Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewanie tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewanie tylnej szyby

    Zamiast wprowadzać akcyzę na auta powyżej i poniżej dwóch litrów pojemności(co za debil to wymyślił i po co?).Akcyza powinna być uzależniona od klas emisji.Stare trujące auto akcyza Link z niską emisją,akcyza symboliczna.

  • #2
    Podgrzewanie tylnej szyby

    Od niedawna jestem posiadaczką Skody Octavii I Combi 2004r. Mam pewien problem z podgrzewaniem tylnej szyby.
    Po kupnie samochodu nie działało w ogóle. Lampka kontrolna na przycisku się świeciła, ale rezultatów grzania brak. Wymieniłam bezpiecznik odpowiadający za grzanie tylnej szyby i coś jakby ruszyło, ale nie do końca (przynajmniej tak mi się wydaje). Szyba nagrzewa się (o ile w ogóle to robi) dość wolno. Przy zamarzniętej szybie w ogóle nie widać rezultatów grzania, chyba że po jakimś czasie przejedzie się wycieraczką. Jeśli chodzi o odparowywanie szyby to dzieje się to w postaci małych plamek. Tzn. szyba odparowuje plamkami, a nie jakąś sensowną powierzchnią.
    Niestety wcześnie jeździłam tylko małymi samochodami więc też nie do końca wiem jak powinno to wyglądać w większym samochodzie.
    Więc moje pytanie brzmi: Czy to ogrzewanie rzeczywiście działa, czy tylko tak mi się wydaje? Co mogę zrobić z tym ogrzewaniem aby działało tak jak należy - bez stawiania do serwisu.

    Komentarz


    • #3
      mrowka, Poczytaj sobie może pomoże
      Forum - Octavia Club Polska
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        Dzięki . Szukałam czegoś na forum przed wstawieniem postu ale nie udało mi się nic znaleźć.
        Już zabieram się za lekturę .

        Komentarz


        • #5
          Przy zamarzniętej lub zaparowanej szybie, po włączeniu ogrzewania, po kilku minutach powinny byś wyrażnie widoczne linie o szerokości okolo 1cm wolne od pary lub lodu. Dłuższe grzanie, to poszerzanie się tych linii, aż do całkowitej przejrzystości szyby. Jeżeli tak nie jest, to z reguły zbyt mały prąd czego winą mogą być wyłącznik, zły kontakt przewodow lub bezpiecznika, brak dobrej masy przewodu przy szybie, a nawet nadłamane/przełamane przewody w przelotce do tylnej klapy. Jeżeli szyba wogóle nie "grzeje" chociaż dochodzi do niej napięcie, to może być oderwany jeden z konektorów przy szybie.
          Jeżeli przerwane kilka ścieżek (zdarza się), to tylko one nie "grzeją". Chyba że ktoś nie uważnie przewoził bagaż i wszystkie ścieżki przerwane.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X