Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

uszkodzona uszczelka drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • uszkodzona uszczelka drzwi

    Właśnie wróciłem z Łodzi. Wracałem tak jak pisałem kilka postów wyżej...łatwo i przyjemnie, bez żadnego stania w korku

  • #2
    uszkodzona uszczelka drzwi

    Witam. W mojej octavii mam pewien problem mianowicie podczas deszczu poprzez drzwi pasażera z przodu dostaje się woda. Wygląda to tak, że woda poprzez uszkodzoną uszczelkę drzwi spływa do środka i wlewa się na wycieraczkę oraz na dywanik. Podejrzewam, że problem leży w uszczelce drzwi, lecz nie tej która jest wkoło każdych drzwi, ale tej górnej, pierwszej, która jest tylko u góry i idzie od przodu drzwi przednich aż do drzwi tylnych (pisze trochę chaotycznie ale chyba wiecie o co chodzi ) otóż w drzwiach o których mowa na górze tejże uszczelki powstała jakby wyrwa czy pęknięcie. Nie jestem pewny czy jest to przyczyna przepuszczania wody ale raczej na pewno tak. Moje pytanie do was brzmi czy jest to część dostępna na rynku? Jak ewentualnie wymienić tę część? Ona jest klejona na jakiś specjalny klej? Może spróbować jakimś silikonem czy coś w tym stylu? Problem ten jest bardzo irytujący ponieważ podczas każdego większego deszczu / mycia auta w środku pojawia się około pół litra wody wylanej na dywanik! Obawiam się również o korozję podwozia w tym miejscu. Proszę o wskazówki co mógłbym z tym fantem zrobić. Z góry dziękuję.

    Komentarz


    • #3
      Czy aby napewno po stronie pasażera woda dostaje się przez uszczelkę drzwi?
      Z reguły woda po stronie pasażera jest wtedy, gdy zatkany odpływ z podszybia, tam gdzie jest filtr kabinowy. Brak odpływu, i woda dostaje się przez wlot powietrza za filtrem kabinowym, przez dmuchawę.

      Komentarz


      • #4
        woda spływa cienkim "strumykiem" po progu od strony środkowej na wycieraczkę i dywanik od strony pasażera więc jestem przekonany, że to wina uszczelki tym bardziej, że zdejmowałem schowek i cały mechanizm dmuchawy i tam jest wszystko w porządku

        Komentarz


        • #5
          O szczelności drzwi decyduje uszczelka w otworze drzwiowym. Możliwe, że jest cała tylko dobrze nie przylega. Na początek warto dociągnąć nieco drzwi przesuwając klamrę/zaczep zamka. Sprawdzić to można naciskając na zamknięte drzwi w okolicy klamki. Jeżeli nieco się poddają, można dociągnąć. Warto też sprawdzić czy woda nie gromadzi się wewnątrz drzwi i stamtąd wycieka.

          Komentarz


          • #6
            dziękuję za podpowiedzi, dodam też, że podczas deszczu auto strasznie jest zaparowane w środku nawiew czasem nie wyrabia

            Komentarz


            • #7
              stanley69, problem poruszany już kilkadziesiąt razy na forum... tutaj przykład
              Forum - Octavia Club Polska

              Możesz wyszukać tego typu rzeczy więcej
              Zaawansowane wyszukiwanie - Octavia Club Polska
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #8
                na 99% kolega Biszczu podsunął mi rozwiązanie, sam szukałem ale nie znalazłem tego a nigdy bym nie przypuszczał że to wina czegoś innego niż ta uszczelka. Dzięki za pomoc

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X