Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co to za element

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co to za element

    W Warszawie są jelenie ?? :diabelski_usmiech tak poważnie to szkoda nowego autka
    Oby szybko wróciło do formy

  • #2
    Co to za element

    Witam,

    Jeśli nie w tym dziale, to z góry przepraszam. Chciałbym spytać, co to ze element, zaznaczony na zdjęciu poniżej. Szukałem w instrukcji, w googlu, ale ciężko znaleźć, jak nie wiadomo jak to się zwie. Dzisiaj zauważyłem, że do chodzi z niego przy włączonym silniku dość głośne i szybkie "pykanie" czy też "cykanie" (sam nie wiem jak to nazwać). Czy tak powinno być?
    Załączone pliki
    Octavia I liftback 2.0 AZJ 2004r.

    Komentarz


    • #3
      Jest to pochłaniacz par paliwa tzw. filtr węglowy.
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • #4
        Bartek.K,

        Wielkie dzięki. Znając nazwę, udało mi się wyczytać, że za "pykanie" odpowiada zawór elektromagnetyczny w pochłaniaczu oparów i jest to zachowanie jak najbardziej normalne, ten typ tak ma.
        Octavia I liftback 2.0 AZJ 2004r.

        Komentarz


        • #5
          U mnie w 1.9 TDI jest czasami to samo...też czasami coś po pyka/cyka jakiś czas i przestanie...szukałem usterki ale własnie gdzies wyczytałem że po pyka i przestanie i tak samo to norma..niema sie czym przejmować..
          O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
          Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

          Komentarz


          • #6
            lukasz16v, tylko w TDI w tym miejscu jest akurat filtr paliwa :wink:

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • #7
              lukasz16v, a cykają to elektrozawory podciśnieniowe osprzętu silnika

              takie zaworki w okolicy podszybia
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • #8
                ahmed799, Nie napisałem dokładnie że to akurat w tym miejscu z danej części..napisałem ogólnie bo właśnie jak napisał krzynol, cyka to w okolicy szyby nie stwierdziłem nawet dokładnie gdzie nie nasłuchiwałem się bo wiedziałem że to nie problem a norma...u mnie jest to chwilka po odpaleniu silnika niema różnicy czy zimny czy ciepły...
                O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez rafalkry
                  Bartek.K,

                  Wielkie dzięki. Znając nazwę, udało mi się wyczytać, że za "pykanie" odpowiada zawór elektromagnetyczny w pochłaniaczu oparów i jest to zachowanie jak najbardziej normalne, ten typ tak ma.
                  I ja dziękuję, byłem ostatnio u sprytnego mechanika, co to mi filtry wymieniał, a potem chwycił łapą za pochłaniacz i rzecze "panie, to cykadło tak cykać nie powinno. To trzeba wymienić"
                  I wymieniłem - mechanika.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X