Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wprowadzenie kodu awaryjnego przy uszkodzonym imobilizerze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wprowadzenie kodu awaryjnego przy uszkodzonym imobilizerze

    Neck99 zawsze moge jakies wolne kolezanki zabrac :szeroki_usmiech
    pozdrawiam,

    Frank Bullitt " You sell whatever you want, but don't sell it here tonight."

  • #2
    Wprowadzenie kodu awaryjnego przy uszkodzonym imobilizerze

    Wprowadzenie kodu awaryjnego przy uszkodzonym imobilizerze

    -pokrętło ustawiania zegara obrócić w prawo równocześnie przez 1s. naciskajac przycisk kasowania przebiegu dziennego
    -zamiast wskazań licznika dziennego pojawią się 4-ry zera, z których pierwsze miga
    -za pomocą przycisku kasowania przebiegu dziennego nastawiamy potrzebną cyfrę
    -jeśli pokrętło nastawiania zegara obrócimy w prawo, zacznie migać następne zero itd.

    Kod zostanie zapamiętany, gdy równocześnie przekręcimy w prawo pokrętło zegara i naciśnie przycisk kasowania przebiegu dziennego.

    -po wyłączeniu blokady silnik trzeba uruchomić w ciągu 45 minut. Silnik można uruchomić tylko jaden raz. Ponowne uruchomienie wymaga ponownego wprowadzenia kodu, (trzeba powtórzyć całą operację ponownie)
    _________________
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • #3
      Agdzie znajde ten kod awaryjny
      dklk -Darek

      Komentarz


      • #4
        dklk, a masz coś takiego w domu schowanego?

        O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
        KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
        O III czarna liftback - reaktywacja

        Komentarz


        • #5
          dklk, kod awaryjny jest na pasku zawiechy dołączonej wraz z kluczykami do samochodu, należy go chronić, utrata przysporzy sporo kłopotów jeżeli zajdzie konieczność adaptacja kluczyków.

          [ Dodano: Czw 31 Maj, 07 23:28 ]
          -Piotr-, wyprzedziłeś mnie
          mając poduchy...nie zapominaj o pasach

          Komentarz


          • #6
            -Piotr-, wyprzedziłeś mnie
            :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

            ..ale nie do końca. Nie ma to jak współpraca. Jeden podaje zdjęcie, drugi serwuje opis.
            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
            O III czarna liftback - reaktywacja

            Komentarz


            • #7
              Tak kolego mam coś takiego ,musze przyznać ,że jesteście wielcy -wielkie dzięki.
              Dwa dni jestem zarejestrowany na portalu i czytając opinie i uwagi innych użytkowników o skodzie dowiedziałem się więcej niż przez rok eksploatacji.
              Jeszcze raz dzięki koledzy.
              Pozdrawiam Darek Lębork
              dklk -Darek

              Komentarz


              • #8
                Witam Gdy zgubi się kod można go szczytać z pamięci kompa . To tak informacyjnie. Sam kupiłem taką bez tej zawieszki ... ale mój DOBRY kolega po podłączeniu do kompa podał mi go . To tak na wszelki wypadek .

                Komentarz


                • #9
                  Irek999 a jak to sie robi mógłbyś precyzyjniej określić bo też kupiłem bez zawieszki i z jednym kompletem kluczy. Czy po podłaczeniu do Vaga mozna to przeczytać ?
                  Teraz xenony by krzynol

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja też dołaczam się do pytania bogusg, bo też nie mam tego numeru.

                    Komentarz


                    • #11
                      Koledzy sam nie wiem jak to się robi ale zapytam gościa czym to się szczytuje ... jeżeli dobrze pamiętam to za pomocą VAG-a ale występuje to w postaci zaszyfrowanej czy coś w tym rodzaju ..... i tzreba znać sposób jak to rozszyfrować jutro może będę wiedział coś więcej na ten temat i napiszę co i jak

                      Komentarz


                      • #12
                        tzw. pin można zeskanować z komputera za pomocą specjalnego programu podłączając się do gniazdka diagnostycznego.
                        inną metodą jest wyjęcie szafy ( zegarów) i odczytanie numeru pin z oznaczeń na immobilizerze. u mnie zastosowano oba warianty bo zachodziło podejrzenie że skaner kodów popełnił błąd.
                        miałem to samo, kupiłem O1 za granicą z jednym kluczem, bez pinu i z zablokowanym komputerem. całą akcję wykonał pan magik od dorabiania kluczy.
                        pzdr.
                        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam jeszcze raz tak jak pisałem wcześniej dowiedziałem się od gościa co to za program :IMMOREADER tym ponoć szczytuje kod .Pozdro dla wszystkich

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam, podobnie jak inni już zauważyli czytanie forum dostarczyła dużo przydatnej wiedzy
                            za co dzięki wielkie na wstępie.

                            Kupiłem parę dni temu swój pierwszy samochód O1 1.9 TDI 110 KM AHF (od Niemca, chociaż z naklejką RSM ) Auto za każdym razem mnie pozytywnie zaskakuje, ale mam jeden problem.

                            Kluczyki: generalnie wygląda na nieaktywny immobilizer i zdalne otwieranie/zamykanie.
                            wymieniłem bateryjki (co prawda trochę grubsze 2025 zamiast 2016 ale też 3V) i nadal nic. Co gorsza auto odpala nawet po odłączeniu grota kluczyka od całej elektroniki. Wiec podejrzewam że może poprzedni właściciel wyłączył w ogóle te funkcje (immobilizer + zdalne otwieranie) bo jak dobrze zrozumiałem jest to możliwe. Myślę że mało prawdopodobne byłoby uszkodzenie obu kluczyków. Mam też oczywiście wspomnianą zawieszkę z kodami do kluczyka.

                            Jak naciskam przyciski na kluczyku to zapala się co prawda dioda (na kluczyku) ale nic się nie dzieje. Może ktoś z Was potrafi powiedzieć coś więcej na ten temat na podstawie mojego trochę lakonicznego opisu. Czy uszkodzone są oba kluczyki czy bardziej prawdopodobne jest wyłączenie lub uszkodzenie zdalnego otwierania i immobilizera, czy może jeszcze coś innego ?

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X