Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja raz działa raz nie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja raz działa raz nie.

    chrisk_89, :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

    [ Dodano: Pon 03 Sie, 15 12:31 ]
    Widać, że święte miasto na urlopie :P
    Pozostaje czekać na innych pisarzy

    Big Brother czuwa ale Mirka nie widzę :P
    Rewal

    [ Dodano: Pon 03 Sie, 15 14:35 ]
    powoli kończę pracę więc do usłyszenia jutro (o ile ktoś będzie miał ochotę coś napisać).

  • #2
    Klimatyzacja raz działa raz nie.

    Link tutaj pierwszy raz oczytałem się już z lekturą na temat mojej klimatyzacji ale jakoś nie mogę sprecyzować co ją boli.Mianowicie:Posiadam climatronik nabiłem czynnik klimka chlodziła do 5,6 razy odpaleń auta później już nie wentylatory załaczają sie sprzegło słychać i zauważyłem że jak pojechałem raz jeszcze podpiąć się pod maszynę do klimy było o 130g za dużo czynnika.Klima po odłączeniu wystartowała odessali za dużą ilość i znów może na 5,6 razy odpaleń auta działała.Co zauważyłem:gdy wyłączę na off po kilku minutach gdy odpalę ją czasami zastartuje.Klemy od akumulatora czyste bezpieczniki dobre więc co ją tak boli że raz ruszy raz nie?Proszę o jakiś pomoce by nie pakować się na naciągacza mechanika.

    Komentarz


    • #3
      1. bezpiecznik na aku wypala mu się gniazdo.
      2. czy widzisz że próbuje sprężarka zastartować (delikatnie falujące obroty)
      3.na lewej podłużnicy jest moduł który obsługuje wentylatory i tam też może być problem
      4. kiedy był wymieniany osuszacz
      5. no i same wentylatory może sie zacinać
      jakby co posiadam kabel vag

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pablokinah
        1. bezpiecznik na aku wypala mu się gniazdo.
        2. czy widzisz że próbuje sprężarka zastartować (delikatnie falujące obroty)
        3.na lewej podłużnicy jest moduł który obsługuje wentylatory i tam też może być problem
        4. kiedy był wymieniany osuszacz
        5. no i same wentylatory może sie zacinać
        1 bezpieczniki dobre gniazda ok co zauwazylem na wtyczce od sprezarki jest 9V na wlaczonej klimie na wylaczonej tylko prad z aku (4V bez wlaczonej stacyjki)
        2 sprezarka staruje zawsze i wentylatory tez po kazdym zalaczeniu climatronica
        3 nie zagladalem
        4 auto sprowadzone wiec nie wiem kiedy ktos wymienial
        5 wentylatory smigaja.
        Słuchaj!w nocy wracalem temp.zew.jakies 22 stopnie i klima mi sie załaczyla chlodzila az zaa...zrobilem 60km na wlaczonej wiadomo ustawialem rozne opcje LO cieplej zimniej wszystko smiga.Sam climatronic zwieksza nadmuch do temp.w srodku wiec tu mysle ok.I okaze sie popoludniu stoi w pelnym sloncu czy bedzie chlodzic.Bo zalaczac zalacza sie wszystko normalnie.

        Komentarz


        • #5
          U mnie na początku raz się załączała a raz nie pomyślałem że brak gazu(pojechałem nabić klime) było ok jakiś miesiąc i potem znowu było to samo aż przestała działać i zauważyłem że próbuje zapiąć sprężarkę ale bez skutku i w moim przypadku okazało się że osuszacz wymieniłem i już drugi rok niema problemu, zalecają wymiane osuszacza raz na trzy lata
          jakby co posiadam kabel vag

          Komentarz


          • #6
            Dwa dni z rzedu chlodzila ale w temp okolo 20 stopni ale nie wiem czy to regula bo dzis wracajac z nocki rano ladnie cyknela i chlodzila a mowie wlacze Econ i w trasie potem ja zalacze by sprobowac i nic juz nie zalaczyla sie.Objaw naprawde wyglada mi na jakis elektryczny.Umawiam sie jutro do elektryka moze cos zaradzi.Bo byc moze te 9V za malo by ruszyc sprezarke.A jak zalaczyla to proba na wolnych az milo chlodzila tempo w zasadzie nie mierzylem z kratek ale nie jest to sprezarka.

