Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o centralne zamki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o centralne zamki

    Witam moja octavia 1998 1.6 sr problem jest taki ze zamontowałem centralne otwieranie z pilota rok był spokój i teraz za cholerę nie chce otwierać z pilota tylko drzwi kierowcy,wy rozbierałem wszystkie drzwi po lewej stronie gdzie były kable przegniłe ,naderwane wymieniłem na nowe,nic nie dało jak jest ładna pogoda to zamyka ładnie jak teraz jesień tylko te jedne drzwi nie zamyka co ciekawe jak zamknę z kluczyka to potem pilotem otwiera wszystko bez problemu.Po podpięciu do vcds-a pokazuje błędy lewej strony drzwi kierowcy,drzwi pasażera choć działają i ze nie grzeje lusterko od kierowcy,szlag mnie już z tym trafia definitywnie nie dochodzi napięcie do zamka czy ktoś to już przerabiał i gdzie jeszcze zajrzeć

  • #2
    Zajrzyj do pinów modułu drzwi (tego zespolonego z silniczkiem szyby), przy wtyczce i przy module (od wewnątrz też, tam najczęściej gniją piny). Trochę się namęczysz przy oddzieleniu modułu od silniczka i wyjęciu samego sterownika z plastiku, ale najprawdopodobniej tam coś się dzieje.

    Komentarz


    • #3
      Witam tam było przeglądane już 3 razy i wszystko jest ok,ostatnio vcds pokazuje błąd 00930 jest to tylny zamek za kierowca. Też było rozbierane i co ciekawe ten zamek działa zamyka i otwiera bez problemu,natomiast ten od kierowcy jako jedyny z centralnego się nie zamknie ale z centralnego już otworzy

      Komentarz


      • #4
        Możliwe że same krańcówki drzwiowe się sypią. Pytanie czy jak zamykasz drzwi od wewnątrz to sie dzieje to samo ? Ja np mam włączony auto-lock powyżej 15km/h u mnie potrafiło być tak że przy ruszaniu nagle jedne drzwi nie chciały się zamknąć, wówczas problemem były piny w zamku w danych drzwiach. Po przeczyszczeniu i podłączeniu jeszcze raz wszystko działa.
        Sprawdź czy masz to samo jak próbujesz zamknąć drzwi z kluczyka (nie radiowo), i od wewnątrz przyciskiem.
        U mnie problemy najcześciej były jak temperatura spadała, a w lecie właśnie bez problemów. Prawdopodobnie większa wilgoć, może temperatura robi swoje z elektryką.
        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

        Komentarz


        • #5
          Witam akurat zamek od kierowcy i zamek za kierowca mam wymieniony wiec krańcówki nowe a od środka guzikiem na panelu drzwi zamyka i odmyka wszystko tak jak należy

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X