Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xenony do O1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • xenony do O1

    no i jeszcze czytam i czytam i na brytyjskim forum BRISKODA niektórzy leją

    Castrol Edge 0w30 - spełinający VW 502 00 and VW 503.1 spec.

    Ktoś napisał też co oznaczają różne specyfikacje
    VW 503.00
    This is a relatively new oil specification for petrol engines with variable service intervals. It includes the AUDI S4, but not the RS4, or the TT and S3 with outputs of more than 180bhp.
    Viscosity rating: SAE 0w-30

    VW 503.01
    A new oil specification specifically for the RS4, and the TT and S3 with outputs of more than 180bhp, Passat W8 and Phaeton W12.
    Viscosity rating: 0w-30

    VW 505.00
    For all diesel engines prior to model year 2000 (August 1999)
    Viscosity rating: 0w-40, 5w-40 or 10w-40

    VW 505.01
    For all diesel engines with unit injectors (Pumpe-Duse or PD) without variable service intervals.
    Viscosity rating: SAE 5w-40
    Znowu wychodzi, zę ten 5W-40 to do diesli i że na tym co mam, mogę jeździć.

    Zgłupiałem już
    I jeszcze angole piszą: o OII VRS
    If on variable servicing then you must use a spec VW 503 00 synthetic LongLife oil. The latter often comes in the same container as 506 00 and 506 01 oil. Examples include:

    Aral SuperTronic LongLife II SAE 0W-30
    BP Visco 7000 LongLife II SAE 0W-30
    Castrol Longlife 2 Top Up SAE OW-30
    Castrol SLX LongLife II SAE 0W-30
    Elf Evolution CRV SAE OW-30
    Esso Universal LD SAE 0W-30
    Fuchs Titan Supersyn SL Longlife Plus SAE 0W-30
    Q8 Formula Excel EDX SAE OW-30
    Mobil SHC Formula LD SAE 0W-30
    Motul Specific 50601 50600 50300 SAE OW-30
    Shell Helix Ultra X SAE 0W-30
    Texaco Havoline Synthetic 50601 SAE OW-30
    Wszystkie są 0W-30 !!!

  • #2
    xenony do O1

    Czy ktoś może skazać mi gdzie u nas na forum jest opis instalacjo tych swiatełek w aucie nie posiadajacym ich wcześniej? szukal juz prawie pol dnia i nie widze. przepraszam ale zakilem takowe i chce je wkitrac, ale chcialem skozystac z porady doswiadczonych. Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Forum - Octavia Club Polska i Forum - Octavia Club Polska :wink:

      Komentarz


      • #4
        toldi_80, nie ten dział to poierwsze
        Forum ogólne i techniczne dotyczące Skody Octavia można było w tym dziale
        po drugie jest opcja szukaj
        Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska
        a po trzecie kolega greszczyn, ci podał na tacy

        Komentarz


        • #5
          Dzięki wam wielkie. Szukałem, ale nie mogłem znaleźć dlatego poprosiłem o pomoc.
          pozdrawiam

          [ Dodano: Czw 09 Lis, 06 09:08 ]
          Mam jeszcze jedną sprawe.
          Przepraszam, że wracam do tematu. Może jest on już przestarzały, ale mojasytuacja nie pozwalała mi na xenonowy luksus wcześniej. Jestem majsterkowiczem i wszystko robie sam, ale nie chce nic zepsuć dlatego kożystam z porad lepszych, doświadczonych.

          1) Czy ktoś dokładał do siebie lampy z samopoziomowaniem? Jeśli tak to gdzie nabył i za ile? Chciałbym to zrobić tak by nikt się nie czepiał a wiem że jest to dobra żecz. Jak jest z trudnościa założenia i jak się podłącza spryskiwacze reflektorów by działały jak w standardzie?

          2) Jeśli nikt tego nie robił, to może ktoś ma kostki wtczek do klasycznych lamp do sprzedania? swoich nie chce demolować, gdyż przed przeglądem rejestracyjnym bym zakładał klasyki by nikt sie nie czepiał.

          3) Jakie silniczki są najlepsze do zastosowania do tych lampek? Od klasyczbnych lamp O1 czy od fabii? Może komuś z Was zalegają te graty w domu albo zna taniego dostawce.

          Był bym wdzięczny ze pomoc. Oczywiście bardzo chętnie świadcze poradami pod względem technicznym napraw i remonów, gdyż robie to sami mam spore doświadczenie.

