Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciszenie OCTAVII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • badboyblu
    odpowiedział(a)
    grzales po tasmie od strony aluminium czy pod tasme i przyklejales ? i chyba nie za mocno co by sie nie rozplynela ? )))

    Zostaw komentarz:


  • andru123
    odpowiedział(a)
    oczywiście w każdym lepiej zaopatrzonym budowalnym sklepie , jest dostepna
    mi łatwiej było kliknąć na allegro
    opalarka musi być !!! bez tego tasma dekarska będzie się odklejać

    Zostaw komentarz:


  • badboyblu
    odpowiedział(a)
    [quote="andru123"]taśma dekarska z allegro , szer 15 cm , dł 10m. z folią aluminiowa
    nadkole, dokladnei oklejone to plastikowe od wewnetrznej strony , jesli chodzi o przyklejanie , podgrzanie opalarka powoduje ze ta taśma klei sie super, woda nic jej nie zrobi
    nie oklejałem od wewnatrz nadkoli auta , bo jakos tak przekonania nie mam ze pod tą taśmą nic sie nei bedzie dzialo , wydaje mi się że może korodować , zawsze to ta woda gdzieś tam może zostać

    na razie oklejone mam tylne nadkola , przednich nie widzę sensu , raz że są bardzo małe, dwa że wygłuszenei kompty i deska rodzielcza robią swoje
    z tyłu jest tylko wykładzinka bagażnika[/quot

    gdzie ta tasme kupowales ? skladnica budowlanna moze ? czy bez opalarki nie przyklei sie, bo nie mam tego wynalazku jeszcze kupionego ale moge pozyczyc zgadza sie z tylu slychac opony jak cholera ! ci co z tylu siedza narzekaja na halas,musze to zrobic jednak,a juz z oponami zimowymi to tragedia jak to wyje w srodku....

    Zostaw komentarz:


  • t_kucyk
    odpowiedział(a)
    Re: [O1] Wyciszenie OCTAVII

    Wyklej jeszcze słupek A.
    Akurat wchodzi tam ta czarna mata głusząca i razem z osłoną nie zahacza to jeszcze o deskę rozdzielczą.

    Zostaw komentarz:


  • andru123
    odpowiedział(a)
    taśma dekarska z allegro , szer 15 cm , dł 10m. z folią aluminiowa
    nadkole, dokladnei oklejone to plastikowe od wewnetrznej strony , jesli chodzi o przyklejanie , podgrzanie opalarka powoduje ze ta taśma klei sie super, woda nic jej nie zrobi
    nie oklejałem od wewnatrz nadkoli auta , bo jakos tak przekonania nie mam ze pod tą taśmą nic sie nei bedzie dzialo , wydaje mi się że może korodować , zawsze to ta woda gdzieś tam może zostać

    na razie oklejone mam tylne nadkola , przednich nie widzę sensu , raz że są bardzo małe, dwa że wygłuszenei kompty i deska rodzielcza robią swoje
    z tyłu jest tylko wykładzinka bagażnika

    Zostaw komentarz:


  • badboyblu
    odpowiedział(a)
    tzn. zdjales ten palstykowe nadkola i od wewnetrzej strony okleiles, tak ? nie odpadnie to pod wody ? co to za tasma jest co jej uzyles ?
    tylnych kol nie oklejales ,nadkoli ?

    Zostaw komentarz:


  • andru123
    odpowiedział(a)
    dwa tyg temu wykleiłem nadkola plastikowe od wewnetrznej strony taśmą dekarską na dwa nadkola poszła jedna szpulka ,
    powiem tak , sząłu nie ma , ale za to dźwięk opon , który doprowadzał mnei do szału , zmienil się na zwykły szum, , stłumiony, więc juz tak nie irytuje

    dodam że bagażnik mam caly wyłozony filcem, jeszcze musze filcem wyłożyć nadkla od śrdoka auta

    Zostaw komentarz:


  • badboyblu
    odpowiedział(a)
    ktos mi powie ile musze kupic tej maty aby wystarczylo na 4 drzwi ? i moze przy okazji jaka mate kupic ,coby nie za drogo a skutecznie bylo wiadomo,kazdy szuka jak najtaniej
    jesli moge prosic to na priv wiadomosc ,dzieki

    Zostaw komentarz:


  • cookiecrizp
    odpowiedział(a)
    Re: .

    Zamieszczone przez Ferd
    Nie dość, że to słabo jedzie, to po wygłuszeniu (z powodu ciężaru) przestanie jechać :diabelski_usmiech
    no to pocisnąłeś :szeroki_usmiech

    ja musze jeszcze ogarnąć gąbke na maty na drzwi i bagażnik i wykleić tylne drzwi matami i gąbką i część będzie zrobiona podłogi mi się chyba nie chce ale co wyjdzie w praniu to się zobaczy jeszcze

    Zostaw komentarz:


  • Ferd
    odpowiedział(a)
    .

    Ja bym porządnego wygłuszenia do octavii z silnikiem 1.6 mpi + gaz nie dawał. Nie dość, że to słabo jedzie, to po wygłuszeniu (z powodu ciężaru) przestanie jechać :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • Skfarek
    odpowiedział(a)
    ziutsane, w końcu zdecydowałem się na STP isilver do bagażnika, na to pójdzie pianka GMS01 Relację z klejenia zdam, tylko muszę mieć dostęp do garażu :wink:

    Zamieszczone przez zepter00
    Ciekawe ile auto przybrało na wadze.
    z tego co pamiętam to dawałeś jakieś obciążenie do bagażnika by auto się lepiej prowadziło, walisz wygłuszenie i masz dwa w jednym, obciążenie, komfort i lepsze prowadzenie :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • Ferd
    odpowiedział(a)
    zsolpyw,

    Witaj, ściągnęli mi blokadę i mogę pisać , ale nadal mam zablokowane PW. Daj namiar, to odpowiem na Twoje pytania. Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    Oblozenie matami na maxa ze 40 kg trzebaby liczyc...
    Ale po to ma sie Turbo by je podrasowac :P

    Warto zamienic zapasowke na waski dojazd, wrzucic fajne kubełki i troche masy spadnie !!

