Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Przekładka z anglika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Przekładka z anglika

    Wrzesień 1939 – Demotywatory.pl

  • #2
    [O1] Przekładka z anglika

    Witam, jako straciłem moją skode z wypadku. Właściwie skoda została, lecz nadaje się tylko do kasacji. Zastanawiam się nad zakupieniem anglika i przekładce moich wnętrzności do anglika. Z racji że moja skoda miała 166 tys przebiegu myślę że to dobry pomysł.

    Z mojej skody na bank nie da sie odratować magla, kolumna kierownicza została cala, deska rozdzielcza trochę załamana, ale myślę, że da się uratować.

    Jakich rzeczy jeszcze będę potrzebował?? Przekładke planuje zrobić sam.


    Pozdrawiam, Adrian.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez krasnalek52
      Jakich rzeczy jeszcze będę potrzebował?? Przekładke planuje zrobić sam.
      wiązki elektryczne, podszybie, uchwyt pompy Abs, niektóre przewody hamulcowe, lampy, wycieraczki(ramiona, mechanizm), maglownica, zegary-deska-poduszki, mechanizm zmiany biegów, tunel,plastiki wnetrza, mieszlanik powietrza(zalezy czy masz klimę)
      wejdź na forum
      Angliki - Serwis informacyjny o samochodach z Wielkiej Brytanii i tam szukaj informacji
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        [LISTA CZĘŚCI I OPIS] Skoda Oktawia I | Angliki - Serwis informacyjny o samochodach z Wielkiej Brytanii
        Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
        6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
        Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

        Komentarz


        • #5
          Nowa deska to kilka setek na allegro.

          Poduszki sie przeklada pod prawa przychodzi inne mocowanie z belki na ktorej wisi deska. Wiazka moze byc ori, mozna ta z angola skracac. Wykaz czesci masz. Najlepiej przekladac majac dwa auta na placu :idea: Licznik to potem zgranie immo i kluczy, albo przekladka samych tarcz i modyfikacja softu w liczniku.

          Przekladnia to wiadomo ze inna, kolumne nie trzeba wymieniac, wystarczy wymienic krzyzak na dole.

          Powodzenia w wycinaniu wklejonej sciany grodziowej. Najlepiej z dawcy wyciagnac silnik i bedzie duzo latwiej. Weze do klimy i wspomagania masz do uratowania jak mowisz, ze przekladnie nie zyje :?:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Akurat leżałem w szpitalu nie miałem jak coś napisać.
            ImageShack - krasnalek52's Images
            Tutaj to co mi zostało ze skody.

            Może mi ktoś mniej wiecej opisać na czym polega rozklejenie grodzi w octavi?? Nie mogę za bardzo nic znaleść na ten temat.

            Komentarz


            • #7
              Trzeba odkrecic os strony silnika kilka srub na nasadke 13 dookola sciany grodziowej, a potem podgrzac palnikiem mase na ktorej jest to przyklejone, albo wyciac linka do wycinania szyb.

              No to z dawca zle nie jest. Krzyzak raczej da sie wykorzystac, kolumna zostaje angielska. Deske dac nowa. Sterowniki poduch i poduchy zostaja z angola. Wiazke elektryczna mozna przekladac cala.Z ta przekladnia to nie wiem, ale raczej faktycznie lipa. Boczek lewy mozliwe ze trzeba bedzie dokupic, ale plastiki z raczki i regulacji lusterek sa dobre. Lustarka mozna przelozyc, a jak nie to wazne sa te trojkaty, ktore masz cale.

              P.S. Jak nogi i reszta ciala ??
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                W czwartek miałem operacje na kolano. Jakoś na szczęście żyje . Deska rozdzielcza jest cała, tylko że przegięta, ale myślę że się naprostuje. Teraz szukam jakiegoś egzemplarza skody. Albo jakąś bez silnika itd, albo anglika. Zobaczymy co znajdę . Krzyżak kierownicy jest cały.

                Komentarz


                • #9
                  A nie lepiej poszukać jakiegoś kumatego modelu z kierownicą z prawidłowej strony i nie przekładać? jakoś nie mam zaufania do przekładania szczególnie elementów związanych z układem kierowniczym :roll: moim zdaniem jest trochę rzeźbienia, a takie rzeczy z mojego doświadczenia potrafią być zawodne...
                  1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                  moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                  Komentarz


                  • #10
                    Tour, A znasz sie chociaz troche na mechanice ??

                    Jak ulegnie awarii przekladnia kierownicza w Twoim aucie to co zrobisz - pojedzie na zlom ??

                    Przekladnia angola jest przykrecana dokladnie w to samo miejsce co europejska. Koncowki drazkow i drazki sa te same. Kolumna kierownicza sie taka sama. Inny jest jedyne krzyzak - czesc dostepna w ASO. Co dalej wymienic.

                    Obie przekladnie normalnie sie regeneruje.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      "Trochę" się znam, chcę jedynie wskazać, że ja nie bawiłbym się w podobne tematy, bo na rynku jest sporo aut i jest w czym wybierać
                      1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                      moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tour
                        "Trochę" się znam
                        To zmien argument, na inny niz przekladnia kierownicza :lol:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Ktoś powie, że kiepskiej baletnicy to i rąbek....a tak na poważnie to jestem zwolennikiem oryginalnych rozwiązań 8) pozdrawiam
                          1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                          moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                          Komentarz


                          • #14
                            No to jeszcze raz powtarzam. To jest oryginalne rozwiazanie. Sciane grodziowa, przekladnie, weze do niej, krzyzak kupujesz w ASO - nowe ORYGINALNE elementy - to jest oryginalne rozwiazanie. Oryginalnie moze byc po prawej i po lewej
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X