Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana klapy bagażnika

    cezary 70, o przetargu nic mi nie wiadomo, ale poniżej "czapki śliwek" nie da się z ceną zejść, a Nova z tego ci wiem, łyka wszystko co podejdzie. Prezes ceny za przejazdy ustaliłby najchętniej na poziomie biletów MPK więc dobrał się swoj ze swoim i zrobili biznes życia.
    Może niedługo w sprawach służbowych, bedzie go woziła N-ka zamiast taksówek :wink:

  • #2
    Wymiana klapy bagażnika

    Jako ze jestem tu nowy witam wszystkich forumowiczow.
    Nie jestem pewien czy to wlasciwe miejscena na moje pytanie,jezeli nie to sorki.
    Mam pytanie do kolegow odnosnie wymiany klapy bagaznika w octavi kombi z 98,czy musze szukac klapy z wersji przed liftem czy tez ta poliftowa podejdzie do mojego modelu?

    Komentarz


    • #3
      chyba tylko przedliftowa wchodzi w grę, przynajmniej w HB tak jest na 100%, w kombi nie jestem pewien.
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz


      • #4
        Dziekuje za odpowiedz. Moze ktos jeszcze sie wypowie w tym temacie.

        Komentarz


        • #5
          adam7677, klapa kombi przed czy po lifcie nie ma różnicy

          филип
          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

          Komentarz


          • #6
            ahmed799 a czy bebechy ze starej klapy przeloze do nowej czy tez szukac kompletnej?

            Komentarz


            • #7
              adam7677, ewentualnie możesz mieć tylko problem ze spryskiem tylnej szyby. W naszych przed fl mamy centralnie w głowicy wycieraczki, a po fl maja w lampie stopu. Ogólnie jak kupisz goła klapę przełożysz wszystko P&P a jeżeli bebzie miała światło stopu tylko poprowadzisz wężyk sprysku inaczej

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz


              • #8
                Rozumiem,wielkie dzieki za odpowiedz.

                Komentarz


                • #9
                  Mogę trochę doradzić od strony technicznej. Klapa jest ciężka i trzeba zapewnić pomoc drugiej osoby, a najlepiej dwóch, bo trzecia osoba będzie wtedy wkręcać sruby bez problemowo. Wymieniałem klapę z pomocą jednej osoby, i trzeba było trochę się nagimnastykować. Na dachu mniej więcej na szerokość 30÷40 cm warto nałożyć i przykleić taśmą osłonę z kartonu, zapobiegnie porysowaniu i wgnieceniu dachu przy celowaniu do przykręcenia zawiasów, będzie można też oprzeć klapę w celu ewentualnego "odpoczynku" i naradzenia się co do sposobu dalszego dzialania. Oczywiście wszystkie śruby i narzędzia muszą być pod ręką, najlepiej na podłodze bagażnika. Zapobiegnie to odrywaniu rąk i schylaniu się np. aż do ziemi. Trzeba na wszelki wypadek przygotować ze dwie drewniane listewki mogą się przydać w celu podłożenia lub użycia dżwigni. Silowniki powinny być przygotowane do natychmiastowego wciśnięcia po zaczepieniu śrub zawiasów. Warto też mieć w pogotowiu kołek o długości co najmniej 1,5÷1.8m w celu podparcia klapy.
                  Może się okazać, że trzeba regulować drugi koniec zwiasów, a więc trzeba być przygotowanym na demontaż podsufitki na odległość około 0,5m i osłon z tym związanych. Podsufitka daje się łatwo wyginać, i jeżeli nawet nieco się załamie, tych załamań nie widać po ponownym zamontowaniu.

                  Komentarz


                  • #10
                    Marian2 dzieki za odzew i Link w Nowym Roku wszystkiego najlepszego.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X