Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

fotel kierowcy - ból kręgosłupa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • fotel kierowcy - ból kręgosłupa

    Witam.

    Pytanie dosyć niestandardowe.

    Kupiłem octavię 1 w lipcu. Od tamtej pory boli mnie kręgosłup w okolicach lędźwiowych. Ból nie jest zbyt silny o ale jednak przeszkadza. Po wyjściu z samochodu jestem wygięty jak ruski paragraf (zgarbiony?).

    Czy fotele w octavi 1 mogą być przyczyną bólu kręgosłupa?

    Czytałem gdzieś w internecie że fotele w octavi 1 mają jakąś wadę, ale nie mogę tego znaleźć.

    Pracuję fizycznie, więc może akurat zdarzył się przypadek że akurat po zakupie skody pojawił się ból/napięcie w odcinku lędźwiowym.

    Wiem że dziwne pytanie, ale może ktoś miał podobny problem.

    dzięki

  • #2
    Fotel może być tego przyczyną.
    Mam F1 i fabryczny fotel po dłuższej jeździe powodował ból w okolicy lędźwi. Na dłuższe trasy miałem niewielką poduszkę i to pomagało.
    Teraz mam fotele z Fabii 3 i one są zupełnie inne. Nic mnie nie boli.
    Do O1 taki fotel nie wejdzie. Poszukaj tematu o wymianie foteli w Twoim modelu. Będzie pasować z czegoś innego. Seata leona?Audi A3?
    Jest też oryginał z regulacją odcinka lędźwiowego.
    Link
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Mam to samo,te fotele to porażka,szukaj np. z Seata Leona lub Toledo 2 foteli topsport całkiem inna jazda. Mamy toledo2 i takie fotele i teraz nie chcę z niego wysiadać dopóki takie same nie dojdą do Skody.Te właśnie zamówiłem. Nie są za drogie. Screenshot_20221110_170552_OLXpl.jpg

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Tomasz0815 Zobacz wpis
        Mam to samo,te fotele to porażka,szukaj np. z Seata Leona lub Toledo 2 foteli topsport całkiem inna jazda. Mamy toledo2 i takie fotele i teraz nie chcę z niego wysiadać dopóki takie same nie dojdą do Skody.Te właśnie zamówiłem. Nie są za drogie. Screenshot_20221110_170552_OLXpl.jpg
        z którego Leona?
        Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

        Komentarz


        • #5
          Jedynki.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie mam rocznik octavii 2004.

            Dopiero teraz zauważyłem że fotel jest z regulacją odcinka lędźwiowego (drugie pokrętło - pod pokrowcem...).

            Z tym że regulacja działa w fotelu pasażera a kierowcy nie działa - odcinek fotela jest wklęsły.

            Zmieniłbym na fotel od leona, tylko czy poduszka powietrzna będzie pasować?

            Komentarz


            • #7
              Od Leona 1 będzie pasować z tego co się orientuję,z Audi byłby wtyczki chyba inne z tego co wyczytałem.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Tomasz0815 Zobacz wpis
                Mam to samo,te fotele to porażka,szukaj np. z Seata Leona lub Toledo 2 foteli topsport całkiem inna jazda. Mamy toledo2 i takie fotele i teraz nie chcę z niego wysiadać dopóki takie same nie dojdą do Skody.Te właśnie zamówiłem. Nie są za drogie. Screenshot_20221110_170552_OLXpl.jpg
                Czy to jest taki sam fotel?

                Screenshot_2022-11-15-09-22-20-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
                to jest wersja top sport?

                Komentarz


                • #9
                  Znalazłem jeszcze inne fotele. Napisane że od top sporta, tylko kontakt ze sprzedawcą się urwał
                  Screenshot_2022-11-15-09-29-34-51_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

                  ​​​​​​

                  Komentarz


                  • #10
                    Te pierwsze dziś dotarły,będą montowane a te welurowe to się nie wypowiem bo nie miałem gdzie sprawdzić ale wydaje mi się że będą bardziej miękkie. Tamte twarde i fajnie trzymają w Seacie więc i w Skodzie będą ok

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki za odpowiedzi.

                      Fotel dotarł. Zamontowałem. Kręgosłup dochodzi do siebie. Takie mam wrażenie. Mam nadzieję że ten fotel był winowajcą.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Amator102 Zobacz wpis
                        Dzięki za odpowiedzi.

                        Fotel dotarł. Zamontowałem. Kręgosłup dochodzi do siebie. Takie mam wrażenie. Mam nadzieję że ten fotel był winowajcą.
                        I który fotel kupiłeś?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Tomasz0815 Zobacz wpis

                          I który fotel kupiłeś?
                          Ten z pierwszego zdjęcia.

                          Komentarz


                          • #14
                            To takie jak ja,ale mi kostki od poduszek nie pasują..

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Tomasz0815 Zobacz wpis
                              To takie jak ja,ale mi kostki od poduszek nie pasują..
                              Moje przypqsowały.

                              Ta jest od fotela z toledo męska:

                              IMG_20221120_121510.jpg

                              Komentarz


                              • #16

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ta pierwsza przyszła ucięta od toledo.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No właśnie ja mam w Skodzie ta z drugiego zdjęcia.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      U mnie tą z pierwszego zdjęcia wciskam w tą z drugiego zdjęcia ( po odgięciu tej dolnej klapki). Wszystko pasuje.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X