Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 2001r przed lift. Kompatybilność silniczków podnoszenia szyby.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 2001r przed lift. Kompatybilność silniczków podnoszenia szyby.

    Dzień dobry wszystkim.
    Walczę ponownie z moją octavią I 2001r przed liftem. Problem dotyczy kompatybilności silniczków podnoszenia szyby czy może bardziej samego modułu sterującego.

    Po raz kolejny zalało mi elektronikę silniczka (prawy tył). Kupiłem niedawno cały silniczek komplet i niestety nie działa. Pytanie dotyczy kompatybilności. Z tego co widziałem na ogłoszeniach jest ich trochę więc podejrzewam jakieś zmiany w sterowaniu w modelu przed i po lifcie. Oczywiście nie wykluczone że uszkodzone jest coś jeszcze w instalacji może sam moduł komfortu? Nie wiem nie mam 100% pewności dlatego piszę w tej sprawie aby wyeliminować problem samej kompatybilności. Pozostałe drzwi wszystko sprawnie działa.

    Moduł elektroniki jaki posiadałem w prawych tylnych drzwiach ma następujące oznaczenia.
    101450-203 / 05 0767 25 / H1.20 S2.7 130499

    Nowy moduł który kupiłem niedawno posiada:
    104420-301 / 05 0742 95 / HW02 S0002 270901

    Jak widać są dość znaczne różnice. Porównując z lewym tyłem:
    101451 203 / 05 0767 20 / H1.20 S2.7 040700

    Po podłączeniu testowo bez montażu silniczka do mechanizmu podnoszenia szyby silniczek nie daje żadnych reakcji do tego pozostałe szyby dziwnie reagują. Przerywają otwieranie lub domykanie nie chodzą płynnie.
    Przewody drzwi oczywiście sprawdzone. Jakiś czas temu była wiązka naprawiana właśnie z powodu uszkodzenia ich.
    We wtyczce zasilającej całe drzwi jest w sumie 7 przewodów. Dwa służą prawdopodobnie do zasilania (grube przewody - , +), dwa następne mały głośniczek drzwi, i pozostają trzy przewody które w jakiś sposób wszystkim sterują. Na dwóch przewodach z tych trzech jest stałe 12V

    Jeżeli macie jakieś sugestie pomysły z góry wielkie dzięki.

  • #2
    to teraz pytanie zasadnicze napisałeś : "Po podłączeniu testowo bez montażu silniczka do mechanizmu podnoszenia szyby silniczek nie daje żadnych reakcji do tego pozostałe szyby dziwnie reagują. Przerywają otwieranie lub domykanie nie chodzą płynnie."
    Czy testowałeś to od strony kierowcy tylko ?
    Jeśli tak to w pierwszej kolejności sprawdziłbym, a raczej zmienił panel sterujący który masz w plastikowej osłonie w drzwiach. Zazwyczaj tego typu problemy, przerwanie otwierania, nie domykanie to jest wina przycisków.
    hmm tak się zastanawiam.... skąd jesteś ? Może by warto było posprawdzać VCDSem jeszcze co pokazuje.
    Mam Octavie 1 z 1999 Przedlift (Modelowy 2000) GLX... mogę sprawdzić jakie mam silniki u siebie.
    Raczej nie sądzę by była wina kompatybilności, jak masz 2001 rok to oni i tak mieszali i wkładali elementy z polifta też.
    Masz przedlift z zewnątrz a polift wewnątrz ? Czy cały przedlift wew i zew ?
    http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
    https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

    Komentarz


    • #3
      Test był wykonywany w instalacji docelowej. Prawy tył. Wiązkę przewodów mam jeszcze wyciągniętą z drzwi więc bez problemu podpoiłem wszystko do gniazda które jest w słupku środkowym. Co do panelu masz na myśli panel sterujący od kierowcy? Jeżeli tak to posiadam taki awaryjny kupiony jakiś czas temu. Jeszcze go nie testowałem wcześniej czy sprawny ale zobaczę.
      Co do modelu octavii posiadam raczej cały przed-lift. Choć patrząc się na aukcję z silniczkami z modelu po-lifcie numery zgadzają się z moimi więc teraz już sam nie wiem. Elektryka drzwi może być po lifcie.

      Ja jestem z Cieszyna a co do VCDS-a kiedyś go podpinałem. W schowku jeszcze leży zapomniany przewód do podłączenia do kompa. Mogę się podpiąć do laptopa tylko na co zwracać uwagę?
      Myślałem też czy by nie szło się podpiąć tym nowym silniczkiem do instalacji z lewych drzwi w celu sprawdzenia reakcji. Czy pinologa się w nim pokrywa aby czegoś nie wypalić. Zasilanie i sterowanie zamków już sprawdziłem są kompatybilne. Dzięki temu udało się otworzyć prawe drzwi podpinając je do lewej instalacji bo pech tak chciał zamek uszkodził się jakoś mechanicznie wcześniej i otworzyć drzwi szło tylko elektrycznie.
      Sprawdzę ten panel ale jeżeli jest tak jak sugerujesz że silniczki powinny być kompatybilne odpowiedź może być taka że po prostu on jest uszkodzony. Nie raz już zdarzyło mi się że sprzedający na portalu aukcyjnym twierdzący że wszystko jest sprawne a po oględzinach np elektroniki do sterowania oświetlenia haka który kupiłem jakiś czas temu do Citroena C5 nawet za darmo nikomu bym tego nie dał bo bałbym się że coś się wypali lub innego uszkodzi.

      Komentarz


      • #4
        Tzn tak samą pinologie przynajmniej z polifta jestem w stanie Ci dać. VCDSem musisz głównie sprawdzać błędy w centralnej elektryki - wówczas będzie widać gdzie jest problem komunikacji.
        Tak generalnie jak podepniesz silnik w docelowym miejscu to testowanie bym robił z każdego panelu w tym wszystkie szyby z panelu kierowcy. Wtedy bedziesz miał pewność czy to wina silnika czy modułu.
        http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
        https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

        Komentarz


        • #5
          Zamieniłem panel sterujący. Niestety taki sam objaw. Wszystkie pozostałe trzy szyby działają poprawnie dopóki nie podepnę silniczka nowego.

          Generalnie problem rozwiązany.
          Na alledrogo był model odpowiadający numerom który powinien spasować niestety cena trochę chyba przesadzona 130zł z przesyłką. Postanowiłem podjechać po raz kolejny na auto złom. Przeważnie nic nie mieli nigdy tego co potrzebowałem a tu taka niespodzianka. Był silniczek łącznie z mechanizmem podnoszenia szyby:
          Numery 101450-203 / 05 0767 25 / H1.20 S2.7 101299
          Od razu przetestowany na miejscu. Wszystko działa!!! I to za normalne pieniądze 50zł
          Nie rozwiązuje to pytania czy faktycznie były różnice w sterowaniu ale najważniejsze że działa i mogę w końcu poskręcać wszystko jak się należy.
          Dzięki za pomoc.
          Pozdrawiam

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X