Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zrobić zaprawki na lakierze 9156 metalik?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zrobić zaprawki na lakierze 9156 metalik?

    Witam.
    Mam trochę rysek do pokrycia, czyli potrzebowałbym porobić zaprawki. Na wstępie napisze, że nie oczekuję rezultatu jak w oryginalnym lakierze, a godzę się nawet na małe niedoskonałości. Chciałbym aby rysy i zadrapania zostały usunięte jak najniższym kosztem oraz abym mógł to zrobić samemu.
    Mój lakier to kod 9156, niestety metalik.
    W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć zaprawki pod ten kod lakieru ale są to akrylowe, takie z pędzelkiem. Pytanie czy takie coś się na da? Czy może lepiej kupić jakiś inny, który będzie nadawał się bardziej. Proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam

  • #2
    Kolorem pasuje spray: Motip 9156. Malowałem tylny lewy słupek, wersja kombi, zdarta farba/ocynk do blachy, korozja, takie ślady po bacie CBradia mocowanego do klapy. Auto z 2010roku, różnica odcieni prawie żadna, jak na malowanie wersja budżet mi wystarczy. Kolejność: papier ścierny, benzyna ekstrakcyjna, podkład w spray, spray kolor Motip 9156, na koniec spray lakier klar bezbarwny. Malowanie "mokro na mokro", na parkingu, dzień bez wiatru, bezpośredniego słońca, bez much, komarów. Oczywiście po 3 latach ruda pokazuje że mocniejsza niż moje malowanie. Ale jak bym miał płacić milion za lakiernika to mi się podoba, nawet jak dogrywka co 3 lata będzie. Teraz przed użyję czegoś do zaprawienia blachy przed korozją, zanim podkład położe. Na lekkie drapki, rysy wg mnie też będzie dobre, nawet bez papieru ściernego się obejdzie.
    Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X