Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przywrócenie ustawień fabrycznych centralnego zamka/modułu komfortu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przywrócenie ustawień fabrycznych centralnego zamka/modułu komfortu.

    Witam.
    Octavia I kombi 2.0 B+G, 2001r.
    Zacznę od tego, że chciałem sobie doprogramować drugi pilot centralnego zamka, bo ten w obecnie używanym za szybko rozładowuje baterię, a w drugim kluczyku nie działa pilot w ogóle. Zamówiłem więc w necie samo "jajko" z elektroniką i dołożyłem do grotu z drugiego kluczyka. Następnie zacząłem poszukiwania w różnych zakątkach internetu instrukcji jak go zaprogramować. Z racji tego że nie znalazłem jednego, sprawdzonego sposobu jak to zrobić, obrałem taktykę że próbuję pierwszego z brzegu a jeśli nie zadziała to przechodzę do następnych. Tak oto zacząłem robić szereg jakichś dziwnych kombinacji typu: kręcenie kluczykiem w zamku drzwi z dwukrotnym wciskaniem przycisków przy przekręconej stacyjce. Finalnie, kluczyk nie zaprogramował się wcale, a ja dostrzegłem że ucierpiała centralka na tych kombinacjach, bo nie dość że wóz przestał widzieć stary pilot, to każde drzwi trzeba zamykać teraz osobno, bo próba zamknięcia z zamka drzwi kierowcy zamyka tylko drzwi kierowcy. Nie wiadomo dlaczego przestało też zapalać się światełko na podsufitce przy otwieraniu drzwi, da się je zapalić ale nie zgaśnie dopóki się go nie wyłączy.
    Moje pytanie jest następujące: jak najprościej mogę przywrócić ustawienia fabryczne centralki/modułu komfortu, żeby znów zaczęła widzieć pilot, drzwi zamykały się wszystkie równocześnie i wróciło światło przy otwieraniu drzwi?
    Przy okazji chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś sposób żeby wyłączyć opuszczanie się szyb przy otwieraniu samochodu z zamka (to akurat było jeszcze przed wyżej opisanym zabiegiem).

  • #2
    Na moje oko to zamek drzwi kierowcy do wymiany.
    Sławek

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X