Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] elektryczna tylna klapa w kombi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] elektryczna tylna klapa w kombi?

    leszekmw, dokładnie, jest jak piszesz. też mi kumpel dał się karnąć cherem 4.0, po drodze i terenie, ale w tej poprzedniej budzie. Na drodze jeździ się tym jak tapczanem, kierownica robi co chce i reaguje z dużym opóźnieniem. Trzeba umieć tym jeździć i wiedzieć, że nie można deptać na drodze :wink:
    "fajny z niego facet...w dodatku mocno kasiasty " tej kompilacji akurat nie chwyciłem :P

  • #2
    [O1] elektryczna tylna klapa w kombi?

    Witam

    Tak sobie siedziałem i z żoną oglądaliśmy pewien serial na jednym z polskich kanałów.
    No i pewien pan jak już się spakował, to w pewnym zachodnim aucie nacisnął przycisk i klapa się sama zamknęła.
    No i moja żona ... chciałaby coś takiego z Zygzaku
    Ktoś coś słyszał o takim patencie w O1 kombi?

    Mój Zygzak McQueen
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

    Komentarz


    • #3
      Takie patenty są w nowych autach np.X5 i z tego co przyuważyłem, to jest to wszystko oparte na silniku elektrycznym który nie tylko zamyka klapę, ale również otwiera ją po naciśnięciu przycisku/włącznika etc. Sądzę, że technicznie jest to wykonalne, ale niech wypowiedzą się może jacyś magicy z większą wiedzą
      Moja nowa pasja

      Były posiadacz O1FL

      Były posiadacz 6Nki

      Komentarz


      • #4
        Gdzieś widziałem jeszcze lepszy bajer w jakimś aucie w UK...to był jakiś SUV czy Terenowy nie wiem,gość poprostu "machną nogą" pod tylnim zderzakiem a klapa bagażnika w górę :shock:
        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

        Komentarz


        • #5
          lukasz16v, to już dawno jest - np w Kudze ---> Ford Kuga - otwieranie bagażnika... nogą - Mototarget.pl
          Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ELM0
            to już dawno jest - np w Kudze
            w audi, bmw, nawet tiguanie :wink:
            wiele aut to ma
            problemem jest dobranie siłowników do twojego rozmiaru klapy :wink:
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              No i trzeba mieć chyba bezkluczykowy dostęp, bo inaczej to machanie nogą nic nie da.
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                kowal 2002, dokladnie
                Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                Komentarz


                • #9
                  Generalnie wystarczyłoby, żeby siłownik podnosił do góry po naciśnięciu przeze mnie przycisku pod blendą nad rejestracją, tak jak teraz otwieram.
                  Natomiast zamykanie po naciśnięciu jakiegoś dodatkowego przycisku na klapie.
                  A w O3 lub nowym Superbie kombi nie ma jako opcja takich bajerów, żeby ew. zaadaptować?
                  Mój Zygzak McQueen
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                  Komentarz


                  • #10
                    SkySzyja, nie ma. W S2 FL jest tylko SoftTouch - elektromechaniczny system otwierania pokrywy bagażnika. W opcjach nie ma nic o zamykaniu. Na naszym rynku czegoś takiego nie ma. Na pewno klapa zamykana przyciskiem jest w Pasku Alltrack
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      rafiki, co ty gadasz za głupoty? Jak jest zamykanie z guzika
                      Fabryka Barw :]

                      Czarna O1 rs-line tdi
                      Srebrna O2 Scout

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Arti_r1, to weź mnie oświeć jak się to nazywa. Chyba, że to się zawiera w tym SoftTouch, tylko na skoda-auto.pl o tym nie napisali.
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • #13
                          ojej, jak nie ma, jak jest:

                          [youtube] [/youtube]

                          problem jest z kopniakiem pod zderzakiem, bo trzeba wymienić KESSY ze Sharana (ma dodatkowe piny) - jednakże kodowanie tego online nie przechodzi - na razie się nie da.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            Wracamy do tematu i ustalmy pewne rzeczy.
                            Nie potrzebuję opcji z machaniem nogami (a la Kuga), bez Keyless'a też przeżyję.
                            Nie chodzi też o rozwiązanie z montażem sprężyny na amortyzatorki podnoszące klapę.

