Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gałka zmiany biegów + mieszek pytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gałka zmiany biegów + mieszek pytanie

    Ja chce cos taniego z wlassna kuchnia I lazienka

  • #2
    Gałka zmiany biegów + mieszek pytanie

    witajcie

    nie zagłębiałem się w ten temat bliżej ale moja gałka z mieszkiem wyglądały jak po ataku na hiroszime więc postanowiłem kupić sobię gałkę z mieszkiem na allegro co się okazało kupiłem gałke + mieszek do skody octavii 1 i ta gałka z mieszkiem nie pasują do mojej skody co się okazało średnica w nowej gałce wynosiła 22 mm a moja stara gałka ma tylko 12 mm nigdzie na allegro nie mogę dostać takiej gałki od jakich aut mam szukać aby znaleźć odpowiednią moje numery to 1U0 711 113 z góry dzięki za odpowiedź

    Komentarz


    • #3
      Większa średnica "nowej" gałki to w zasadzie nie problem, bo przy dobrych chęciach można dorobić przejściówkę. To znaczy zamontować na przeciętej (nie całkowicie) wzdłuż, plastykowej lub metalowej tulejce o odpowiedniej średnicy. Gorzej z mieszkiem, jeżeli jest zbyt mały, nic się nie da zrobić.
      Moja rada, to nie wyrzucać starego, tylko popruć na szwach, wyciąć odpowiednie kawałki ze starej kurtki, lub torebki, np. ze szmateksu, i uszyć mieszek. Napewno nie będzie gorszy od tego kupionego. Wbrew pozorom, skóra szyta nawet nie równo, ręcznie, dobrze wygląda. Tym bardziej że taki mieszek z zasady musi być "pogięty i pomarszczony".

      Komentarz


      • #4
        gałkę którą kupiłem już odesłałem i poprosiłem o zwrot gotówki. jakieś zamienniki z innych aut znasz gdyż niechce mi się za bardzo szyć mieszka ze względu że i gałkę również mam rozwaloną. Ta gałka będzie pasować ?? Link

        Komentarz


        • #5
          marky2552, Ta ci podejdzie.Ja sobie taką zamówiłem(czarną) z mieszkiem tylko że mieszka nie zakładałem bo nie pasuje.Ale sam mieszek dorwałem na innej aukcji,skompletowałem,zamontowałem i jest dobrze
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #6
            Dokładnie, mieszek osobno lub przełożyć obecny jak jest ok do ramki. Również mam gałeczkę czarną od Golfika.

            Komentarz


            • #7
              Oto chodzi że i mieszek jak i gałke mam zmasakrowaną gałka tam pryszcz jakoś wejdzie gorzej z ramką bo boję się że nie bedzie pasować. To mieszek z jakiego auta mam sobie dokupić ?? Jakieś sugestie ?

              Komentarz


              • #8
                marky2552, Na aukcjach na allegro są mieszki do OI.Zamawiasz mieszek,osobno gałke z golfa4,kompletujesz,zakładasz i to wszystko.
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz


                • #9
                  Tylko że żaden mieszek mi nie pasuje od octavii

                  Komentarz


                  • #10
                    marky2552, Popatrz dobrze na allegro,jest tego pełno np.
                    Link
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja wiem że tego pełno ale nie każdy rozmiar ramki montażowej mi pasuje ja potrzebuje ramke o 13.5 cm długości i 9.5 cm szerokości a na większości aukcji są ramki mieszka o rozmiarze większym niż ja potrzebuję ale ok zapytam sprzedawcy o wymiary ramki i wtedy bede mógł decydować czy kupić czy nie

                      Komentarz


                      • #12
                        marky2552, Nie wiem o co chodzi ale ramki były w jednym rozmiarze w OI.
                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                        Pozdrawiam ANIOL

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie były są gałki o średnicy 22mm z ramką 14.5 cm długości i 10.5 szerokości a ja potrzebuje 12 mm z ramką 13.5 na 9.5 cm.
                          Kupiłem gałke od skody octavii 1 do mojej octavii 1 i jak widzisz mój 1 post to nie pasowała a to dlaczego bo miała większą ramkę niż moj stary mieszek

                          Komentarz


                          • #14
                            marky2552, To tak,kup gałke 12mm bo taka jest do ciebie a mieszek jak będziesz zamawiał to podaj twoje wymiary
                            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                            Pozdrawiam ANIOL

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez aniol
                              marky2552, Popatrz dobrze na allegro,jest tego pełno np.
                              Link
                              dostałem odpowiedź na temat wymiaru ramki ale niestety napisali że w zestawie nie ma ramki lol kupię chyba gałkę od skody fabii tam ramka jak i gałka będą pasować nawet już znalazłem :Link

                              Komentarz


                              • #16
                                marky2552, A dlaczego chcesz wymienić ramke :?: Ja kupiłem gałke z G IV i sam mieszek bez ramki do octavi 1.Przełożyłem i jest gut
                                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                Pozdrawiam ANIOL

                                Komentarz


                                • #17
                                  a jak to przełożyć albo zakleic do starej ramki jakiś klej specjalny do tego ??

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    marky2552, Zakładasz na starą ramkę,podwijasz od spodu i na dobry klej.Teraz jest taki wybór klejów że szok.Musisz se wybrać odpowiedni.A wszystko to możesz zrobić w domu.Zakładasz nowy mieszek na ramke,drugą strone na gałke zakładasz plastikową obejme i tylko zostaje po włożeniu gałki na drążek ścisnąć obcęgami opaske zaciskową.Wciskasz ramke na miejsce i koniec operacji.
                                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                    Pozdrawiam ANIOL

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      dobła to będziemy kleić zamówie sobie mieszka z twojego postu i gałkę z Golfa IV jak by co to będę pytać dzięki za pomoc

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        marky2552, Tylko szukaj mieszka dedykowanego do octavi1.Żadnego uniwersalnego nie bierz bo to niewypał.

                                        [ Dodano: Pon 02 Lut, 15 22:53 ]
                                        Ja mam taki komplet założony z tym że mieszek mam przeszyty czarnymi nićmi.W tym linku producent ma wybór koloru skóry i nici.Też ciekawie wyglądają.
                                        Link
                                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                        Pozdrawiam ANIOL

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          a czarny mieszek z niebieskimi nićmi ładnie by wyglądał jak myślisz ??
                                          dobra nie ważne już zamówiłem mieszek z twojego linku jeszcze raz dzieki za pomoc

                                          [ Dodano: Pon 09 Lut, 15 22:23 ]
                                          no gałka przyszła mi już dawno i pasuje lecz cały czas czekam na mieszek a już ściągłem stary mieszek z ramki i jeżdże z taką dziurą ehh myślę że będzie to pasować idealnie bo zamówiłem gałkę z golfa IV co prawda taką trochę chińską ale jest i mieszek czarny z niebieską nicią

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X