Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odpowietrzanie zbiornika paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odpowietrzanie zbiornika paliwa

    Ja zwalczam z synem Grants'a (złoty jest nr 1) :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
    VW Golf V

  • #2
    odpowietrzanie zbiornika paliwa

    mam to auto od niedawna i kolega mi powiedział że pod korkiem od baku jest taki "dzyndzel" do odpowietrzania zbiornika. mam pytanie czy wskazane jest takie odpowietrzanie(tankuje trochę na stacjach benzynowych, a czasami od sąsiadów za wschodniej granicy ) ostatnio przetestowałem to i zalałem go pod korek i na wskaźniku było niby na pełny, ale po odpowietrzeniu weszło jeszcze 10 l i wskazówka zatrzymała sie na końcu "pełnego". wiem że w lecie na pewno nie powinno się tak wlewać bo paliwo się rozszerza itp ale jak to jest w sezonie zimowym czy jesiennym ??? podobno pojemość zbiornika jest 55 litrów, ale po odpowietrzeniu czy przed ??? podobno jak się wkłada "pistolet" na stacji to on zahacza i jednocześnie odpowietrza, ale ja nic takiego u siebie nie zauważyłem
    jak to z tym jest ???

    Komentarz


    • #3
      krzychuuu80, Odpowietrznik znajduje się we wlewie po lewej stronie,to jest taki cypel który naciskasz pistoletem i lejesz paliwo.Poświeć sobie latarką to zobaczysz go.Co do pojemności zbiornika paliwa to 55l ma sam zbiornik bez odcinka korek-zbiornik paliwa.W ciepłe paliwo paruje więcej stąd zapas pojemności.(chodzi o ten odcinek).Jeżeli bezpośrednio po tankowaniu jedziesz w dalszą trasę to nie ma problemu.Problem może być jak zatankujesz pod korek i postawisz auto w słońcu na dłuższy czas.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        Tankujesz do pierwszego odbicia. Później naciskasz pistoletem ten "dzyndzel" po lewej stronie. Następnie dolewasz, odpowietrzasz i tak do momentu, aż ci się więcej nie zmieści. Mój rekord, to prawie 57 litrów przy pustym baku.
        Co do zwiększania objętości paliwa pod wpływem temperatury i związanej z tym szkodliwości, to zdania są podzielone. Ja się tym nie przejmuję.

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • #5
          Ja zawsze tankowalem z wcisnietym tym guzikiem.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            ja w swoją upycham 61L po sam czubek.

            Komentarz


            • #7
              @aniol
              ja wiem gdzie on się znajduje - kolega mi wytłumaczył
              tylko pytałem czy to jest"szkodliwe" czy nie bo zawsze tankowałem pod korek bez wciskania tego "dzyndzla", a jak się dowiedziałem że coś takiego jest to bez problemu jeszcze 10 litrów wlałem po odpowietrzeniu
              no ale dobrze wiedzieć że nic się złego nie stanie jak się będzie tak nalewać zwłaszcza przed dłuższą trasą

              Komentarz


              • #8
                Kolego nie wymyślaj tylko lej aż pistolet odda ropa się pieni więc oczywistym jest ,że jak sie odstoi to jeszcze troche wejdzie .Jak będziesz chciał czy to benzynę czy ropę dolać pod korek to sobie wlej przecież to nie ma żadnego znaczenia .Jeżeli masz problem to jak pistolet odda to zakręć korek i jedziesz nie widzę tu problemu litr więcej czy mniej czy nawet 5 litrów co to ma za znaczenie ? to nie Rosja jakieś bezkresne przestrzenie ,że trzeba byłoby martwić sie o tankowanie.

                Komentarz


                • #9
                  no ja wiem, ale chciałem tylko wiedzieć co i jak

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X