Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Renowacja tapicerki tekstylnej Scale fotela kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Renowacja tapicerki tekstylnej Scale fotela kierowcy

    DJ MŁODY, ja w worze nie wożę powietrza

  • #2
    Renowacja tapicerki tekstylnej Scale fotela kierowcy

    Witam
    Mam tapicerkę tekstylną seria Scale z Octavii I Ambiente.
    Po 11 latach użytkowania przetarł mi się boczek na fotelu kierowcy.
    Patrzyłem na allegro, ale tam fotele kierowcy są też w nieciekawym stanie.
    Może więc są tapicerzy samochodowi co posiadają odpowiedni materiał do wykonania naprawy. Jestem z okolic Płocka. Czy taka naprawa się opłaca?
    Pozdrawiam
    Mirek

    Komentarz


    • #3
      Poprzedni właściciel (ojciec) również naprawiał przetarty bok fotela kierowcy i wygląda to jak trzeba W ogóle nie widać, że było coś ruszane

      Komentarz


      • #4
        Nie warto bawić się w naprawę, tylko pomyśleć o dobrych pokrowcach. Pokrowce, to tanie i bardzo dobre rozwiązanie. Zakupilem oryginalne pokrowce Skody, miesiąc po kupnie samochodu, w tym samym salonie. Było to w 2000r, a więc już prawie 15 lat. Po stronie kierowcy też oparcie w pokrowcu zaczęło się przecierać, to poprostu zamieniłem miejscami, i jeżdżą dalej. Nawet do tej pory nie było potrzeby prania, chociaż myślę o nowych ze względu na przetarcie.
        Materiał pokrowców powinien być możliwie gruby i sztywny, wtedy nie zagniatają się.
        Zaletą pokrowców jest też możliwość taniej wymiany gdy kolor się znudzi, albo się zniszczą.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Marian 2
          Nie warto bawić się w naprawę, tylko pomyśleć o dobrych pokrowcach. Pokrowce, to tanie i bardzo dobre rozwiązanie. Zakupilem oryginalne pokrowce Skody, miesiąc po kupnie samochodu, w tym samym salonie. Było to w 2000r, a więc już prawie 15 lat. Po stronie kierowcy też oparcie w pokrowcu zaczęło się przecierać, to poprostu zamieniłem miejscami, i jeżdżą dalej. Nawet do tej pory nie było potrzeby prania, chociaż myślę o nowych ze względu na przetarcie.
          Materiał pokrowców powinien być możliwie gruby i sztywny, wtedy nie zagniatają się.
          Zaletą pokrowców jest też możliwość taniej wymiany gdy kolor się znudzi, albo się zniszczą.
          zupełnie się z Tobą nie zgodzę. a co w przypadku bocznych airbagów ?
          a poza tym już kiedyś kupiłem takie auto (poprzedni właściciel miał pokrowce) - ja je wywaliłem i miałem używkę z nowymi fotelami.
          Tomek

          Komentarz


          • #6
            Są pokrowce uwzględniające/przystosowane do bocznych poduszek powietrznych. Dobrej jakości pokrowce napewno się sprawdzą. Nie "przymierzając", moje sprawdzają się już 15 rok. Oczywiście, zawsze można zmienić fotele podniszczone na takie tanio gdzieś kupione, ale to nie jest metoda na długą trwałość, po co przepłacać.
            Można zdobyć i łatwo założyc samemu pokrowce nawet skórzane, jeżeli ktoś skórę lubi.
            Na Allegro wystarzcy wpisać "pokrowce" i jest mnóstwo do wyboru, nawet dedykowanych do każdego rodzaju Octavii, w cenie kompletu 100÷150 zł.

            Komentarz


            • #7
              ale są i tacy co lubią jechać bez "pokrowca"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez FishPL
                ale są i tacy co lubią jechać bez "pokrowca"
                FishPL
                też mam przetarcie na fotelu i kierowcy i zastanawiam się czy opłaca się to naprawiać czy szukać "nowego kompletu" wypoczynkowego
                był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                Komentarz


                • #9
                  Alternatywą dla naprawy u tapicera może być zakup fotela z anglika. Tam lewy fotel jest przeważnie w dobrym stanie. Tak zrobiłem u siebie.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Tylko kupując fotel od anglika nie będziesz miał na nim wszystkich regulacji

                    Komentarz


                    • #11
                      ja jestem troszkę za daleko, ale często robię takie naprawy, materiał przeważnie można dobrać niemalże identyczny, zawsze możesz podjechać do tapicera samochodowego w okolicy i poprosić aby dobrał materiał do fotela, zobaczysz co Ci zaoferuje i za ile, w komisach samochodowych napewno poleca Ci kogoś kto wykonuje takie naprawy, ale jeśli się obawiasz takiej operacji możesz jak tutaj kolega wspomniał kupić fotel z anglika i przełożyć obszycie wraz z gąbkami na swoje stelaże.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez niesc
                        Tylko kupując fotel od anglika nie będziesz miał na nim wszystkich regulacji
                        Z tym się nie zgadzam bo można kupić fotele z anglika z wersji na większym wypasie i można mieć jeszcze więcej niż w swoim aucie
                        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X