Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Relacja z wymiany zamka i klamki (foty)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Tak, taka gąbka - pianka
    ale wygłuszone w pełni, wszystko - środek i od zewnątrz.

    Komentarz


    • #27
      co sądzicie o tych, dopiero kupiłem octavie l&k 2000r na zimówkach, czy te opony będą dobre: Link

      Komentarz


      • #28
        mosti, odświeżyłeś kotleta i nie trafiłeś w temat :roll:

        Poszukaj na forum topików z oceną opon i tam zadaj swoje pytanie.
        Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

        Komentarz


        • #29
          fakt, miałem dwa arkusze otwarte, i to przez pomyłke....

          Komentarz


          • #30
            przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale szukam identycznej instrukcji dla Octavi 2. Moze jest podobnie? Pytam bo bede wymienial tapicerka, ale nie chce nic uszkodzic. Szukalem na formum, ale nic nei znalazlem...
            Zostały mi czesci, po szkodniku:
            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

            Komentarz


            • #31
              Koledzy podczas zdejmowania uchwytu zamykania drzwi od kierowcy pękł mi jeden zatrzask przy śrubie...czy można ew. kupić taki uchwyt z np angielskiej wersji Octavii? i czy będzie pasował? Nosiłem się i tak z wymianą, gdyż miałem go troszkę za bardzo porysowanego...

              Komentarz


              • #32
                Zajebista foto-relacja, dzięki niej udało mi się nic nie urwać przy wymianie cięgna otwierania drzwi

                Komentarz


                • #33
                  Koledzy mam problem...otoż dziwnym trafem wyczepiła mi sie linka od klamki ale od strony zewnetrznej, sęk w tym że popuśćiłem tego torxa jak pokazałto kolego "chudy" na fotce nr.7 a ten bębenek ani drgnie...może cos zrobiłem źle? A może trzeba to jakimś sposobem wyciągnąć... koledzy pomocy!!!.

                  Komentarz


                  • #34
                    Właśnie przerabiałem temat i chcę dodać że do odkręcenia śrub mocujących zamek, tych z fotografii nr.6 potrzebny jest klucz SPLINE 8, to taki gęściej nacięty torx. Próbowałem odkręcić zwykłym torxem a potem imbusem bo niby wchodziły w otwór i się zahaczały ale na tyle słabo że o ruszeniu śruby nie było mowy.Dopiero wspomniany wyżej ,pożyczona od kolegi klucz pokonał z łatwością opór śruby.

                    Komentarz


                    • #35
                      Koledzy odgrzeję trochę kotleta, bo niby opis jest dobry, ale nie do końca rozumiem jak się za to zabrać. Jak wymontować od strony kierowcy z przodu tą całą klamkę z włącznikiem od szyb? Bo nie mogę sobie z tym poradzić. Czy aby na pewno pod nim są śruby do odkręcenia boczka? Nie można boczka z tą cała klamką wymontować i tylko wypiąć od wewnątrz wtyczkę?

                      Komentarz


                      • #36
                        a czy z tylnymi drzwiami jest podobnie bo mam mega problem Forum - Octavia Club Polska

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez tatian
                          Koledzy odgrzeję trochę kotleta, bo niby opis jest dobry, ale nie do końca rozumiem jak się za to zabrać. Jak wymontować od strony kierowcy z przodu tą całą klamkę z włącznikiem od szyb? Bo nie mogę sobie z tym poradzić
                          mówisz o rączce drzwi kierowcy?
                          wyciąga się plastikowy uchwyt podważając czymś płaskim
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #38
                            krzynol mówię o całej tej rączce w drzwiach kierowcy gdzie znajduje się mechanizm podnoszenia szyb. Przyglądałem się temu i szczerze powiedziawszy póki co stanowi to dla mnie jednolitą całość i nie za bardzo wiem co podważyć. Ew. punkt zaczepienia jaki widzę to rączka do zamykania drzwi wewnątrz.

                            Komentarz


                            • #39
                              tatian, piszesz o Seacie?
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #40
                                A gdzie tam o Octavii I. Od Leona mamy swoje forum

                                Komentarz


                                • #41
                                  Jak złapiesz za tą rączkę ręką to od wew strony klamki od panela (czyli tam gdzie dotykasz palcami jak zamykasz drzwi) to masz plastyk (u mnie jest ten plastyk z takimi kółeczkami wgłębieniami od góry) i musisz podważyć ten plastyk w stronę tapicerki drzwi)

