Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szukam pomysłów na kolejne mody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szukam pomysłów na kolejne mody

    Zamieszczone przez aniol
    11.lipca wyruszam na Mazury
    aniol A gdzie dokładnie wyruszasz na te mazury??

  • #2
    Szukam pomysłów na kolejne mody

    Witam kolegów!
    Szukam pomysłów na kolejne niedrogie, ale przydatne i dające satysfakcję mody w mojej OI Tour. Dlatego pytam Was co zmodyfikowaliście w swoich autach?
    Napiszę co mi udało się zrobić - nie po to aby się chwalić, ale aby natchnąć kogoś do działania.

    - lampka oświetlenia tylnej kanapy (z VW Polo na LED'ach)
    - dodatkowa lampka oświetlenia bagażnika (z prawej strony - oryginalna na LED'ach)
    - kopertówki w przednich drzwiach (oryginalne na LED'ach)
    - oświetlenie ziemi po otwarciu przednich drzwi (na taśmach LED)
    - oświetlenie dywaników po otwarciu drzwi wraz z delikatnym świeceniem po włączeniu
    świateł pozycyjnych (widziałem takie w Volvo) wraz z podświetleniem miejsca
    występowania dźwigni hamulca ręcznego (na taśmach LED). Delikatne świecenie
    uzyskałem za pomocą potencjometru (z możliwością wyłączenia tego bajeru)
    - włączenie tylko świateł mijania po przekręcaniu kluczyka w pozycję zapłonu
    (z możliwością wyłączenia tej opcji)

    - zamontowałem uniwersalny moduł komfortu kierunkowskazów z możliwością wyboru
    3 lub 4 mrugnięć (firmy Bartsof)
    - dołożyłem oryginalne gniazdo 12V w bagażniku oraz nieoryginalne pod kierownicą (koło gniazda OBD)
    - zamontowałem w bagażniku haczyki na torby (siatkę do trzymania bagażów też mam)

    Myślałem nad podświetleniem klamek, ale się wstrzymam na razie.
    Nie myślę o zmianie hamulców, zawieszenia dodaniu stacji multimedialnej (choć to super sprawa), bo to dla mnie za droga inwestycja.

    I na tym skończyły mi się pomysły na fajne i przydatne mody, stąd prośba do Was o kolejne pomysły - coś trzeba robić w aucie, aby cieszyło kierownika.

    Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Ramiona wycieraczek z Golfa V ?? Można kupić tanio kpl ja zapłaciłem 70zł z przesyłką za pobraniem za ramiona i pióra
      tuleje przednie i belki od Leona cupry pełne ?:> koszt tuleji jest nie wysoki bo ja płaciłem w inter carsie za lemfordera 155 za 4 szt ( więcej niż maksymalne zniżki ) ale jak ktoś ma zniżki to wychodzi po 240-250 zl za kpl a jazda jest o wiele przyjemniejsza.
      Mój Szkodnik O1 ASZ
      Pilnie poszukuje kpl zderzak przód octavia rs(z kratkami)oryginalny ewentualnie po znalezieniu do sprzedania kpl zderzak po facelift

      Komentarz


      • #4
        andrzej22, a może gałka + mieszek ze skóry...
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          andrzej22, A może nakładki na pedały,pomalować zaciski+bębny,okleić folią srebną ramkę grilla(ja mam czarny połysk),w środku można też okleić niektóre elementy np.folia karbon(według gustu),obszyć kierownice skórą,jadałem za 150zł,dywaniki z logo OCP są dostępne na forum.Narazie to mi wpadło do głowy.
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #6
            Dużo bardzo pożytecznych rzeczy:
            Forum - Octavia Club Polska

            Komentarz


            • #7
              Dziękuję bardzo koledzy za sugestie.

              piotrek_os Najchętniej wymieniłbym sobie gałkę zmiany biegów. Poświeciłem trochę czasu na poczytanie o tym i dowiedziałem się, że inżynierowie grupy VW wyróżnili skrzynię biegów do silnika 1.6 MPI unikatowym trzpieniem, na który zakłada się gałkę i zastosowali średnicę trzpienia 16 mm. Wszystkie pozostałe skrzynie mają trzpienie 12 mm i można przekładać sobie gałki do woli. A w 1.6 duqa.
              Jeden zapaleniec (w dobrym tego słowa znaczeniu) na tym forum opisał jak to zrobić i przełożyć gałkę z 12 mm na trzpień 16 mm: wykonał custom'ową przejściówkę. Ale tak nie chciałbym robić - więc odpuściłem temat.

