Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki wentylator do klimatyzacji??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki wentylator do klimatyzacji??

    Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
    Sa osoby ktore maja fioła na punkcie dzwiekow/muzyki i dla nich hi-fi za 3tys gra słabo i slychac same niedoskonalosci. Jest tez druga grupa - o "pierwszym stopniu umuzykalnienia" - czyli wiedzaca kiedy graja

    Dla mnie te 8k nie ma sensu, bo roznicy w dzwiekach az takiej nie odczuwam i zwykle naglosnienie jest wystarczajace. Choc jak troche Cie wkurzaja dzwieki, to znajdz kogos, kto ma wygluszone autko i umow sie by CIe przewiozl - wtedy sprawdzisz czy warto.

    Jak masz troche czasu i miejsce to moze warto samemu wygluszyc czesc auta? Drzwi to tylko rozebranie boczkow. Bagaznik - jeszcze mniej, bo tylko zdjac materiałowa tapicerke i plastiki przy lini okien (bo dostanie sie pod zapas to 5minut z piwem w rece).

  • #2
    Jaki wentylator do klimatyzacji??

    Mam pytanko wie ktoś jaki musi być wentylator do klimatyzacji który jest z przodu na chłodnicy klimy?
    Bo mam ślad na chłodnicy po wiatraku i wolny kabel a w ramce gdzie jest wentylator chłodnicy nie ma miejsca na mały wentylator klimy.
    Widziałem wentylatory które są zespolone w jednej ramce a mi zalezy na jednym na przód.
    Może ktoś coś podpowiedzieć?
    Octavia 1,8 AGN 98'
    Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

    Komentarz


    • #3
      Jesli nie masz klimy to 1 duzy wentylator, jesli masz 1 duzy I 1 maly

      Komentarz


      • #4
        pawloo84, tylko że koledze pewnie zależy na podpowiedzi jakiej mocy ma być ten wentyl...

        fred, ja bym powiedział w ten sposób. Tych wentyli było kilka rodzajów. Zadzwoń sobie do ASO i poproś jaki ma być. Na pewno powiedzą, po zadaniu ci kilku pytań odnośnie rocznika, silnika i wyposażenia. Może nawet po VINie będą dopasowywać.
        Na bank podadzą ci konkretny model - nr części, a jak już będziesz wiedział jaki nr części, to resztę sobie upatrzysz i kupisz np tańszy zamiennik, lub może nawet ORI

        Swoją drogą, zapytaj przy okazji, za ile będzie u nich, bo można się nieźle czasem zdziwić.
        Zamawiałem ostatnio kilka drobiazgów i cenami bardzo mile się zaskoczyłem :szeroki_usmiech
        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

        Komentarz


        • #5
          Ogólnie z tego co widziałem to jak jest klima to w jednej ramce są dwa wentylatory.
          A ja mam klime i mam jeden wentylator w jednej ramce i nie ma miejsca na drugi.
          A za to na chłodnicy klimy z przodu widać ślady po wentylatorze i jest jeden kabelek wolny. I sie zastanawiam czy to bylo od klimy czy moze webasto?
          Bo chyba seryjnie nie bylo dwóch wiatrakow oddzielnie? Z przodu od klimy a z tylu od chlodnicy.
          Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

          Komentarz


          • #6
            fred, podjedź do ASO albo zadzwoń - z tego co ja przerabiałem, w jedynce - to wentylator dobierają po VIN. Były różne konfiguracje i warianty
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              fred, były różne rozwiązania w zależności od rocznika i wyposażenia.
              W jednych był tylko jeden w innych 2 wentylki.
              Zazwyczaj ten mniejszy był wszędzie taki sam, ale za to ten większy był już różny. Były przynajmniej 3 rodzaje, jak nie więcej.
              Miały różną średnicę śmigieł i moc samego silnika na różnych zakresach.
              Prawdopodobnie masz ten model:
              Wentylator chłodnicy Skoda Octavia I Fabia I fi345mm - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
              ewentualnie ten:
              Wentylator chłodnicy klimatyzacji Skoda Octavia I fi290mm - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
              Zero pewności, bo jeden to 345 mm a drugi 290 mm...

              Zatem przestań marudzić i wymyślać :P , przedzwoń do ASO - przynajmniej zaoszczędzisz na paliwie i podadzą ci konkretny numer części dedykowany do twojego auta.
              Jak już będziesz znał nr części, to wtedy możesz kupić zamiennik za powiedzmy 120,- zamiast 350 w ASO
              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

              Komentarz


              • #8
                Ok ok dzięki,

                Tylko jak patrze na fotki tych wentylatorów to mam inną wtyczke która jest wolna.
                Zadzwonie do ASO i się dowiem.
                .pytanko jeszcze jedno jak wcześniej klima bez wentylatora była odpalana to klima mogła się rozwalić??
                Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez fred
                  Zadzwonie do ASO i się dowiem.
                  Otóż to

                  Zamieszczone przez fred
                  jak wcześniej klima bez wentylatora była odpalana to klima mogła się rozwalić?
                  Nie powinna, zazwyczaj spada wydajność.
                  Kiedyś jechałem do Budapesztu nie wiedząc o kończącym się wentylku. Podczas jazdy wszystko wporzo, ale po wjechaniu w budapesztańskie korki bardzo szybko zauważyłem, że się klima skończyła :twisted:
                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja jak w swojej jedynce wymieniałem duży wentylator - to od razu padło pytanie o VIN - wtedy 100 % pewności który trzeba
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie ma pewności. W serwisie podali mi dwa numery: 6X0959455F oraz 1C0959455C ponoć różnią się mocą - 220 i 250W.
                      Zalecili demontaż. Czy taki demontaż to trudne zadanie?

                      Komentarz


                      • #12
                        Trzeba trochę popracować .

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez krzysztof12019 Zobacz wpis
                          Trzeba trochę popracować .
                          A tak krótko poproszę w kilku punktach.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X