Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siwy dym przy odpalaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siwy dym przy odpalaniu

    Maksiu juz wstal niebawem mam wyjazd i wroce późnym popoludniem.

  • #2
    Siwy dym przy odpalaniu

    Ostatnio pojawił mi się siwy dym przy odpalaniu z rury wydechowej a także ładnie zakopci przy dodaniu gwałtownie gazu jakieś sugestie?

    Komentarz


    • #3
      Ja mam ten sam problem ;/ Podpinam się pod temat.
      psychiatra

      Komentarz


      • #4
        siwy? czy może lekko niebieski? na zimno trochę telepie po rozruchu przez kilka sekund? ja tam mam. Albo uszczelka pod kolektorem, albo uszczelniacze zaworów. tak obstawiam.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Obstawiam zużyte uszczelniacze zaworowe. Miałem to samo w A4 AFN (żłopał olej do tego), po wymianie zero dymu i olej przestał znikać.

          Komentarz


          • #6
            ostatnio to przez większą wilgotność powietrza i z innymi rzeczami jest słabo. czy dymienie znika po nagrzaniu silnika :?: poddymia na czarno w czasie jazdy czy na luzie:?:
            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
            @ by Tune-up Gdańsk
            TDI VP++ i jeszcze rośnie
            Antek

            Komentarz


            • #7
              Tylko po odpaleniu taka wielka chmura siwego dymu, olej nie znika od wymiany do wymiany bardzo mały ubytek (może około 0,2l) normalna jazda nie widać dymu nawet przy zimnym silniku tylko jak się ostro przyśpieszy też chmura ładna leci

              Komentarz


              • #8
                Dużo opcji masz ;-) Podstawowa, normalna to skroplona woda w rurze wydechowej. Jednak skoro dużo tego to tak:

                - na zimno, chwilę po odpaleniu siwo-niebieski dym - uszczelniacze zaworów, turbo
                - w czasie jady siwo - tubo 90% turbo - nie zaleca się jeździć bo można dostać wściekłego TDika.
                - w czasie jazdy czarno - padnięte turbo lub nieszczelność w dolocie
                - na zimno, ciepło, w czasie jazdy biało - uszczelka - leje się płyn chłodzący - śmierdzą nim spaliny
                Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

                Komentarz


                • #9
                  To i ja się podczepie pod temat.
                  Coraz częściej z rano bąka puści takiego ,że masakra.
                  Przy ostrym pałowaniu zaczyna kopcić nie strasznie ale czasem widzę w lusterku.
                  Dym to jakiś taki szarawy.
                  Octa po modzie.
                  Oleum nie ubywa.
                  Dopiero pod koniec tygodnia będę podpinał się pod CPU.
                  Myślę ,że turbo się zesrało ale????
                  Była O1 Laurin & Klement +
                  President Johnny II ASC / Sirio Silver Mag 90
                  _________________________________
                  Najważniejsze to abyśmy byli zdrowi.....
                  reszta to CH......

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X