Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

tankowanie lpg w Niemczech

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tankowanie lpg w Niemczech

    Strony nie znaleziono - Kup bagażnik
    Sprawdzone przeze mnie, już dwie zimy woziły deski, bardzo fajnie wszystko pasuje.

  • #2
    tankowanie lpg w Niemczech

    wybieram się do Niemiec swoją Skodziną i chciałbym się podpytac jak wygląda tam tankowanie LPG.
    Czy trzeba mieć swój adapter, czy jest on powszechny na stacjach benzynowych, czy jest samoobsługa , czy pracownik pomoże , wogóle jak to tam wygląda ?

    Komentarz


    • #3
      krzys301, co do adaptera to trzeba mieć swój. Co do pomocy, to nie wiem, bo parę lat temu byłem, ale wydaje mi się, że samemu się tankowało gaz też.
      Nie na każdej stacji jest lpg, ale jest ich coraz więcej. Najlepiej zaplanuj sobie tankowanie w oparciu o mapę/lokalizator ze stacjami lpg, np tą:
      LPG & CNG Tankstellen

      Komentarz


      • #4
        Adaptery czesto maja na trasach tranzytowych Polakow

        Kupic adapter za 30zl i nie kombinowac. Tankowanie samemu, to przeciez nie jest nic niezwyklego. W Polsce tez tankuje sie samemu juz od pewnego czasu.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Maicroft
          Tankowanie samemu, to przeciez nie jest nic niezwyklego.
          Potwierdzam wszelkie gazy (CNG/LPG) tankuje się samemu.

          Zamieszczone przez sew1981
          Najlepiej zaplanuj sobie tankowanie w oparciu o mapę/lokalizator ze stacjami lpg, np tą:
          LPG & CNG Tankstellen
          Korzystając z mapki raczej odrzuć stacje samoobsługowe 24h na których płaci się tylko niemiecką kartą ElectronicCash. Żadna Visa/Mastercard nie podejdzie. Tak samo jest w Lidl/Penny/Aldi którzy akceptują tylko karty EC a żadnych kredytowych (debetowych chyba też, ale nie mam pewności). Na normalnych stacjach markowych nie ma problemów z płaceniem innymi kartami niż EC.

          W Niemczech kartą nie zapłacisz | naTemat.pl - tutaj więcej na ten temat.
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • #6
            Ja jeżdże dosyć często do niemiec i na większości stacji wystarczy podejść do kasy, jeśli się nie ma adaptera i bez problemu się go dostanie. Można również poprosić obsług stacji, jeśli są problemy przy tankowaniu.
            Jeśli chodzi o dostępność LPG (w niemczech często jako AutoGas) to przy autostradach nie spotkałem się, żeby gdzieś nie było. W mniejszych miejscowościach czasem jest ciężko znaleść LPG.

            Komentarz


            • #7
              krzys301, adapter często znajdziesz na stacjach. Mają tam całe koszyki różnych rozmiarów. Wystarczy wyszukać polski rozmiar i za około 20 euro kaucji pożyczą Ci na czas tankowania :wink:
              Tankujesz samemu.
              Artur

              Komentarz


              • #8
                Ja niedawno byłem i powiem tak na każdej stacji z LPG mają adapter o różnej wielkości (M8 M10 itp), więc warto wiedzieć jaki potrzebujesz
                Na stacji tankujesz sobie sam ale jest to bez problemu. Polecam zatankować na ostatniej stacji w PL i później już na spokojnie jechać
                "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                www.zoltar.bielsko.pl

                Komentarz


                • #9
                  Byłem swoją Fabią w Niemczech, nie miałem żadnego adaptera, a zatankowałem wszędzie :P Na niektórych stacjach z jednej strony dystrybutora masz wejście pod nasze gniazda do tankowania, a po drugiej pod niemieckie. Na innych wypożyczają ci za kaucję lub pozostawienie dowodu osobistego adapter do tankowania. Tankujesz sobie sam.
                  VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                  Komentarz


                  • #10
                    dzięki

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X