            Komentarz


            • #7
              Jak uważasz że elektryczny to climatronik ma opcje odczytywania błędów
              jakby co posiadam kabel vag

              Komentarz


              • #8
                Link krótko mój problem i doświadczenie z tą usterką.A mianowicie elektrycznie wszystko sprawdzone jest ok.Błędów zero, klima się załącza jak należy wentylatory też.Wymieniono zawór rozprężny po drugim dniu to samo(nie działa ), źle postawiona diagnoza.Kolejnym podejściem była wymiana zaworu sterującego w sprężarce, jeden dzień i znów klima nie działa.Po rozebraniu obudowy podczas wymiany zaworu sprężarki twierdzili że sprężarka jest w dobrej kondycji i polata jeszcze.Ale to było w czasie tych 30 stopniowych upałóLinkęc pozostało mi zbieranie na nowa (używaną sprężarkę)bo trzyma na niskim ciśnieniu 6 bar i nie chce spaść)nie włączałem przez 2 tyg.klimy.Wczoraj 18 stopni na dworze cyk klima lata.Ręce opadają co jest walnięte.Czy faktycznie taki objaw fuzlowania robi sprężarka czy jakiś czujnik baryczny czy coś podobnego bo też coś magicy wspominali o tym.

                Komentarz


                • #9
                  piomus6, a może przyczyna tkwi w jakiejś pierdułce. Kiedyś u mnie klima raz się załączała innym razem nie. Wymieniłem sprężarkę by ło git 2 dni i znowu to samo. Zacząłem szukać sam i okazało się że jest uszkodziny przewód przy wtyczce co dochodzi do sprężarki klimy. Jak coś będę ostatni weekend sierpnia w Bydgoszczy u rodziców to możemy się jakoś spiknąć i chwilę pogrzebać

                  филип
                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                  Komentarz


                  • #10
                    Mam ten sam problem, z kilimatyzacją i mechanik Mi powiedział że jest to po prostu wina nie szczelnej klimatyzacji, której koszt naprawy wyniesie w granicach 300-400 zł i chciałbym się was zapytać czy znacie jakiś dobry P.H.U. LUMA]serwis z auto częściami poznaniu[/url], w którym znajdę niezbędne potrzebne Mi części do mojej Octavii - może to być jakiś szrot z używanymi częściami

                    Komentarz


                    • #11
                      pablokinah,słuchaj powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy po załączeniu klimy masz ten osuszacz cieply ,gorący bo w moim drugim aucie po załączeniu jest gorący a w skodzie zimny.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez piomus6
                        pablokinah,słuchaj powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy po załączeniu klimy masz ten osuszacz cieply ,gorący bo w moim drugim aucie po załączeniu jest gorący a w skodzie zimny.
                        toś mnie zaskoczył nie wiem muszę sprawdzić to ci napiszę
                        jakby co posiadam kabel vag

                        Komentarz


                        • #13
                          A sparwdzałeś preostat?
                          Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Czujnik działa.Podlaczalem sprężarka na krótko sprzęgło pstryk wentylatory chodzą a w środku nie chlodzilo. W tygodniu parę razy mi zalaczyla i chłód leciał aż miło i znów nie chlodzi obstawiam sprężarkę po sprawdzeniu na krótko.

                            Komentarz


                            • #15
                              Pytam jeszcze raz..... preostat sprawdzony?
                              Lubi sie zawieszać .......... i wtedy raz chłodzi a raz nie.
                              Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                              Komentarz


                              • #16
                                lookashECLsłuchaj po odpieciu wtyczki czujnika sprezarka przestaje dzialac.Wiec jest sprawny.Po zalozeniu wtyczki zalacza sie sprezarka i wentylatory bez problemu a nie chlodzi.Jak zalączysz nie mam tego specyficznego syczenia a urzadzenia dzialaja sprezara i wentyle i dodam ze weze sa wtedy dwa cieple.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Skoro jest tak jak opisłeś .............. to faktycznie moze być spreżarka
                                  Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Sprawdziłem osuszacz mam zimny
                                    jakby co posiadam kabel vag

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X