                                  [ Dodano: Wto 04 Sty, 11 12:06 ]
                                  znalazłem

                                  Forum - Octavia Club Polska

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Dzięki teraz juz jest wszystko jasne.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      No i mam problem... :evil:
                                      Wczoraj chciałem otworzyć drzwi od kierowcy od wew i linka spadła. Z zew się ładnie otwierało. Pomyślałem, że tylko ją założę i będzie ok. Dzisiaj rozebrałem boczek i ciągnąc za linkę od klamki wew zamek nie otwiera drzwi :evil: Poluzowałem delikatnie dwie śruby od bębenka (te pod czarnymi zaślepkami) ale w końcu z braku czasu nie wyjąłem bębenka i dokręciłem je z powrotem dociskając ręką bębenek, poskładałem boczek. Klamka wew jak nie działała tak nie działa. Zamknąłem kila razy drzwi i otworzyłem z zew klamki i poszedłem do domu. Za parę min przyszedłem i zonk - drzwi nie można :evil: otworzyć od zew :evil: Czyli wchodzę do auta przez drzwi pasażera...
                                      Próbowałem już na różne sposoby je otworzyć ale lipa. Dociskałem i ciągnąłem za klamkę - tez nie skutkuje. Macie jakiś pomysł jak otworzyć te cholerne drzwi????? bo je porąbie siekierą 8)

                                      [ Dodano: Czw 03 Mar, 11 10:09 ]
                                      Ma ktoś pomysł jak otworzyć te drzwi?????

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        kurde, dzis sie pocilem, gimnastykowalem i nie dalem rady sciagnac tapicerki tylnych drzwi. chcialem wymienic mechanizm szyb, ale stanalem na etapie sciagania uchwytu (tego do zamykania drzwi we wnetrzu) zeby odkrecic pozostale 2 sruby. efekt jest taki, ze cala raczka jest pozaginana od srubokreta i innych pomocnych przyrzadow ale nawet nie drgnie. nie wiem czy kiedys ktos ja na klej jakis przykleil czy moze ja nie mam wprawy. moze ma ktos jakies zdjecie albo rade od ktorej strony sie zabrac, w ktorym miejscu podwazyc.
                                        z gory dziekuje za pomoc.
                                        pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Rączka jest na wcisk i delikatnie podważając powinna wyjść - może faktycznie ktoś ją skleił bo pourywał uchwyty...


                                          Forum - Octavia Club Polska

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez Octan
                                            Właśnie przerabiałem temat i chcę dodać że do odkręcenia śrub mocujących zamek, tych z fotografii nr.6 potrzebny jest klucz SPLINE 8, to taki gęściej nacięty torx. Próbowałem odkręcić zwykłym torxem a potem imbusem bo niby wchodziły w otwór i się zahaczały ale na tyle słabo że o ruszeniu śruby nie było mowy.Dopiero wspomniany wyżej ,pożyczona od kolegi klucz pokonał z łatwością opór śruby.
                                            Próbowałem dziś dostać się do tej śrubki,ale klucz mam za krótki. Macie jakieś porady jak sobie z tym poradzić? A może jest jakiś specjalny klucz, który można gdzieś dostać? Nie jestem też pewien jaką mam śrubę - tzn. czy mam użyć torxa czy tego SPLINE.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Duże śruby w drzwiach w zamku tym
                                              Link

                                              małą (ta pod zaślepką) demontaż bębenka zamka tym
                                              Link

                                              Oczywiście to są przykładowe klucze...

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez laurin
                                                Duże śruby w drzwiach w zamku tym
                                                Link

                                                małą (ta pod zaślepką) demontaż bębenka zamka tym
                                                Link

                                                Oczywiście to są przykładowe klucze...
                                                Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej mam ogólny pogląd jak takie klucze wyglądają. Te dwustronne torxy są niezłe. Musze sobie coś takiego sprawić. Jeszcze raz dzięki.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Mam problem

                                                  próbowałem zdemontować bębenek w drzwiach kierowcy. Dobrałem się do śruby obracającej pierścień mocujący bębenek ale w żadnym momencie nie mogłem wypchnąć bębenka z drzwi. Śrubą obracałem w pełnym zakresie aż do momentu w którym już dalej nie da się jej wykręcić bo przeskakuje na gwincie. Dodatkowo coś się stało z klamką zewnętrzną- nie mogę nią otworzyć drzwi. Ciągnąc za klamkę odchyla się ona może na 10mm a nie w pełnym zakresie swojego naturalnego ruchu
                                                  >>>Moja Octavka<<<

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Jeżeli masz wykręcona śrubę od bębenka to klamka zew nie będzie się otwierała tylko ruszała w minimalnym zakresie. Odkręć tą śrubę do końca i musisz od wewnątrz z umiarem za pomocą młotka i czegoś twardego próbować wybić bębenek. Jeśli nigdy nie był wyjmowany to jest tam sporo syfu i korozji. Trochę cierpliwości i poradzisz sobie.

                                                    Taka rada - nie grzeb nic na zew przy zamku bo i tak nie wyciągniesz a popsujesz lakier.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X