              śliweers ramiona z Golfa jakoś mnie nie kręcą. Dla mnie wycieraczki to wycieraczki i tyle.

              aniol Nakładki na pedały i oklejanie konsoli, grila jeszcze mnie nie kręci, ale może kiedyś spodoba mi się to.
              Obszycie kierownicy to fajna sprawa, ale nie wiem, czy w mojej okolicy ktoś umie to zrobić dobrze i nie drogo

              Marian 2 czytałem już o niektórych twoich realizacjach - czapki z głów. Muszę jeszcze uważnie poczytać zawartość podanego przez Ciebie linka. Ale ja nie jestem elektronikiem i myślę, że Twoje pomysły są dla mnie za bardzo zaawansowane.

              Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Jeżeli komuś coś jeszcze wpadnie do głowy to będzie super.

              Komentarz


              • #8
                Re: Szukam pomysłów na kolejne mody

                Zamieszczone przez andrzej22
                Witam kolegów!
                Szukam pomysłów na kolejne niedrogie, ale przydatne i dające satysfakcję mody w mojej OI Tour. Dlatego pytam Was co zmodyfikowaliście w swoich autach?
                Napiszę co mi udało się zrobić - nie po to aby się chwalić, ale aby natchnąć kogoś do działania.


                - zamontowałem uniwersalny moduł komfortu kierunkowskazów z możliwością wyboru
                3 lub 4 mrugnięć (firmy Bartsof)


                .
                Napisz coś więcej na temat tego modułu, za ile kupiłeś i link ew.
                Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

                Komentarz


                • #9
                  Ja zamontowałem u siebie również od Bartsoft moduł Link i jestem zadowolony i to bardzo. Instalacja banalnie prosta, a i komfort jazdy moim zdaniem się dużo podniósł.
                  Moja nowa pasja

                  Były posiadacz O1FL

                  Były posiadacz 6Nki

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez andrzej22
                    piotrek_os Najchętniej wymieniłbym sobie gałkę zmiany biegów. Poświeciłem trochę czasu na poczytanie o tym i dowiedziałem się, że inżynierowie grupy VW wyróżnili skrzynię biegów do silnika 1.6 MPI unikatowym trzpieniem, na który zakłada się gałkę i zastosowali średnicę trzpienia 16 mm. Wszystkie pozostałe skrzynie mają trzpienie 12 mm i można przekładać sobie gałki do woli. A w 1.6 duqa.
                    Jeden zapaleniec (w dobrym tego słowa znaczeniu) na tym forum opisał jak to zrobić i przełożyć gałkę z 12 mm na trzpień 16 mm: wykonał custom'ową przejściówkę. Ale tak nie chciałbym robić - więc odpuściłem temat.
                    22mm tam jest.
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz


                    • #11
                      piotrek_os, widzisz, pamięc mnie zawiodła. Masz rację.
                      Już dawno ten temat przerabiałem i w głowie mi zostało, że skrzynia do silnika 1.6 ma większą średnicę trzpienia, niż pozostałe skrzynie montowane w grupie VW. Popieprzyły mi się tylko wartości średnic.

                      [ Dodano: Wto 08 Paź, 13 07:38 ]
                      fazy2 likn do allegro podałCi kolega rumcajs_kr , a tu likn do sklepu internetowego: BartSoft.pl - elektronika i sterowanie

                      Potwierdzam, bardzo przydatny mod!

                      [ Dodano: Wto 08 Paź, 13 08:03 ]
                      fazy2 na maila wysłałem Ci schemat instalacji podłączenia modułu, który sobie narysowałem i zrealizowałem. Może to Cię zachęci do zrobienia tego moda.
                      Co prawda można kupić sobie a ASO oryginalny modół - podłączenia prostrze, ale koszt x 3 (około 180 zł)

