Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reflektory, wymiana. Jakie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Reflektory, wymiana. Jakie?

    Skoda Octavia 1 z 2001 roku.
    Problem z reflektorami. Wersja z gładkimi kloszami. Po prostu się mocno zestarzały.
    Klosze zżółkły i mają pełno małych spękań. Polerowanie nic nie daje gdyż wspomnianych mikropęknięć nie da się zwyczajnie usunąć, bo bym musiał chyba przetrzeć klosz na wylot.
    Najchętniej bym wymienił całe reflektory tylko oryginalne Hella są pierońsko drogie, a zamienniki nie wiadomo jakiej jakości.
    No i cały czas ta świadomość, że inwestuje się w samochód, który ma 21 lat. Gdyby chociaż korozja w niektórych miejscach nie dawała o sobie znać to bym ten samochód dopieścił.
    Niestety jest parę miejsc, które wymagałyby - niewielkiej co prawda - ale jednak, ingerencji blacharza i lakiernika. Więc nie chciałbym pakować w ten samochód nie wiadomo jakich pieniędzy. Ale z drugiej strony chciałbym żeby był sprawny i bezpiecznie się nim jeździło. Więc mam dylemat.

    Dlatego doradźcie coś. Jakie reflektory kupić. Chyba, że da się kupić same klosze, ale trzeba pamiętać, że potrzebne są te gładkie i przezroczyste, a nie ryflowane.

    Jeszcze mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej.
    Czy ktoś może podpowiedzieć jakie lampy dzienne zamontować tak by jak najmniej ingerować w zderzak czy kratki?
    Znalazłem fajne lampy zintegrowane z dolnymi kratkami zderzaka ale już są niedostępne.
    Podpowiedzcie jakieś rozwiązania.

    Link

  • #2
    Kup DEPO i będą ok. Sam mam takie u siebie i są całkiem niezłe. Wymienialem rok temu i nie mam zastrzeżeń. Na pewno będą lepsze niż stare, aczkolwiek nie wytrzymają tak długo jak ori. Chyba, że dorwiesz jakieś używki w super stanie. Z ledami do jazdy dziennej się nie wypowiem bo nie widziałem u siebie żadnego sensownego argumentu "za"
    Ostatnio edytowany przez Raphael_88; 49678.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Raphael_88 Zobacz wpis
      Kup DEPO i będą ok. Sam mam takie u siebie i są całkiem niezłe. Wymienialem rok temu i nie mam zastrzeżeń. Na pewno będą lepsze niż stare, aczkolwiek nie wytrzymają tak długo jak ori. Chyba, że dorwiesz jakieś używki w super stanie. Z ledami do jazdy dziennej się nie wypowiem bo nie widziałem u siebie żadnego sensownego argumentu "za"
      Sam nie wiem. Zastanawiałem się jeszcze nad takimi zamiennikami ze zintegrowanym kierunkowskazem.
      O taki: Link
      Ale nie wiem czy to jest coś warte i nie wiadomo jak to świeci.

      Komentarz


      • #4
        Ja na twoim miejscu poszukał bym lamp używanych oryginalnych w ładnym stanie. Będą świecić dużo lepiej niż nowy zamiennik. Światła dzienne LED kup płaskie i daj je w kratki zderzaka. Ja montuje w swoich autach Philipsy i jestem bardzo zadowolony. Nie trzeba przy ich montażu szukać + po stacyjce.

        Komentarz


        • #5
          Ja w swoich zrobiłem mała przeróbkę i używam halogeny do jazdy dziennejimage_46178.jpg
          Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

          Komentarz


          • #6
            Do Octavii 1 montowałem Philips 9. Łatwy montaż i dobra jakość. Jeśli chcesz sam decydować o włączeniu dziennych to pamiętaj, że masz we włączniku świateł styk TFL do dziennych.
            Reflektory brałbym oryginalne i dał do regeneracji. Jeśli klosz jest plastikowy to zrobisz to Piekarach Śląskich.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Parę dni temu, podczas mycia odpadł klosz lewego kierunkowskazu. Przykleiłem go ale zrobił się mleczny od środka i gorzej widać błyskający kierunkowskaz. To przelało czarę goryczy. Usiadłem przed komputerem i zacząłem szukać nowych kierunkowskazów i nowych reflektorów.

