Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbyt duże zużycie paliwa?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zbyt duże zużycie paliwa?

    Też użytkuję i polecam Zelmera Odyssey (1600W jeszcze przed ekologiczny-może się jeszcze rodzynek gdzieś trafi). Można stosować dwa rodzaje worka (tkaninowy i papierowy). Odkurzacz poręczny z płynną regulacją mocy.

  • #2
    Zbyt duże zużycie paliwa?

    Witam,
    drodzy koledzy jestem od niedawna posiadaczem O2 2005 r 1.9 tdi BJB. Zalalem autko do pelna na statoilu co prawda zwykly ON ale stacja wydaje mi sie ze jest pewna (stosunkowo nowa). Autem jedzilem powiedzmy 1/3 paliwa w miescie lecz staram sie unikac korkow a reszta to byly trasy po okolo 40/50 km komputer pokazywal spalanie 5.8 jednak dzis gdy zatankowalem do pelna przeliczylem litry i wyszlo mi 6.77 l/100 , wydaje mi sie ze 710 km to malo jak na oszczednosc skody, wydaje mi sie ze w miare w porzadku przyspiesza w koncu to duze auto a silnik ma tylko 105 km. dzwonilem do jakiegos mechanika to cos o lejacych wtryskach mowic zaczal ale tez nie wiem czy probuje naciagac... nie mam ciezkiej nogi w trasie do 120/h czasem zalaczylem klime ale to chwilowo. Auto pali od strzala na zimnym cieplym silniku wydaje mi sie ze nie kopci. Czy to normalne spalanie? Od kupna nie wymienilem jeszcze filtru powietrza ani paliwa i na komputerze wyszlo ze szwankuje czujnik wyjscia od chlodnicy czy jakos tak czy ww elementy moga miec istotny wplyw na roznice w zuzyciu rzeczywistym a pokazywanym na komputerze? prosze o pomoc
    pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      ravi29, liczyłes na 4,5 litra/100? Przy mieszanej jeździe? Wymień olej filtry...., a na mechaników to zawsze masz czas......
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Olej wymieniony na serwisie reszty filtrow nie zdarzylem. nie no nie liczylem na 4.5 liczylem mowiac szczerze na 5-5 -6 l nie depałem nie wyglupiałem sie i wydaje mi sie ze za duzo jak na tyle jazdy poza miastem. Jutro powimieniam reszte filtrow i zobaczymy

        Komentarz


        • #5
          Zrób sobie kilka tankowań i dopiero później się zastanwiaj. A tak na marginesie czym wczesniej jeździłes i jakie było spalanie przy takiej samej jeździe? Jaki masz rozmiar felg?
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            felgi mam standardowe skody chyba 16 opony 195 xxxx cisnienie mam 2 atmosfery bo z reguly jezdze sam. moim poprzednim autem byla mazda 323f 1.3benzyna jej srednie spalanie bylo na poziomie 7 ~ litrow w tych warunkach ale to auto bylo smokiem na miescie brala nawet 9-10 litrow a czy Ciebie kolego nie zastanawia tak duza rozbieżność miedzy komputerem a rzeczywistym spalaniem? prawie 1 litr jeszcze nie spotkalem na forum takieej rozbieżności

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez ravi29
              a czy Ciebie kolego nie zastanawia tak duza rozbieżność miedzy komputerem a rzeczywistym spalaniem? prawie 1 litr jeszcze nie spotkalem na forum takieej rozbieżności
              u mnie obecnie mam tak jak 5,3 na kompie to 5,3 z dystrybutora.

              Zamieszczone przez ravi29
              felgi mam standardowe skody chyba 16 opony 195 xxxx
              jak 16 to nie 195

              Jeszcze raz proponuje zrobić kilka pomiarów i dopiero później się zastanawiać o ile bedzie tego sens.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                ravi29, ja u siebie też mam rozbieżności między kompem a dystrybutorem i żeby było śmieszniej to nie ma reguły jaka tak jak piotrek_os napisał, zrób kilka tankowań i wtedy sprawdź. Załóż sobie konto na jakimś portalu typu motostat i będziesz miał na bieżąco średnie spalanie od pierwszego wprowadzonego tankowania. A stricte do tematu, to czy 6,7 w jeździe mieszanej to dużo? IMO niezbyt
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  ravi29, mam to samo auto z takim samym silnikiem i też 2005 rocznik moją średnią masz w podpisie. Komp u mnie tez zaniża ok. 0.7l. spalanie w mieście i mieszane 50/50 poniżej 6 raczej ciężko zejść chyba, że będziesz zamulał strasznie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, ponownie postanowiłem podzielić sie swoimi doświadczeniami, auto przeszło serwis tnz Markowy rozrzad profesionalnie ustawiony, filtr paliwa, oraz wykryto szwankujacy czujnik temp na wyjsciu (jakos tak sie to nazywało), Zalałem jak zwykle to samo paliwo na tej samej stacji komputer byl zresetowany bo akumulator byl odpinany przejechalem ponad 600 km na paliwie ktore wlałem Wynik ? 5.4 z komputera i z dystrybutora. Trasa praktycznie ta sama jak wczesniej jestem usatysfakcjonowany

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X