                            Wystarczy mi czysta mechanika, no prawie.
                            Wystarczy żeby klapa podnosiła się do góry po naciśnięciu przeze mnie przycisku pod blendą nad rejestracją, tak jak teraz otwieram.
                            Natomiast zamykanie po naciśnięciu jakiegoś dodatkowego przycisku na klapie (a la Superb).
                            I tak byłoby ok.

                            Ewentualnie opcja wypas - zamiast pilota dwuprzyciskowego do klucza scyzoryka,
                            może da się zaadaptować ten trzyprzyciskowy (trzeci przycisk do podnoszenia i do opuszczania klapy) - i wtedy żona skacze ze szczęścia

                            Jak to technicznie jest w S2 rozwiązane?
                            Mój Zygzak McQueen
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                            Komentarz


                            • #15


                              skontaktuj się z tym gościem wiem że na forum audi chłopaki to robią.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez dd4a
                                skontaktuj się z tym gościem wiem że na forum audi chłopaki to robią.
                                Na filmiku, który zapodałeś, owszem, klapa otwiera się sama, ale zamknąć trzeba ją ręcznie.
                                Chłopaki z forum Audi robią to tak, że dorzucają dodatkowe blaszki, na których mocują sprężyny, które powodują otwarcie klapy.
                                Na podobnej zasadzie robią to chłopaki w Octaviach kombi, tyle, że sprężyny są mocowane na siłownikach.

                                Jeśli chodzi o elektryczne otwieranie/zamykani klapy to niestety trzeba byłoby dobrać siłowniki jak w Touaregu, Sharanie, Kuga, itp. - przykładowe aukcje:
                                Link
                                Link
                                Link
                                Link
                                Link

                                Elektrycznie otwierana klapa jest również w Passacie B6/B7 czy Audi Q5, jednak tam jest to rozwiązane tak, że silniki są przy zawiasach i wszystko mieści się pod podsufitką, więc w O1 raczej to nie przejdzie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kamel1980
                                  Zamieszczone przez dd4a
                                  skontaktuj się z tym gościem wiem że na forum audi chłopaki to robią.
                                  Na filmiku, który zapodałeś, owszem, klapa otwiera się sama, ale zamknąć trzeba ją ręcznie.
                                  Chłopaki z forum Audi robią to tak, że dorzucają dodatkowe blaszki, na których mocują sprężyny, które powodują otwarcie klapy.
                                  Na podobnej zasadzie robią to chłopaki w Octaviach kombi, tyle, że sprężyny są mocowane na siłownikach.

                                  Jeśli chodzi o elektryczne otwieranie/zamykani klapy to niestety trzeba byłoby dobrać siłowniki jak w Touaregu, Sharanie, Kuga, itp. - przykładowe aukcje:
                                  Link
                                  Link
                                  Link
                                  Link
                                  Link

                                  Elektrycznie otwierana klapa jest również w Passacie B6/B7 czy Audi Q5, jednak tam jest to rozwiązane tak, że silniki są przy zawiasach i wszystko mieści się pod podsufitką, więc w O1 raczej to nie przejdzie.
                                  sadze ze aby to w octawi bez takiego pierwotnie montowanego zestawu, czyli bez wiazki itp zadzialalo to bedize potrzebny taki zestaw
                                  Link
                                  ktory zawiera oprócz silowników sterownik oraz zamek z funkcja elektrynczego dociagania i otwierania, no i oczywiscie magiczny przycisk

                                  tylko cena taka troche ten tego :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W tej cenie to troszkę gra nie warta świeczki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      no niestety ale miejmy nadzieje ze pokaze sie wiecjej rozbitków z takim wyposażeniem i bedize mozna cos z motac

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mocniejsze siłowniki i otwieranie klapy z kluczyka (nie odryglowanie ale faktyczne otwarcie). Zamek puszcza i klapa wędruje w górę. Miałem takie coś w Corsie B z 95 r siłowniki chyba z polo 9N (klapa w polo była cięższa niż w corsie i sama po otwarciu wędrowała w górę) tylko zamknięcie wymagało siły). No i przy otwieraniu można było dostać w zęby jak się za blisko stało.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X