                      Komentarz


                      • #12
                        tak sie zastanawiam nad tym modulem kierunkowskazow ,
                        to cos na podobe jak w audi jest tak ?
                        jest O1 RS 1.8T XENON
                        była O1 1.9 TDI AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          andru123 przypuszczam, że działa on podobnie jak w Audi.
                          Genaralnie działa on tak: po lekkim załączeniu dźwigni kierunkowskazu, kierunkowskaz mruga 3 lub 4 razy (w zależności czyy niebieski przewód jest przecięty).
                          Niedogodnością tego modułu to:
                          - po lekkim załączeniu dźwigni kierunkowskazu słyszymy tylko jedno tyknięcie (dźwiekową sygnalizację włączenia kierunkowskazu). Nic dziwnego, to jest nieoryginalny przekaźnik
                          - gdy po lekkim załączeniu dźwigni kierunkowskazu i chęci zasygnalizowania manewru, zrezygnujemy z niego, kierunkowskaz nadal mruga - ale to niedogodność chyba każdego modułu komfortu kierunkowskazów.

                          Czytałem o module zrobionym przez elektronika w warunkach domowych, który nie miał powyższych niedogodności. Oferowany był nawet na allegro ale jak ja chciałem kupić to aukcja się skończyła i nie była wznowiona.

                          Komentarz


                          • #14
                            dzieki za info

                            szperając na stronie tej firmy znalazlem cos bardzo interesujacego

                            BartSoft.pl - elektronika i sterowanie

                            ma ktos cos takiego u siebi e? zastanawia mnei jak to podlaczyc zeby sia swiecilo po zamknieciu i otwarciu auta
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • #15
                              -klimatyzowany schowek pasażera
                              -światła przeciwmgielne przednie w kratkach zderzaka
                              -dodatkowe gniazdo zapalnicznki w tunelu środkowym z wkładem typu mini ładowarka USB z diodą LED
                              -zabudowanie nawigacji w desce rozdzielczej
                              -czujniki cofania
                              "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                              O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                              O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                              Komentarz


                              • #16
                                Może wypowiem się na temat usprawnienia kierunkowskazów. Moim zdaniem najlepszym, najbardziej pożytecznym rozwiązaniem będzie dżwiękowa sygnalizacja pracy kierunkowskazów. Nie żadne tam miganie 3 razy po krótkim naciśnięciu, tylko sygnał dżwiękowy pojawiający się w rytm pracy kierunkowskazów (włączania żarówek). Takie urządzenie nie dopuści do kilometrowej jazdy z włączonym kierunkowskazem przez zapomnienie, oraz polepszy bezpieczeństwo na drodze.
                                Autentyczny, niedawny przypadek: wyjeżdzam z podporządkowanej ulicy z zamiarem skrętu w prawo, główną drogą z lewej strony jedzie dostawczy Mercedes w włączonym prawym kierunkowskazem (bo zapomniał wyłączyć), było lekkie wymuszenie, i natychmiast zgaszony kierunkowskaz.
                                "Tykanie" przerywacza kierunkowskazów jest praktycznie nie słyszalne, a patrzenie na migające kontrolki, kto na to patrzy?
                                Z czasem człowiek się przyzwyczaja i takie dzwiękowe sygnalizatory zakładam do każdego mojego kolejnego samochodu.
                                Bardziej wypasiony sygnalizator, to inny ton w lewo, inny ton w prawo, chociaż jednotonowy całkowicie wystarczy.

                                Komentarz


                                • #17
                                  niezal dzięki za kolene pomysły. Co do klimatyzowanego schowka to myślałem nad tym. Na razie nie przymierzam się do tego, ale jak zacznę więcej jeźdźić w lecie w długie trasy to go zrobię.
                                  Czujnik cofania mam fabryczny - ciężko byłoby cofać Octavią bez niego.

                                  -dodatkowe gniazdo zapalnicznki w tunelu środkowym z wkładem typu mini ładowarka USB z diodą LED
                                  -zabudowanie nawigacji w desce rozdzielczej
                                  Masz to zrobione? Zamieść jakieś zdjęcia.
                                  Ja mam dodatkowe gniazdo pod kierownicą - do nawigacji idealne miejsce.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dla wewnętrznej stylistyki możesz dołożyć lampkę w podsufitce od SUPERB-a zamiast oryginalnej. Posiada ona 3 lampki oraz 2 czerwone diody (wersja od SUPERB-a przed liftowego). Dla mnie fajny bajer jeśli chodzi o noc. Świeci Ci na tunel środkowy i nie razi wcale w oczy. Dodatkowo masz podświetlone przyciski na zielono od włączania/wyłączania w tej lampce. :wink:

