Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skanowanie błedów - 6szt.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skanowanie błedów - 6szt.

    Witam wszystkich serdecznie.
    Na początku chciałbym zaznaczyć, że mimo wieku jest to moje pierwsze auto, które posiadam od roku, i na którym w ogóle się nie znam.

    Kilka dni temu pojawił się check, jednak bez żadnych objawów. Niestety musiałem użytkować auto, sporadycznie, ale jednak. Od dwóch dni auto po odpaleniu całe "wibruje" a silnik cały się trzęsie.
    Polecono mi jednak by zakupić kabel i sprawdzić jakie wyskakują błędy, by ewentualnie w przypadku prostych napraw nie jechać od razu do mechanika. Prostych w sensie wymiana przekaźnika itp. Chociaż nie wydaje mi się.
    Autem oczywiście już nie jeżdżę, ostatnio strasznie szarpało na początku.

    Tak więc pojawiło się 6 błedów:


    17925/P1517 - Ross-Tech Wiki

    16687/P0303/000771 - Ross-Tech Wiki

    16686/P0302/000770 - Ross-Tech Wiki

    16684/P0300/000768 - Ross-Tech Wiki

    16555/P0171/000369 - Ross-Tech Wiki

    17831/P1423/005155 - Ross-Tech Wiki

    Wydaje się, że raczej przekaźniki nie robią takich cyrków. Moje pytanie, czy po prostu odstawić auto do mechanika?

  • #2
    Zamieszczone przez madness Zobacz wpis
    Wydaje się, że raczej przekaźniki nie robią takich cyrków. Moje pytanie, czy po prostu odstawić auto do mechanika?
    To zależy od Ciebie na ile czujesz się na siłach aby samemu grzebać przy aucie.
    Tak na szybko po kodach błędu wynika że masz problem z zapłonem na 2 oraz 3 cylindrze, zbyt ubogą mieszanką oraz pompą powietrza wtórnego.

    Auto posiadasz od roku. jaki ma przebieg..? Wymieniałeś świece, filtr paliwa po zakupie..?


    Komentarz


    • #3
      Auto ma 151 tys, kupiłem gdy miało 140. Świece nie były wymieniane. Jedynie rozrząd, filtry, płyny i właśnie filtr paliwa niedawno. Zbyt uboga mieszanka, to chodzi o paliwo? Tankuję na samoobsługowej.

      Komentarz


      • #4
        Chodzi o skład mieszanki ....Zapewne skutek wypadających zapłonów czego przyczyną mogą być świece , przewody zapłonowe , cewka itp. Raczej jedź do mechanika bo widzę że sam tego nie ogarniesz .

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez madness Zobacz wpis
          Zbyt uboga mieszanka, to chodzi o paliwo?
          Zarówno o paliwo jak i powietrze. Niewłaściwy skład tej mieszanki zapewniający prawidłową prace silnika.

          Czy "wibracje" silnika występują tylko po odpaleniu zimnego silnika...?

          Komentarz


          • #6
            Właściwie tak. Ostatni raz wibrował strasznie tylko na początku. Na ciepłym co najwyżej dławił się, podczas ruszania ze świateł.

            Komentarz


            • #7
              Chciałbym zakończyć dyskusję i podziękować za pomoc.
              Auto wylądowało u mechanika. Zostały wymienione cewka zapłonowa oraz przewody zapłonowe. W tej chwili chodzi jak nowy

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez madness Zobacz wpis
                Auto wylądowało u mechanika. Zostały wymienione cewka zapłonowa oraz przewody zapłonowe. W tej chwili chodzi jak nowy
                Proponowałbym tak dla pewności że wszystko jest już w porządku po przejechaniu kilkuset kilometrów sprawdzić czy któryś z powyższych błędów nie powrócił.

                Komentarz


                • #9
                  Witam Państwa ponownie
                  Nie zakładam nowego tematu, by nie robić bałaganu.

                  Pojawił mi się jakiś czas temu nowy błąd, którego jeszcze nie było:
                  16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold
                  P0420 - 35-10 - - - Intermittent
                  Jakiś rok temu wymieniano mi katalizator (pierwszy rzęził niemiłosiernie). Został zamontowany zamiennik. Oryginał był dużo droższy.
                  Auto sprawia wrażenie jakby miało mniej mocy, czasami nieregularnie pracuje silnik, lekko "faluje".

                  Ogólnie nie jeżdżę dużo, mam nadzieję, że to nie jest katalizator. Z tego co czytam może to być sonda lampda. I tu pojawiają się moje pytania:
                  Czy musi być to koniecznie oryginał, czy zamienniki też są w miarę ok?
                  Czy można zastosować coś takiego jak emulator?

                  Zalazłem też ten oto filmik, ale jest w nim błąd P0420 - 35 - 00


                  Z góry dziękuję za odpowiedź.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X