpanie/gasniecieroczna skoda 1.6 tur z gazem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • drgania/szarpanie/gasniecieroczna skoda 1.6 tur z gazem

    Porównywales w teście nówkę Osrama UN ,ze starą Philipsy Night Guide H7R ? :? Ile miała miesięcy , lat ?

  • #2
    drgania/szarpanie/gasniecieroczna skoda 1.6 tur z gazem

    Witam wszystkich i prosze o pomoc,jestem posiadaczem ponad rocznej skody octavi 1.6 tur i od samego poczatku od jej zakupu dealer niepotrafi usunac z niej nastepujacych usterek
    -auto przy odpalaniu na zimnym silniku po kilku sekundach przechodzi w tryb gazu i albo gasnie albo zaczyna nim mocno trzasc
    -na benzynie i gazie stojac na luzie wyczuwalne drgania ,wibracje na kierownicy siedzeniach
    -podczas jazdy przyspieszajac na poszczegolnych biegac autem szarpie
    Zostały wymienione kable,wtryski,swiece,sterowniki a problem pozostał

    [ Dodano: Sro 12 Lut, 14 07:06 ]
    prosze o pomoc

    Komentarz


    • #3
      krzysiek30, z tego co napisałeś wnioskuję, że na auto, jak i na instalację gazowa masz jeszcze gwarancję (Landi założone u dealera w salonie?). Nie mieści mi się zatem w głowie, ze " dealer niepotrafi usunac z niej nastepujacych usterek". Nie możesz tak po prostu odpuszczać, jeśli dzieje się to co opisałeś to weź kierownika serwisu zaproś do auta, poakż mu to i zadaj retoryczne pytanie czy tak powinno być. Po tym co piszesz wszystko jest do regulacji...

      Co to znaczy, że "na zimnym silniku po kilku sekundach przechodzi w tryb gazu"? Gaz powinien się załączać gdysilnik osiągnie okresloną temperaturę lub okreslone obroty - nawet latem nie dzieje się to po kilku sekundach...
      Jeśli wszystko to zostało wymienione to chyba masz jakąś kijową mapę wgraną. Co na to ASO?

      I ostatnie pytanie - zawsze tankujesz na tej samej stacji LPG? Może to po prostu wina gazu, wiem, że to brzmi głupio i sam nie mogłem uwierzyć, jak jeden wielki problem z gazem mi po prostu zniknął jak zmieniłem Orlen obok mnie na Statoil...:/

      Komentarz


      • #4
        jutro auto zjezdza chyba juz 10 raz do skody na diagnostyke za 4 miesiace konczy sie gwarancja,zlozylem juz pisemna skarge do skody polska-obsluga w zasadzie jej brak jakichkolwiek kompetencji zenada zobaczymy c jutro wymyslaprawdopodobnie zalozymy sprawe sadowa ,co do stacji tankuje na orlenie w zasadzie na kilku czasem na bp auto bylo takze w chorwacji czechach niemczech wiec tez tam bylo tankowane i objawy te same,wiec dlatego zglosilem temat na forumbo moze ktos przezywa podobne polaczki z 1.6 turem z super gazem ladndirenzo

        Komentarz


        • #5
          Przekop to podforum: Forum - Octavia Club Polska

          Jakiś podobny wątek: Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            Podziwiam Cię ponad rok jezdzisz autem z którym ewidentnie jest coś nie tak , a dopiero przed końcem gwarancji zaczynasz pisać skargi ,zastanawiasz się na sprawą w sadzie , itp. Takie rzeczy robi się na samym początku, to w końcu nowe auto z którym sobie aso nie potrafi poradzić!! Dlaczego nie pojechałeś do innego aso albo do warsztatu LR?

            Komentarz


            • #7
              krzysiek30, i co powiedzieli znów?

              Komentarz


              • #8
                Mnie to też dorwało, dzisiaj oddałem auto do serwisu w Katowicach zobaczymy co zrobią.
                Do tej pory kilka razy mi obroty falowały(ale nigdy nie zgasło auto), dzisiaj przy próbie pana doradcy (udowodnienia zapewne że tttm) auto mu 3 razy zgasło więc...

                dam znać co im wyszło...



                -------------------edit------------------------------

                Przyznano mi wymianę na nowe lepsze Landi.

                Komentarz


                • #9
                  szczerze Ci powiem że mam taki sam silnik (1,4 MPI + gaz) i nigdy nie miałem takich problemów.

                  Raz miałem sytuacje że po zatankowaniu gazu na stacji Shella na rozgrzanym silniku auto przełączyło się na gaz po czym usłyszałem głośne prztyknięcie i zaczął piszczeć jakby nie było gazu w zbiorniku, po ponownym włączeniu gazu wszystko chodziło ale auto nie miało mocy...
                  po zatankowaniu na innej stacji wszystko jest ok. Także proponuje zatankować gaz na innej stacji.

                  Pozdrawiam
                  Skoda Ocatvia 2 Lift 1,6MPI + LPG

                  Komentarz


                  • #10
                    Kolego 1.4 MPI to zupełnie inny silnik niż 1.6 MPI (zasada działania podobna, ale jednak to jest inny silnik...).

                    Komentarz


                    • #11
                      A ja proponuje również od czasu do czasu wymienić filtr gazu

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X