Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działające lewe lusterko

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działające lewe lusterko

    Witam wszystkich. Od pewnego czasu mam problem z elektrycznym lewym lusterkiem ( od strony kierowcy). Pokretło w trybie L porusza tylko i wyłacznie prawym lusterkiem, lewe ani drgnie. W VCDS wyskakuje jedynie bład grzałki lewego lusterka. Wypiąłem piny z maty grzewczwj lusterka, jednak problem dalej pozostaje. Niestety lusterko ma juz swoje lata i próba rozkrecenia srubek (torx) zakończyłka się niepowodzeniem. Dodam, ze wczesniej lusterko "zaskakiwało" co jakis czas przy rozuchu samochodu. Cena nowego to nie majatek , ale czy mozna coś oprócz okablowania sprawdzić samemu ewntualnie naprawić ...
    ?? )

  • #2
    Albo wina silniczka w lusterku i tu tylko wymiana , albo styk w przełączniku L+P w drzwiach - trzeba by zobaczyć czy da się go rozebrać i przeczyścić , albo kable w przelotce drzwi kierowcy- sprawdzić. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

    Komentarz


    • #3
      Identyczny problem mam od dłuższego czasu, czyli brak ustawiania lewego lusterka i grzania ( i tylko błąd grzania w VCDS) podmieniony joystick ustawiania lusterka na nowy, mata grzewcza lusterka sprawna, wiązka rozpruta nie tylko w przelotce, ale cała od słupka dół lewego do przelotki i cała w drzwiach- na krótko jeszcze muszę podpiąć silniczki w lusterku czy zadziałają. Tam może być winny jeszcze moduł w drzwiach kierowcy lub jego wtyczka, chociaż badałem to też i wtyka raczej nie zgnita i piny w niej, a modułu nie da się przejrzeć pod względem zimnych lutów bo do płytki nie ma całkowitego dostępu bez rozwalenia obudowy.
      Sławek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez slawento Zobacz wpis
        Identyczny problem mam od dłuższego czasu, czyli brak ustawiania lewego lusterka i grzania ( i tylko błąd grzania w VCDS) podmieniony joystick ustawiania lusterka na nowy, mata grzewcza lusterka sprawna, wiązka rozpruta nie tylko w przelotce, ale cała od słupka dół lewego do przelotki i cała w drzwiach- na krótko jeszcze muszę podpiąć silniczki w lusterku czy zadziałają. Tam może być winny jeszcze moduł w drzwiach kierowcy lub jego wtyczka, chociaż badałem to też i wtyka raczej nie zgnita i piny w niej, a modułu nie da się przejrzeć pod względem zimnych lutów bo do płytki nie ma całkowitego dostępu bez rozwalenia obudowy.
        O "stary" to na grubo poszedłeś . ja wczoraj tylko wyjałem joystick z tej obudowy plastikowej i zajrzałem do środka, lekko przetarłem sciezki, ale nic to nie dało. U mnie było ciekawe to, ze to lusterko co jakis czas "ożywało" , chociaz teraz to kompletna klapa. Zauwazyłem jeszcze jeden problem , osttanio wymieniałem zamek centralny , lewy kierowcy . Kupiłem zamiennik SKV, który teraz tez nie działa, tj otwieraja sie i zamykają z pilota wszytskie drzwi poza tym jednym. Nie działa dioda "safe", ale mikrostyk jest dobry . jak otwieramz kluczyka drzwi to wszystkie się otwierają...

        Pierwszy raz "walczę" z elektryka u siebie, do tej pory były rzeczy czysto mechaniczne...

        Komentarz


        • #5
          U mnie też lewe nie działa . Grzeje ale nie obraca . Problem niewielki bo jestem jedynym kierowcą tego auta . Z rok temu ustawiłem i jest o.k. Poprzednie lusterko działało prawidłowo ale jakiś zwyrodnialec oberwał je na parkingu . Kupiłem jakiegoś szrota za kilkanaście zł i z dwóch ulepiłem jedno . Niestety nie kręci . Z koleji z chińskiego zamka który wymieniłem rok temu jestem zadowolony . Działa bez problemu . Kupowałem Tochio czy jakoś tam .

          Komentarz


          • #6
            Ja też mam lewe ustawione na sztywno, ale wolałbym jednak żeby mi oba działały. Przy parkowaniu to nie lada zaleta... Ja staram się nie oszczędzać na częściach bo z doświadczenia wiem,że chytry dwa razy traci a używany oryginał czy dobry zamiennik to jest to, jednak jak widać na moim przypadku to i to zawodzi...

            Wracając do tematu obstawiam silniczek lub silniczki do których będę starał się dobrać i sprawdzić ich działanie

            Komentarz


            • #7
              Moim zdaniem daremny trud . Pewnie w środku wszystko jest skorodowane . Możesz spróbować zapuścić jakiś penetrator przy przy wyjściu dźwigni z napędu . PS z używaną elektryką jest taki problem że nawet najmłodsze zezłomowane skody 01 mają już 10 lat a zazwyczaj części sprzedawane na allegro pochodzą z z roczników 20 letnich i starszych . Chińczyk ma przynajmniej 2 lata gwarancji . Nowy zamiennik lusterka , koszt ok 100 zł jakby co

              Komentarz


              • #8
                A ja mam dwa lusterka z Yeti. Połamane ale silniczki pewnie sprawne. Jakby tak ktoś chciał kupić. Mogę foty wysłać.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
                  Moim zdaniem daremny trud . Pewnie w środku wszystko jest skorodowane . Możesz spróbować zapuścić jakiś penetrator przy przy wyjściu dźwigni z napędu . PS z używaną elektryką jest taki problem że nawet najmłodsze zezłomowane skody 01 mają już 10 lat a zazwyczaj części sprzedawane na allegro pochodzą z z roczników 20 letnich i starszych . Chińczyk ma przynajmniej 2 lata gwarancji . Nowy zamiennik lusterka , koszt ok 100 zł jakby co
                  Co racja to racja. Nie są to najmłodsze części, ale ich wykonanie czasami jest na plus odnośnie tego co się teraz robi.

                  Silniczki od lusterek już jakiś czas temu potraktowałem WD 40, a później białym smarem litowym, niestety pomimo tego zabiegu i ruszania siłowego mechanizmem nic to nie dało...

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X