    [ Dodano: Czw 08 Lis, 12 18:21 ]
    Przegonilem dzisiaj autko. No jest efekt wyrazny - na wiosne jeszcze wyloze gąbkę na podloge - bedzie cool 8)

    Jeszcze zostal mi szum z okolic drzwi, chyba to beda bardziej tylne.
    Sprobuje obkleic drzwi po obwodzie docisku uszczelki uszczelka piankowa do okien.
    Jak problem z uszczelka, powinno to dac efekt (tak mysle)

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    Nie mam zielonego pojęcia
    Same drzwi sporo ważą, reszta zapewne również. W bagażniku jest zabudowa, sybwoofer to już pewnie z 20-30 kg daje... kable itd.
    muszę kiedyś podjechać na jakiś złom / skład węgla i zważyć szczura !

    Zostaw komentarz:


  • zepter00
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ziutsane
    zsolpyw, Przecież mam zrobiony bagażnik
    podłoga w aucie jest cała oklejona.
    Ciekawe ile auto przybrało na wadze.

    Zostaw komentarz:


  • Skfarek
    odpowiedział(a)
    ziutsane, podziękował :P
    Nexus6, dzięki za linka, jakoś nie trafiłem na to, może do d..y szukałem, mea culpa

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    zsolpyw, Przecież mam zrobiony bagażnik
    podłoga w aucie jest cała oklejona.

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    Nexus6 - no dales czadu !!!! jak wrazenia, jest wyraznie ciszej ??

    ziutsane - zrob bagaznik, naprawde warto ! tak jak pisalem u mnie bagaznik max 60% powierzchni tanimi matami + jeszcze tansza gabka i calkowicie wycięty w przestrzeni akustycznej 8)

    Zostaw komentarz:


  • Nexus6
    odpowiedział(a)
    wystarczylo zajrzec do FAQ dzialu CA, a tam: Forum - Octavia Club Polska

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    zsolpyw, Caly srodek wybebeszyłem i jechałem z matami (z przodu i nadkola dynamat), cała reszta oklejona matami STP.
    Wyciągasz wszystko z auta, odkurzasz, oczyszczasz benzyną ekstrkcyjną i kleisz maty. Potem na to gąbka, która sporo mnie kosztowała, ale jest na prawdę niezła jakościowo.
    Fotek niestety nie mam, nie robiłem
    Dachu nie robię. Na chwilę obecną nastawiam się na zrobienie porządku z silnikiem.
    Potem dopieszczę wygląd troszkę i będę się cieszył z jazdy
    Muszę troszkę podnieść moc, bo autko zyskało na wadze poprzez wygłuszenia/wytlumienia itd.

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    ziutsane nic sie nie pochwaliles ze masz wyciszenie w wersji premium :!:

    W jakim zakresie sie z tym bawiles ??
    Dach warto zrobic. u mnie usztywnienie dachu to byly wzdluzne paski gumy a na nich karton !! wywal to cholerstwo, zrob krzyz z mat i wrzuc gabke - musi byc lepiej.

    Jak masz foty z rękodzieła - zapodaj.

    Z ta gabka na podloge dobry pomysl - poczeka do wiosny :wink:

    Nie kupowalem gabki bo wiedzialem ze sa grube filce. Ale okazalo sie ze za szczelny ten filc nie jest. sa dziury.

    Swoja droga niemilo zaskoczyla mnie waga filcow .... i foteli - z 60 kg to bedzie miec.

    Tak mysle jkaby wywalic filce i polozyc gruba np. 3cm gabke na calosc :!:
    No i fotele kubełki lekkie 8)

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    Wg. mnie te grubsze :P
    tymi matami wygłuszysz blachę, ale nie wyciszysz zbytnio wnętrza.
    Wyciszenie, to gąbki, filce itd. wygłuszenie to maty
    Ja u siebie mam STP/Dynamat na podłodze + 1cm gąbka + oryginalne filce Skodowskie Grodzi silnika nie głuszyłem, bo nie chciało mi się całej deski rozbierać.
    W porównaniu do serii np. ogromna różnica słyszalna przy uderzeniach kamyczków, podczas wjechania do kałuży.
    Dachu nie robiłem również. Nie czuję potrzeby :diabelski_usmiech

    Pozdr.
    Bartek

    Zostaw komentarz:


  • Skfarek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ziutsane
    STP + gabka GMS i oryginalne filcowe maty dostarczone przez fabryke
    a na maty gms jak się zapatrujesz? Myślę nad wyklejeniem tego i owego (na pierwszy strzał eksperyment z bagażnikiem) głównie w celu porpawy komfortu akustycznego czyli po ludzku co by ciszej było :diabelski_usmiech

    Z GMSa do bagaja w które maty celować 04, 05 ?

    Zostaw komentarz:


  • zsolpyw
    odpowiedział(a)
    blad

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    Tez mam ten problem z szumem
    Nie wiem, co jest powodem

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X