Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgania na biegu jałowym - dwumasa ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgania na biegu jałowym - dwumasa ?

    Czołem
    Zamieszczone przez SS
    maksiu, nie nadążam za Twoimi avatarami :szeroki_usmiech
    Nie tylko ty :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Czw 02 Kwi, 15 08:41 ]
    maksiu, A może z podesłać ci którąś z tych :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech











    [ Dodano: Czw 02 Kwi, 15 08:44 ]
    Albo nasz rodzimy :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech


  • #2
    Drgania na biegu jałowym - dwumasa ?

    Pewnie się uśmiejecie, ale jednak spytam - czy moja octavia ma dwumasę?

    silnik 2.0 AZJ, przebieg 103 kkm.

    Mam niewiekie falowanie obrotów i lekkie drgania na biegu jałowym. Wymienione świece, przewody, wyczyszczona przepustnica + adaptacja i bez zmian. Komp nie pokazuje żadnych błędów. Już dwóch mechaników oglądało i obaj stwierdzili, że nie ma się czym przejmować. "Jeździć, bo jeśli komp nic nie pokazał to jak wróżenie z fusów" .

    Trochę się jednak obawiam - planuję w sierpniu odbyć trasę na Nordkapp i z powrotem, jakieś 7 - 8 tysięcy kilometrów i wolałbym zminimalizować szansę awarii...
    Octavia I liftback 2.0 AZJ 2004r.

    Komentarz


    • #3
      rafalkry, zbenzyniakow dwumasy mialy 1.8 turbo no i oczywiscie RS-ka, twoj go nie ma
      pekool

      Komentarz


      • #4
        pekool, wielkie dzięki. Wznawiam w takim razie poszukiwanie mechanika, który będzie w stanie ogarnąc temat, a nie opierać się tylko i wyłącznie na wskazaniach kompa. Ciekawe, czy w Krakowie taki istnieje .
        Octavia I liftback 2.0 AZJ 2004r.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez rafalkry
          pekool, wielkie dzięki. Wznawiam w takim razie poszukiwanie mechanika, który będzie w stanie ogarnąc temat, a nie opierać się tylko i wyłącznie na wskazaniach kompa. Ciekawe, czy w Krakowie taki istnieje .
          ja mam te same objawy. 2004 rok. 109 tys przebieg. Tylko u mnie jest tak ze te drgania są sporadyczne

          Komentarz


          • #6
            Grzegosh,

            U mnie objawy są cały czas, nieważne czy silnik ciepły czy zimny. Zawsze na luzie delikatnie faluje i czuć to falowanie też na budzie. Jeśli wpadniesz na jakiś trop, daj proszę znać. Ja już tracę powoli nadzieję .
            Octavia I liftback 2.0 AZJ 2004r.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez rafalkry
              Grzegosh,

              U mnie objawy są cały czas, nieważne czy silnik ciepły czy zimny. Zawsze na luzie delikatnie faluje i czuć to falowanie też na budzie. Jeśli wpadniesz na jakiś trop, daj proszę znać. Ja już tracę powoli nadzieję .
              U mnie podczas bujania budą obrotomierz nie notuje nic. Obroty trzyma a karoseria zabuja.

              Komentarz


              • #8
                Sprawdźcie poduszki silnika. Byc może są już wykończone a najbardziej od strony skrzyni biegów.
                Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                Komentarz


                • #9
                  polecam wgranie nowego softu sterownikowi silnika.

                  Komentarz


                  • #10
                    rafalkry, jeszcze cewka spróbuj podmienić od kogoś kto nie ma podobnych objawów
                    Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam na forum
                      I jak koledzy czy komus udało sie rozwiązać problem lekkich falowań i drgań w 2.0 AZJ ??

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X