                                    A wygląda to tak:
                                    ]http://imgur.com/bXcuxZM][/URL]http://imgur.com/i0qAdaQ]"]Link[/url]

                                    I ja zrobiłem sobie dwie wtyki w podsufitce. Oryginalną (na 3 piny jest nieruszona tylko rozszczepiona do wtyki od SUPERB-a i podciągnięty jeden kabel do włącznika świateł).
                                    ]"]Link
                                    Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      KAMA_PL dzięki za zainteresowanie się moim tematem i poddanie pomysłu.
                                      Oczywiście znam ten mod.
                                      Przeglądnąłem wszystkie posty na temat modyfikacji OI (OII chyba też) i natknąłem się również na tą lampkę - jest super.
                                      Fajna sprawa, ale trochę droga. Dlatego, jak na razie, nie myślę o wymianie lampki.

                                      Koledzy czekam nadal na Wasze pomysły.

                                      Pomyślałem o dodaniu chromowanych ringów na zegary.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No wiem że drogi gips (nawet jeśli jest używany). Mi się udało za 150 kupić używkę w dobrym stanie. I ewentualnie mogę pytać czy posiadają na szrocie więcej. :wink:

                                        Ale wałkując temat dalej. Z tego co widzę lubisz bajery oświetlenia. Więc mam dla Ciebie pomysł. Wiem że w Paskach B4 i B5(przynajmniej w wersji FL) w zależności od wyposażenia są osłony przeciwsłoneczne z lampkami :shock: Może z tym byś coś pomodził? :diabelski_usmiech
                                        Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          KAMA_PL trafiłeś w 10 z mają słabością do bajerów oświetleniowych.
                                          O osłonach przeciwsłonecznych z podświetleniem też czytałem. Fajny bajer, ale dla kobiet.
                                          A ja chciałbym zrobić coś co mnie będzie cieszyło, a nie moją żonę . Przecież nie będę się przeglądał w lusterku w czasie jazdy i to po nocy .
                                          Ale dziękuję Ci za to, że próbujesz mnie natchnąć pomysłem - doceniam to!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez andrzej22
                                            KAMA_PL dzięki za zainteresowanie się moim tematem i poddanie pomysłu.
                                            Oczywiście znam ten mod.
                                            Przeglądnąłem wszystkie posty na temat modyfikacji OI (OII chyba też) i natknąłem się również na tą lampkę - jest super.
                                            Fajna sprawa, ale trochę droga. Dlatego, jak na razie, nie myślę o wymianie lampki.

                                            Koledzy czekam nadal na Wasze pomysły.

                                            Pomyślałem o dodaniu chromowanych ringów na zegary.
                                            wcale nie trzeba wydawac 250pln

                                            ja mam zrobione tak i to duuużo taniej

                                            Forum - Octavia Club Polska

                                            [ Dodano: Wto 15 Paź, 13 12:17 ]
                                            ringi kupowalem od firmy DIDO
                                            nr gg 1951591
                                            montaz bez kleju i pieknie wyglada , do dwoch skód i golfa czwórki od nich zawsze kupowałem , mozna zawsze cos ponegocjowac przez gg
                                            jest O1 RS 1.8T XENON
                                            była O1 1.9 TDI AGR

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              andru123 Twój mod tez widziałem, nieźle to zrobiłeś. Ale ja w tym miejscu lampki mam sygnalizację wyłączenia poduszki bezpieczeństwa pasażera i nic ze swoją lapką nie moge pokombinować - nie ma miejsca, aby jakieś diody ładnie umiejscowić.
                                              Co do ringów na zegary to już przeglądnąłem co firma DiDO oferuje do OI, ale dzięki za potwierdzenie jakości tych ringów. Czy demontowałeś zegary chcąc założyć te ringi, czy tylko demontowałeś szybkę (pleksę), zostawiając zegary w desce rozdzielczej? Ta szybka zaczepia się sześcioma zaczepami do obudowy zegarów. Jak ją zdemontować bez wyciągania zegarów (czytałem, że tak można)?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                wyjąłem zegary
                                                łatwo się wyjmuje wiec nie ma sensu kombinowac
                                                jest O1 RS 1.8T XENON
                                                była O1 1.9 TDI AGR

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X