Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Log vcds - pomoc w poszukiwaniu problemu

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Log vcds - pomoc w poszukiwaniu problemu

  Witam. Mam pewne błędy w samochodzie. Dodam że ten błąd odnośnie pompy skutkuje spadkiem mocy i migającą kontrolką świec żarowych.
  Problem z przyciskiem podnoszenia szyby kierowcy. Wszystkie pozostałe działają prawidłowo (prawa pasażera przód i tył, lewa tył), czyli pojedyncze wciśniecie w dół opuszcza szybę automatycznie, wciśniecie do góry automatycznie zamyka szybę. Po stronie kierowcy są problemy bo trzeba trzymać do końca w dół jaki i w górę. Zaadaptowałem już przełącznik według instrukcji (na załączonym zapłonie, opuścić w dół przytrzymać, podnieść do góry i przytrzymać i powtórzyć - niestety nie pomogło). Jaka może być przyczyna? Uszkodzony przycisk? Dodam, że jeżeli włożę kluczyk do wkładki i przekręcam w prawo i trzymam dłużej o auto się otwiera i wszystkie szyby się otwierają. Lecz jak już dam w prawo na zamykanie to auto się zamyka i wszystkie szyby oprócz szyby kierowcy.
  Załączone pliki

 • #2
  Cały panel po stronie kierowcy z przyciskami rozbierałem wczoraj i wydaje się tam być wszystko w porządku. Troche byly zuzyte ścieżki od zamykania i otwierania szyby kierowcy. Ale przeczyściłem i już się podnosi i opuszcza lecz nie działa to automatyczne opuszczanie i podnoszenie z przycisku.

  Komentarz


  • #3
   Sprawdź wiązkę przewodów pomiędzy nadwoziem a drzwiami kierowcy.
   Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

   Komentarz


   • #4
    Inne podnośniki mogę zaadoptować, tylko tego jednego kierowcy nie mogę nic zrobić.

    Z kluczyka w zamku jak przytrzymam na otwieranie otwieraja się wszystkie szyby nawet kierowcy, ale zamykają się już wszystkie tylko nie kierowcy pozostaja otwarte
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #5
     W O3 też się uszkadzały te wiązki drzwi?

     Komentarz


     • #6
      Przewody wszystkie całe.
      Wydaje mi się że uszkodzony jest sterownik drzwi.
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #7
       Sprawdziłes miernikiem wszystkie przewody?
       Czy tylko ograno leptycznie?
       Bo objawy wskazują na połamane wiązki przewodów właśnie w drzwiach. Mogą wyglądać na całe - a nadłamać się niekoniecznie tam gdzie widać.

       Komentarz


       • #8
        Rozizolowałem cały przewód od wtyczki w karoserii do przelotki w drzwiach pod poszyciem. Wszystkie przewody całe. Sprawdzałem miernikiem i również są przejścia. W tym sterowniku sa mikroprocesory i chyba jest duże prawdopodobieństwo że coś tam się mogło uszkodzić od tego podnoszenia szyb.
        Sprawdziłem też same przewody od przełącznika szyb do sterownika drzwi bo tam idą przewody, i też jest ciągłość. Z tego sterownika wychodzi sterowanie na przełącznik szyb, sterowanie do lusterek, do samych lusterek, do zamka drzwi, do silnika szyby, no i jedna wtyczka z canem z auta.

        Komentarz


        • #9
         Jedynie co przyrodzi mi na myśl - kupić identyczną puszkę na szrocie i podmienić.

         Komentarz


         • #10
          Po wymianie sterownika i zakodowaniu według starego wszystko działa poprawnie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X