Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekaźnik 409 - schemat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przekaźnik 409 - schemat

    Potrzebuję schemat dotyczący przekaźnika 409 lub schemat instalacji elektrycznej (Octavia I, 2.0 benzyna, lub jakakolwiek inna benzyna, bo zapewne będzie podobnie).
    W jednym z aut czasami mam problem z odpalaniem. Mianowicie nie uruchamia się pompa paliwa, wtryskiwacze i reszta, za którą odpowiedzialny jest przekaźnik 409. Auto czasem nie odpala, potrafi zgasnąć w trakcie jazdy, innym razem odpala i jeździ normalnie. Gdy nie chce odpalić, zwarcie przekaźnika i zablokowanie go, pozwala na uruchomienie. Sam przekaźnik nie jest problemem, gdyż był podmieniany z innym i problem występował.
    Przyczyną najprawdopodobniej jest wzbudzenie przekaźnika, ale bez schematu ciężko szukać. Przekaźnik jest wzbudzany prze otwarcie drzwi, rozrusznik i później zapewne komputer (komputer pewnie również odpowiada za wzbudzenie po otwarciu drzwi).
    Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie.

  • #2
    Witam.
    Mam schematy elektryki do Octavii 1 ale nie wiem, jak załączyć pliki. Natomiast możesz zobaczyć po linkami:
    Elektronika - batee - Chomikuj.pl
    albo Przyjazny dysk internetowy - Chomikuj.pl
    Najlepiej podjedź do diagnosty i sprawdź, jakie błędy pokaże. Ja kupiłem sobie interfejs VAG KKL USB (54 zł firmy viaken), ściągnąłem 3 darmowe programy i mogę prostą diagnostykę sobie zrobić sam.

    Komentarz


    • #3
      Wszystkie błędy jakie pokazuje, związane są z rozłączeniem przekaźnika 409.

      Komentarz


      • #4
        Utek, poczytaj na tym forum o podobnym problemie

        Komentarz


        • #5
          Podaj link/

          Komentarz


          • #6
            A może problem leży w kostce stacyjki bądź jeżeli faktycznie idzie to przez drzwi to może wina wiązki bądź mikrostyku .ok
            Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

            ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

            https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

            Komentarz


            • #7
              Witaj
              Miałem dwa tygodnie temu podobny problem u mnie poleciał czujnik położenia wału, a błędów łapał bardzo dużo od sondy po wtryski tak jak by odcinał wszystko przekaźnik 409.

              Komentarz


              • #8
                Przy usterce CPWK możliwe byłoby odpalenie auta po zwarciu przekaźnika?

                Komentarz


                • #9
                  Utek przepraszam, nie wkleiłem linka, chyba przez późną porę.
                  Sporo podobnych tematów jest na forach i sugestii, jednak konkretnej odpowiedzi nie ma.
                  przekaźnik 409 auto czasem nie odpala - Szukaj w Google
                  Jak znajdziesz rozwiązanie problemu daj znać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Przy usterce CPWK są bardzo dziwne objawy czasem go odpalisz odrazu a czasem na drugi dzień.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez maj0nez Zobacz wpis
                      Przy usterce CPWK są bardzo dziwne objawy czasem go odpalisz odrazu a czasem na drugi dzień.
                      To ja wiem, ale czy ręczne połączenie styku przekaźnika 409 pozwoli na odpalenie?


                      Dziś pojeździłem trochę tym autem i usterka reaguje na wstrząsy. Więc zapewne problem jest gdzieś w kablach. Ale jak namierzyć te właściwe?
                      Ostatnio edytowany przez utek; 1393.

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolego podaj maila na PW to schemacik poleci na skrzynke.
                        ​​​​​​

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X