Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja gazowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Instalacja gazowa

    mrfazi, :wink: :lol:

  • #2
    Instalacja gazowa

    Witam posiadam Octavię II z silnikiem 1.6 MPI do której zamierzam założyć instalację gazową.Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakiej firmy instalację wybrać?

    Komentarz


    • #3
      Lukas 1975, ja proponuje Staga + uzycie opcji "szukaj", bo niedawno był taki temat.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_os
        niedawno był taki temat
        Dokładnie, z najnowszych:
        Forum - Octavia Club Polska
        Forum - Octavia Club Polska
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Ja mam taką instalację jak pierwszy post w pierwszym linku Wybrałem STAG Qbox bo podobno nowa i bardziej rozwojowa. Do tego AC-R01 i czarne wtryski HANA. Moja wersja kosztowała 2800 zł. Zbiornik mam tylko mniejszy, bo większy za bardzo podnosiłby podłogę w bagażniku. Jak na razie po 2000 km jestem zadowolony. Spalanie w normie, praca silnika ok.


          A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

          Komentarz


          • #6
            od 2009 jeżdżę z instalacją Landi Renzo i jak do tej pory nie narzekam, montowałem w ASO. Zobacz inne wątki tam jest to dobrze opisane/
            O2 FL 1,6 Mint "MAŁA CZARNA" LPG - LandiRenzo

            Komentarz


            • #7
              Re: Instalacja gazowa

              Do tego silnika pod LPG nada się niemalże wszystko . Bierz STAGA i Hany (czarne lub z zapasem czerwone) i będziesz zadowolony. Taki setup w razie potrzeby ogarnie Ci każdy monter.
              Pozdrawiam
              Northeusz

              Komentarz


              • #8
                STAGi nie są złe, dobre rzeczy czyta się o BRC (kolega ma taką w Subaru).
                znajdź dobrego gazownika, powiedz mu jaki masz silnik i że chcesz np któreś z tych dwóch co ci napisałem i niech ci zaproponuje różne konfiguracje (pozostałe elementy). z tym na forum, może ktoś oceni i ew. doradzi zmianę 8)
                Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                Komentarz


                • #9
                  W poprzednim aucie przy silniku 1.6 jedno punktowy wtrysk miałem instalacje STAG 300 czy jakoś tak,była po poprzednim właścicielu, ze 4 lata i z tego co wiem bezawaryjna,ja niestety tylko nie cały rok użytkowałem auto ale za mojej kadencji również było wszystko OK i auto odpalało na samym gazie(padnięta pompka paliwa a w Temprach to standard).Gazem nie strzelało mi nigdzie itp..tak że stag polecam jak najbardziej,jeszcze te BRC lecz nie miałem okazji mieć u siebie i chyba nie będe miał ale również słyszałem że OK
                  O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                  Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Northeusz
                    lub z zapasem czerwone
                    Bez przesady. Czarne wystarczą.
                    Podobnie jak Valteki.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez yunior81
                      Bez przesady. Czarne wystarczą.
                      O czarnych wspomniałem wcześniej, a co do czerwonych nie napisałem, że muszą być obowiązkowo, silnika mu nie wciągną. Valteki też mogą być - mają jedną zaletę - są tanie :lol:
                      Pozdrawiam
                      Northeusz

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Northeusz
                        Valteki też mogą być - mają jedną zaletę - są tanie :lol:
                        :kciukgora
                        Ja już bedę zmieniał drugi komplet wtrysków Hana ( pierwsze padły po 9000 drugie właśnie się kończą po ok 23000 kilometrów) - także jak widać różnie to bywa z tymi wtryskami. Hana z wymianą ok500/500 Valteki z wymianą ok 150 a silnik 1,6 MPI naprawdę nie jest pod tym względem wymagający jak np. japońskie silniki.

                        Komentarz


                        • #13
                          witam. posiadam octavie II 1,6 z "salonową" instalacja Landi Renzo. Przez rok i 9 miesięcy przelatalem 78000. Auto z 2012 kupione w salonie i regularnie serwisowane w ASO. Co mnie boli. Po 30 tys km - pierwsza wymiana wtrysków, po 75 tys km druga wymiana wtrysków. Obie wymiany na gwarancji ale czy faktycznie u Was wtryski w tej instalacji wytrzymują tylko 30-45 ty km?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez aras3103
                            Co mnie boli. Po 30 tys km - pierwsza wymiana wtrysków, po 75 tys km druga wymiana wtrysków. Obie wymiany na gwarancji ale czy faktycznie u Was wtryski w tej instalacji wytrzymują tylko 30-45 ty km?
                            aras3103 --> Forum - Octavia Club Polska
                            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X