Norma emisji spalin 2.0 AZJ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bambek1
    Elegance
    • 2015
    • 963
    • Octavia I (1U2)
    • AZJ 2.0 MPI 115 KM

    Norma emisji spalin 2.0 AZJ

    Cześć.
    Jaką normę emisji wylosował ślepy los dla Waszych aut?
    Ja dostałem EURO 3 mimo, że AZJ ma EURO 4. Sprawdzałem to na kilku stronach i wszędzie podane jak byk Euro 4, skody, vw, seaty.

    Np. tu jest https://www.proxyparts.com/car-parts...rtid/18880594/
    Albo tu


    No, ale wiadomo jak to jest jak się polscy rządzący wezmą za coś. Podejrzewam też, że nikogo w urzędzie nie przekonam linkiem do strony no bo przecież minister wie lepiej.

    Generalnie mi to lata bo nie zamierzam sprzedawać auta ani odwiedzać stref nieczystego transportu, niemniej jednak może to mieć wpływ na opłatę, o której gdzieś tam się przebąkuje. Pozwolę sobie zawalczyć o prawdę w tym zjebanym grajdole. Nie mam niestety dokumentów poswiadczających normę emisji, nie ma tego w książce pojazdu chyba, że zdekoduję VIN, ale to pewnie trzeba by mieć zaświadczenie od producenta auta.
    Ktoś z Was już ćwiczył temat?
    ​​​​​
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl
  • luckd
    Rider
    • 2012
    • 310
    • Octavia I (1U2)
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

    #2
    Mi w 1.6 BFQ z 2004r. maszyna losująca też wylosowała EURO 3 pomimo tego że jak auto przyjechało z Niemiec w 2013r. to miało zieloną naklejkę EURO4.

    Komentarz

    • kylo125
      L&K
      • 2009
      • 1007
      • Octavia I (1U2)
      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      Zieloną naklejkę z czwóreczką u Niemca masz za euro 1 z silnikiem benzynowym. Także nic dziwnego że auto miało taką naklejkę bo auta od 93 roku produkcji takie mają.

      Komentarz

      • luckd
        Rider
        • 2012
        • 310
        • Octavia I (1U2)
        • BFQ 1.6 MPI 102 KM

        #4
        Tak czy siak te silniki spełniają normę euro4.

        Komentarz

        Pracuję...