Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedni zderzak Nowy zamiennik czy używany oryginał ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przedni zderzak Nowy zamiennik czy używany oryginał ?

    Cieszyn też jest Śląski a Ostrava ?

    pstryczek,
    Zamieszczone przez pstryczek
    Spotkania śląskie
    a mi jakoś te Spontany bardziej ,
    chyba ze trochę Polskiego Spotkania i trochę Śląskiego Śląskie - Spotkania Śląskie he he he
    ja wole Spontany Śląskie ...

    georgg, dla mnie też nazwa jest obojętna , tak jak pisała Kasia to my robimy robotę

    ale pytam , bo dobrze było by coś ustalić do 10 Spontana

  • #2
    Przedni zderzak Nowy zamiennik czy używany oryginał ?

    Witam,

    Mam pytanie co wg Was było by lepszym rozwiązaniem kupno nowego zamiennika przedniego zderzaka, dokładnie tego : Link czy kupno używanego oryginalnego zderzaka? Aktualny zderzak został uszkodzony i popękał, generalnie nadaje do "pospawania". Słyszałem że zamienniki gorzej przyjmują lakier i potrafi poodpadać tylko czy to rzeczywiście tak strasznie wygląda jak mówią? Teraz w tym zderzaku co jest założony chyba jakieś mocowania się zerwały czy coś i własnie nie wiem które rozwiązanie wybrać. Bardzo proszę o rady, co o tym sądzicie i jak Wy byście zrobili na moim miejscu?

    Poniżej macie fotkę aktualnego zderzaka i na zdjęciu widać własnie że nie jest dokońca dobrze dopasowany

    Link

    Komentarz


    • #3
      Dostalem kiedys zamiennik pomalowany juz w kolor auta. Za chiny to nie chcialo pasowac, tak jakby po wplywem temperatury w komorze skurczyl sie i byl za niski i za waski :lol:

      Kupilem ori w kolorze i pasowal od strzalu
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        skuziuk, Ja bym zamiennikami sie nie zajmował.Spróbuj poszukać na allegro oryginalny,używke pod kolor,kod lakieru.Masz pospolity kolor dlatego masz duże szanse.Z zamiennikami różnie bywa,nie zawsze pasują na 100%.Nie tylko zderzaki ale i inne części karoserii.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Zdecydowanie używka. Szukaj takiej by była w pobliżu i sam obejrzysz jej stan. Z zamiennikami jest tak, że ciężko je spasować i zawsze trzeba przerabiać. Tym bardziej, że za wyjątkiem "jakość oryginału" nie ma słowa o producencie. Tutaj możesz mieć pogięte ślizgi i dlatego kiepsko wisi.
          Części Skoda Octavia I 1.6
          http://olx.pl/oferty/uzytkownik/VXib/

          Komentarz


          • #6
            Super wielkie dzięki za rady, widzę że nieźle bym się nadział na ten zamiennik jutro podeśle fotki tych pęknięć to może uda się wspólnie oszacować koszta regeneracji i malowania tego zderzaka a te ślizgi to można dokupić gdzieś czy dorobić ?

            Komentarz


            • #7
              skuziuk, Jak ściągniesz czarną listwe zderzaka po bokach zobaczysz łebki dwóch śrub a pod nimi taką jajowatą podkładke.Jak odkręcisz te śruby,ściągniesz podkładke to zobaczysz prostokątną blaszke z przyspawanymi nakrętkami w które wkręca się te śruby.Jak ci zderzak odstaje to zawsze możesz delikatnie puknąć w blaszkę w strone silnika.Nie zapomnij odkręcić pare torxów z nadkola i kierownicy wlotu powietrza.
              http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
              Pozdrawiam ANIOL

              Komentarz


              • #8
                a no to elegancko juz jeden problem z głowy Wielkie dzieki

                Komentarz


                • #9
                  Kiedyś kupiłem "hokejkę" pod zderzak w zamienniku do O2 i okazało się, że jest 3 cm za krótka.

                  Komentarz


                  • #10
                    skuziuk, Wejdz sobie w etk-e w tym linku powinna coś ci podpowiedzieć
                    Forum - Octavia Club Polska
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #11
                      O to napewno się też przyda dzieki aniol

                      Podrzucam fotki które dziś zrobiłem Opłaca się to robić czy za dużo z tym zachodu ?

                      1. Link
                      2. Link
                      3. Link

                      PS !

                      Zapomniałem dodać, byłem dziś u lakiernika zapytać o koszty naprawy. Powiedział że pospawanie z pomalowaniem w granicach 400-450zł, co do tego złego dopasowania z prawej strony mówił że to pewnie ten ślizg i że to że 20zł kosztuje. Nie orientuje się w tych sprawach a wy co myślicie? To uczciwa cena jak za taką robotę?

                      Komentarz


                      • #12
                        skuziuk, Za taką cene kupisz używany pod kolor w dobrym stanie.Tylko najgorsze te szukanie
                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                        Pozdrawiam ANIOL

                        Komentarz


                        • #13
                          No własnie w tym rzecz Zanim znajde taki który bedzie odpowiedni to sie zejdzie pewnie tym bardzej ze allegro pełne roznych "połamańców" w sumie lepiej kupic pod kolor troche droższy niż kupic w innym i dac 300zł za malowanie

                          [ Dodano: Sro 21 Sty, 15 15:00 ]
                          Byłem dziś w Carsed'zie Skody, mają na stanie jeden zderzak. Gościu krzykną 500 zł po nie wiadomo ilu rabatach :O + 200zł za malowanie, więc pozostaje przy szukaniu dobrej używki


                          Jeszcze jedno pytanie: Gdzie znajdę w samochodzie jakąś tabliczkę z nrem koloru nadwozia swojego samochodu ?

                          Komentarz


                          • #14
                            Prawa podłużnica
                            bagażnik - na wklejce jeśli nadal widoczne
                            wewnątrz lusterka
                            Części Skoda Octavia I 1.6
                            http://olx.pl/oferty/uzytkownik/VXib/

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X