              Przeglądałem różne oferty i opinie. Zastanawiałem się co wybrać, tym bardziej, że samochód stary, ale jeszcze kilka lat musi jeździć.

              Ostatecznie zdecydowałem, że kupię wszystko firmy Hella. Jak miałbym się wnerwiać z powodu jakichś dziadowskich zamienników to stwierdziłem, że święty spokój i pewność właściwego oświetlania drogi jest ważniejsza.

              Przyznam, że trudno było znaleźć reflektory do wersji że światłami przeciwmgłowymi, ale ostatecznie się udało i cenę też udało się znaleźć jak najniższą.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                Do Octavii 1 montowałem Philips 9. Łatwy montaż i dobra jakość. Jeśli chcesz sam decydować o włączeniu dziennych to pamiętaj, że masz we włączniku świateł styk TFL do dziennych.
                Reflektory brałbym oryginalne i dał do regeneracji. Jeśli klosz jest plastikowy to zrobisz to Piekarach Śląskich.
                Czy możesz jakoś pokazać co to za styk i jak go wykorzystać?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez fazy2 Zobacz wpis
                  Ja w swoich zrobiłem mała przeróbkę i używam halogeny do jazdy dziennej
                  To jest nielegalne. Światła przeciwmgłowe nie są światłami do jazdy dziennej. Jak trafisz na skrupulatną kontrolę Policji lub diagnosty to możesz się pozbyć dowodu rejestracyjnego.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez fred77 Zobacz wpis
                    Czy możesz jakoś pokazać co to za styk i jak go wykorzystać?
                    Zajrzyj do włącznika i wtyczki. Będziesz miał jak na zdjęciach. Styk TFL i odpowiadający mu pin nr. 3 we wtyczce. Musisz tam włożyć pin z kabelkiem, pociągnąć go do zderzaka i podłączyć do świateł dziennych.
                    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
                    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                      Zajrzyj do włącznika i wtyczki. Będziesz miał jak na zdjęciach. Styk TFL i odpowiadający mu pin nr. 3 we wtyczce. Musisz tam włożyć pin z kabelkiem, pociągnąć go do zderzaka i podłączyć do świateł dziennych.
                      ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
                      OK. A jeszcze gdybyś mógł wytłumaczyć co daje podłączenie świateł dziennych do tego styku? Ten przewód od włącznika podaje jakieś napięcie?

                      Pamiętam, że Felicia miała dwa rodzaje włącznika świateł pozycyjnych. Drugi rodzaj był stosowany do wersji skandynawskiej. Pozwalał on na wygodne wykonanie połączeń świateł dziennych zgodne z przepisami. Po prostu włącznik ten automatycznie odłączał światła dzienne w momencie włączenia świateł pozycyjnych. Dało się też dzięki temu wykorzystać wolne fabryczne miejsce na przekaźnik i bezpiecznik w centralce elektrycznej.


                      Komentarz


                      • #12
                        W pozycji 0 będą świecić dzienne a jak przekręcisz na mijania to zgasną
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez fred77 Zobacz wpis

                          To jest nielegalne. Światła przeciwmgłowe nie są światłami do jazdy dziennej. Jak trafisz na skrupulatną kontrolę Policji lub diagnosty to możesz się pozbyć dowodu rejestracyjnego.
                          Masz rację, ale jeżdżę tak ósmy rok. Nielegalne też jest zakładanie innych żarówek do reflektorów niż dedykowane, a proceder jest nagminny.
                          Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X