          Gorąco pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            toldi_80, tak ja koszt czujników to około 800 zł do tego cięgna i i inne duperele ogólnie koszt u mnie zamknął sie kwotą 2700 złotych za samopoziomowanie potem trzeba dorobić instalację do czujników oraz zakodować lampy do komputera
            na pytanie 2 jest taki komplet przejściówek na ebay
            3 poziomowanie można zrobić za pomocą potenciometrów

            Komentarz


            • #7
              Chyba nie przeczytałeś całego drugiego wątku o którym pisał grzeszczyn, tam opisuje dość dokładnie rozkład wyprowadzeń na wtyczkach, oraz gdzie kupiłem samopoziomowanie z kompletem instalacji do Octy. Nic nie trzeba ciąć ani kombinować jest to komplet przejściówek, dwu czujników poziomu oraz kilku blaszek.

              Jest tutaj: Link
              Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
              HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za info. Niestety wywalenie kolejnych 900 zeta na części tio narazie za wcześnie. Ma któryś z was do odstapienia gniazda z lamp klacycznych? powiedzcie również które silniczki są lepsze do zaadoptowania: te od lamp klasycznych z octy O1 czy te od fabi?

                pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  toldi_80, podobno od fabi wchodza plug& play

                  Komentarz


                  • #10
                    no własnie podobno. nie spotkalem jednak nikogo kto powiedziqal by ze włożyl i jest git. no nic. musze zakupic i spróbować sam. dzieki wielkie.
                    A propos. chciałem ocleic swoją octe żeby widać było do jakiej społeczności należy. Czy można gdzieś nabyć te loga OCP, czy trzeba robić samemu? Jak samemu to może macie jakieśą wzorce???
                    pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      toldi_80, jest taki ale on tylko przeglada forum

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez toldi_80
                        A propos. chciałem ocleic swoją octe żeby widać było do jakiej społeczności należy. Czy można gdzieś nabyć te loga OCP, czy trzeba robić samemu? Jak samemu to może macie jakieśą wzorce???
                        Przyjechac na któegoś ze spotów - wtedy dostaniew wlepke
                        DACAR.team

                        Komentarz


                        • #13
                          nico21, a przeczytaj ty tego posta do którego linkujesz

                          teraz jak chce sie samemu to pisać na PW trzeba do użytkownika Purchawa

                          Komentarz


                          • #14
                            paf, upppssss poprawiłem
                            DACAR.team

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam Was ponownie.

                              Ja widzicie jestyem z wojew. mazowieckiego. Czy są organizowane jakieś spoty w tym rejonie? jak tak to kiedy jest najbliższy?? Chętnie stał bym się styałym bywalcem., a teraz nadaje do purchawy.
                              pozdrawiam!!

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez toldi_80
                                Ja widzicie jestyem z wojew. mazowieckiego. Czy są organizowane jakieś spoty w tym rejonie?
                                ghrrrrrrr :evil: :
                                Forum - Octavia Club Polska
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Po co ta złość???? Przecież grzecznie pytam..... Nie można grzecznie wskazać kierunku poszukiwań??? czy tu nie da sie normalnie o czymś porozmawiać????

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    toldi_80, posłuchaj to nie jest złośliwość, to raczej wspólnie wypracowana troska o porządek na forum.
                                    Nasze forum jest dość bogatą już skarbnicą wiedzy o większości problemów z Octavią i czasem oprócz szukajki warto jeszcze przejrzeć historię forum technicznego i klubowego.

                                    Po pewnym czasie zauważysz że można alergicznie zareagować na pytanie dla forumowiczów oczywiste, ale wież mi te "złośliwości" są bardzo spokojne...

                                    pozdrowienia

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      kolego, po pierwsze, zakladasz topic o xenonach nie w tym miejscu co trzeba, po drugie sam sobie robisz w nim OT szukajac czegos, co jest jednym z najbardziej popularnych tematow na forum, po trzecie ciagniesz ten OT, mimo, ze wskazalem ci to czego szukasz.
                                      czy na tym wg. ciebie polega grzeczna i normalna rozmowa?
                                      a z ta zloscia to bym nie przesadzal, w kazdym razie po kims, kto dolaczyl 5. lutego 2006, a wiec ladnych kilka miesiecy temu, spodziewalbym sie wiekszego rozgarniecia :roll:
                                      i licze na to w przyszlosci :idea:
                                      a teraz juz koniec OT :idea:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dobra. widze że wszyscy jacyś pobudzeni. to że załozyłem tu konto rok temu nie znaczy ze znam to forum taj jak wy. Intensywnie kożystam z niego od 2 tygodni i sie jeszcze nie nauczyłem. Obiecuje ze postaram sie nad sobą popracować i nie popełniać więcej tych gaf. A teraz wszystkich tych co uraziłem gorąco PRZEPRASZAM!!!!! A szczególnie PAF-a i SZKODA. POZDRAWIAM

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X